Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Florbalista sezony

Paolini měl pozitivní test na kokain a na Tour skončil

Paříž - Italský cyklista Luca Paolini měl na Tour de France pozitivní dopingový test na kokain a v závodě skončil. Mezinárodní unie UCI oznámila, že osmatřicetiletý jezdec ruské stáje Kaťuša neprošel kontrolou v úterý 7. července.

Luca Paolini
zdroj: ČTK

"Podle pravidel byl jezdec dočasně suspendován do vyřešení případu," uvedl UCI v prohlášení. "Vrací se domů," řekl mluvčí Kaťuše. Paolini je prvním cyklistou, který měl na Tour dopingový nález, od roku 2012.

Minulé dva ročníky závodu, který v minulosti zasáhla řada dopingových afér, se obešly bez pozitivních testů. Bronzový medailista z mistrovství světa v roce 2004 byl pomocníkem elitního spurtéra Nora Alexandera Kristoffa, který zatím marně útočil na etapové vítězství. V celkovém pořadí mu před vyloučením ze závodu patřilo 168. místo.

Paolini letos v březnu vyhrál prestižní belgickou klasiku Gent-Wevelgem. K jeho úspěchům patří i etapová vítězství na předloňském Giru d'Italia a Vueltě v roce 2006. Za Kaťušu jezdí od roku 2011, předtím závodil za Quick Step, Liquigas a Acqua&Sapone.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy