TCL V Repre

Pro sálové cyklisty skončilo MS historickým neúspěchem

Johor (Malajsie) - Nejhorším výsledkem v historii skončilo pro české reprezentanty mistrovství světa v sálové cyklistice v Malajsii. V kolové obsadili Jiří Hrdlička a Pavel Loskot šesté místo a účast v elitní skupině zachránili až po vítězství v baráži nad nejlepším týmem skupiny B Španělskem 5:1.

Sálová cyklistika
zdroj: ČTK autor: Václav Šálek

Nejlepším výsledkem krasojezdců byla osmá místa Adély Přibylové a páru Tomáš Gruna a Klára Kovářová. V soutěži mužů byl Jakub Mašek devátý. "Krasojezdci očekávaní splnili. Zvláště výsledky Maška a Přibylové, kteří se umístili v první polovině startovního pole, jsou příslibem do budoucna. Nový trenér reprezentace Arnošt Pokorný využil své zkušenosti ve prospěch týmu," řekl předseda sálové komise cyklistiky Jindřich Pospíšil.

Turnaj v kolové vyhráli obhájci prvenství z loňského šampionátu v Brně – Rakušané Patrick Schnetzer s Markusem Bröllem, kteří ve finále porazili švýcarskou dvojici Roman Schneider, Dominik Planzer 5:4. Český pár v základní skupině prohrál postupně s Německem 1:6, Francií 2:5, Švýcarskem 2:8, Rakouskem 3:8 a jediný bod získal až v závěrečném duelu po remíze 2:2 s Belgií. Před rokem přitom v Brně vybojovali Petr Skoták s Pavlem Šmídem v turnaji v kolové bronzovou medaili.

"Kolová svými výkony totálně zklamala. Rezignace reprezentačního trenéra Petrovského dva týdny před mistrovstvím světa a jeho nahrazení oddílovým trenérem týmu vůbec neprospěla. Našim hráčům chybělo dravé nasazení a rychlost," nešetřil kritikou dvacetinásobný mistr světa Pospíšil. "Kolová potřebuje najít nový systém přípravy se zaměřením na mladé talenty. Je potřeba nahradit zastaralý systém, kterým už nedržíme krok se světovou elitou," dodal Pospíšil.

Výsledky MS v sálové cyklistice

Kolová:

Finále: Rakousko (Schnetzer, Bröll) - Švýcarsko (Schneider, Planzer) 5:4.

Zápas o udržení v elitní skupině A: ČR (Hrdlička, Loskot) - Španělsko 5:1.

Konečné pořadí: 1. Rakousko, 2. Švýcarsko, 3. Francie, 4. Německo, 5. Belgie, 6. ČR (Hrdlička, Loskot).

Krasojízda:

Muži: 1. Niedermeier 192,63, 2. Puls (oba Něm.) 165,67, 3. Wong Chin To (Hongkong) 164,49, ...9. Mašek (ČR) 137,24.

Ženy: 1. Mathisová (Rak.) 172,56, 2. Frýbortová (SR) 168,53, 3. Hattemerová (Něm.) 165,48, ...8. Přibylová (ČR) 122,55.

Dvojice: 1. J. Thürmerová, N. Thürmerová 155,98, 2. Lena Bringskenová, Lisa Bringskenová (všechny Něm.) 132,87, 3. Gamperová, Nägelová (Švýc.) 111,13.

Čtveřice: 1. Německo 202,81, 2. Švýcarsko 165,04, 3. Slovensko 159,47.