Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
MS 2021 Francie

Štec zkompletoval medailovou sbírku, v omniu se stal juniorským mistrem světa

Sedmnáctiletý dráhař Radovan Štec se stal v Káhiře juniorským mistrem světa v omniu. Medailová sbírka české výpravy, kterou již ve čtvrtek načal bronzem Jakub Malášek v keirinu a stříbrná Gabriela Bártová z vylučovacího závodu, je tak po pátečním stříbru z bodovacího závodu a bronzu Matyáše Koblížka z vylučovacího závodu kompletní. 

Dráhová cyklistika
zdroj: Reuters

Štec ovládl dráhařský víceboj ziskem 135 bodů před Kanaďanem Dylanem Bibicem (122), kterému oplatil porážku z bodovačky, a Rusem Daniilem Valgonenem (111). Ze čtyř disciplín si nejlépe vedl ve vylučovacím závodě a v závěrečné bodovačce, kterou ovládl a z průběžného sedmého místa se vyhoupl do čela pořadí.

Koblížek podlehl pouze ruskému soupeři Dmitriji Dolžikovovi a vítěznému Italovi Dariu Igorovi Bellettovi. Český mladík navázal na úspěchy ze srpnového mistrovství Evropy v Apeldoornu, na kterém se v eliminačním závodě stal šampionem, a přidal bronz s Milanem Kadlecem v bodovacím závodě dvojic. V této disciplíně nezůstal bez medaile ani v Káhiře, kde se Štecem nestačili jen na ruské duo Daniil Valgonen, Grigorij Skorňakov. Oběma nejlepším párům se povedlo dostihnout ostatní o kolo a na získané body zvítězili Rusové 52:43.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy