Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Počet českých cyklistů na Tour se zvyšuje. V nominaci Quick-Step Floors je Štybar

Paříž – Po Ondřeji Cinkovi a Romanu Kreuzigerovi má další český cyklista jistotu, že na začátku července bude stát na startu slavné Tour de France. Legendárního etapového závodu se podruhé v kariéře zúčastní také Zdeněk Štybar, který je v nominaci týmu Quick-Step Floors.

Zdeněk Štybar
zdroj: ČTK/Stejskal Ivo

V silné devítičlenné sestavě jsou vedle Štybara týmové hvězdy jako například Philippe Gilbert, Marcel Kittel či Daniel Martin. Štybar, který před dvěma lety dojel na 103. příčce, tak bude mít příležitost zaútočit na další etapový vavřín. Při debutu překvapil vítězstvím v rovinaté etapě z Abbeville do Le Havru.

Jednatřicetiletý Štybar získal v neděli v Žiaru nad Hronom druhý domácí titul v silničním závodě, a i když nemohl účast na "Staré dámě" potvrdit před zveřejněním nominace, leccos naznačil. "Doufám, že mistrovský dres budu moct ukázat na Tour v dobrém světle," řekl Štybar.

Nejprestižnější etapový závod světa čeká už 104. ročník. Začne sobotní časovkou v Düsseldorfu a mezi startujícími budou i zkušený Roman Kreuziger (Orica-Scott), který pojede už poosmé, a poprvé Ondřej Cink (Bahrajn-Merida), který absolvuje první sezonu na silnici po přestupu z horských kol.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy