První etapu Vuelty vyhrál ve sprintu Philipsen
Jasper Philipsen zvítězil v první etapě cyklistické Vuelty. V hromadném dojezdu v Novaře i po dobré práci týmových kolegů nenašel přemožitele. Úspěšně se vrací poté, co na Tour de France musel po pádu odstoupit. Na poslední Grand Tour sezony se tak oblékl do červeného trikotu lídra, mířit ovšem bude hlavně na dres pro nejlepšího sprintera.

Na Tour Philipsen vybojoval úvodní vavřín, ale o dva dny později musel po hromadné kolizi vzdát. Zlomil si klíční kost i žebro. Po operaci a léčbě měl dnes nicméně nejvíce sil v hromadném dojezdu do Novary, další místa na pódiu obsadili Brit Ethan Vernon a Orluis Aular z Venezuely.

Oba Češi Jan Hirt i nováček Jakub Otruba dojeli bez časové ztráty na 151., respektive 177. místě. Hirt závodí opět po více než tříměsíční pauze kvůli zlomenině stehenní kosti, Otruba na závodech Grand Tour debutuje.
"Po pádu na Tour jsem byl strašně zklamaný. Musel jsem si najít nový cíl a navíc jsem věděl, že tady na Vueltě budu mít jen jednu šanci. Pro sprintera, jako jsem já, totiž na této Vueltě moc příležitostí není," řekl Philipsen.
Hlavní favorit Dán Jonas Vingegaard dokončil etapu v hlavním poli na 41. místě. Jeho úhlavní rival Tadej Pogačar na Vueltě nestartuje, stejně tak další Slovinec a obhájce prvenství Primož Roglič.
V neděli čeká peloton opět etapa v Itálii dlouhá 159,5 km z Alby do Limone Piemonte, kde bude cíl po závěrečném desetikilometrovém stoupání druhé kategorie. Poslední Grand Tour sezony skončí za tři týdny 14. září v Madridu.