Následuje
Studio fotbal - Extra

Tour de France za rok poprvé navštíví Dánsko. Začne se časovkou v Kodani

Nejslavnější cyklistický závod poprvé v historii navštíví Dánsko. Pořadatelé odtajnili detaily startu ročníku 2021. Závodníci začnou individuální časovkou na třináct kilometrů, která proběhne v ulicích "cyklistického města" Kodaně. Na dánské půdě zůstanou cyklisté i v dalších dvou etapách.

Prezentace dánského Grand Départ pro rok 2021
zdroj: Twitter.com/LeTour

Zatímco v posledních dnech dánská média probírala podezření, které ulpělo na nejlepším domácím cyklistovi posledních let Jakobu Fuglsangovi (Dán měl spolupracovat s nechvalně proslulým doktorem Michelem Ferrarim – vyšetřování probíhá), pořadatelé Tour de France se chystali na prezentaci dánského Grand Départ pro rok 2021.

Připraveny jsou tři dánské etapy. První bude časovka, třináctikilometrový individuální test v ulicích Kodaně, která je často zmiňována jako světové cyklistické město. Druhého července 2021 se tu budou prohánět nejlepší závodníci světa. Následující den bude náročný, na jezdce čeká 199 kilometrů mezi Roskilde a Nyborgem. Potenciálně šance pro klasikáře.

Naopak sprinterskou by měla být třetí etapa závodu mezi městy Velje a Sönderborg (182 km). "První tři etapy ukážou dánskou krajinu a nabídnou velké množství různých scénářů. Šanci budou mít mohutní rovináři, experti na jízdu v bočním větru i sprinteři," nechal se slyšet ředitel závodu Christian Prudhomme.

Kodaň zažádala o udělení startu před čtyřmi lety, svolení dostala loni, čímž se dánské hlavní město stane nejsevernějším místem startu v historii Tour de France. Dánský Grand Départ proběhne 2.-4. července 2021.

Zdroj
ČT sport, Cycling News

Hlavní zprávy