Slovensko - Česko

SP v cyklokrosu s Bínou odstartuje i na ČT sport

Praha - Závodem v Táboře odstartuje v neděli nový ročník světového poháru v cyklokrosu. Česko má právo jako pořádající země nasadit do elitní kategorie 8 jezdců a bude mezi nimi i aktuální lídr českého poháru Martin Bína. Přímý přenos úvodního závodu Světového poháru v cyklokrosu sledujte v neděli od 13:25 živě na ČT sport a našem webu.

Cyklokrosař Martin Bína
zdroj: ČT24

Čtvrtý muž táborského mistrovství světa z roku 2010 Martin Bína poslední dva roky nezávodil vinou zdravotních obtíží. Zahnal myšlenky na konec kariéry. V posledních týdnech vyhrál tři ze čtyř podniků českého Toi Toi Cupu a teď se chystá na domácí start světového poháru.

"Těším se hodně, budu se prokousávat dopředu, bude tam spousta českých diváků, kteří mě budou hnát dopředu," řekl Bína. "Martinovi tato trať velmi svědčí. Dokázal to už od juniorských let, kdy tam vyhrál mistrovství světa a teď nakonec na světovém šampionátu 2010 byl čtvrtý," dodal trenér české reprezentace Stanislav Bambula.