Volejbalový magazín

Nash dojela v Itálii druhá, Kulhavý byl třetí

Val di Sole (Itálie) - Kateřina Nash skončila na Světovém poháru horských kol v cross country v italském Val di Sole druhá. Olympijský vítěz Jaroslav Kulhavý obsadil v horku třetí místo. Mezi elitu se stejně jako v Novém Městě na Moravě prosadil Ondřej Cink, který dojel desátý.

Nash dlouho vedla, ale v závěru první místo neudržela a prohrála o 20 sekund se Slovinkou Tanjou Žakeljovou. Její přemožitelka navázala na tři týdny starý triumf z Nového Města a je v čele seriálu. Nejlepší výsledek v sezoně zajela i Tereza Huříková, která obsadila 16. místo.

Nash vyrovnala své maximum ve Světovém poháru a vynahradila si zklamání z Vysočiny. V Novém Městě v úvodu upadla a nakonec se prodrala alespoň na sedmé místo. V Itálii se rozjela šestou příčkou v pátečním sprintu a dnes útočila na premiérové pohárové vítězství mezi bikerkami v kariéře.

Nejlépe odstartovala Kanaďanka Catharine Pendrellová a vypracovala si menší náskok. Pak odskočily soupeřkám Žakeljová s Nash, které se povedlo Slovince ujet. Žakeljová však v posledním kole její náskok zlikvidovala, v kopci ji předstihla a dojela si pro druhé prvenství za sebou i v kariéře.

V poháru vede Schurter, Kulhavý je až pátý

Žakeljová se osamostatnila v čele SP, kde má náskok 160 bodů před Polkou Majou Wloszczowskou. Nash, která skončila loni v celkovém pořadí třetí, se posunula na průběžnou čtvrtou pozici.

Také vítěz mužské závodu Švýcar Nino Schurter zopakoval vítězství z Nového Města a vede pohárové hodnocení. Úřadující mistr světa ve finiši porazil o tři sekundy Francouze Juliena Absalona. Kulhavý, kterému předchozí závod na domácí půdě pokazil pád a zraněné koleno, na ně ztratil téměř dvě minuty. Celkově je pátý. Cink navázal na desátou příčku z Vysočiny.

"Od Nového Města jsem se dával do kupy a snažil jsem se najíždět objemy směrem k maratonskému mistrovství světa, na které se soustředím. Třetí místo bez nějaké speciální přípravy proto beru jako dobrý výsledek," uvedl na webu českého svazu Kulhavý.

Závod Světového poháru v cross country horských kol ve Val di Sole (Itálie):

Muži: 1. Schurter (Švýc.) 1:32:47, 2. Absalon (Fr.) -3, 3. Kulhavý (ČR) -1:57, 4. M. Flückiger, 5. L. Flückiger (oba Švýc.) oba -2:28, 6. McConell (Austr.) -2:32, ...10. Cink -4:40, Škarnitzl (oba ČR) nedokončil.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Schurter 570 b., 2. McConnell 450, 3. L. Flückiger 440, 4. Absalon 400, 5. Kulhavý 374, 6. Litscher (Švýc.) 326, ...8. Cink 310, 37. Novák 100, 39. Škarnitzl 95, 65. Eberl 35, 69. Ulman 30, 79. Boudný 18, 90. Hynek (všichni ČR) 9.

Ženy: 1. Žakeljová (Slovin.) 1:36:37, 2. Nash (ČR) -20, 3. Battyová (Kan.) -50, 4. Morathová (Něm.) -1:34, 5. Dahleová-Flesjaaová (Nor.) -1:59, 6. Pendrelová (Kan.) -2:58, ...16. Huříková -6:22, 47. Veselá -2 kola, Škarnitzlová (všechny ČR) nedokončila.

Průběžné pořadí SP (po 3 ze 6 závodů): 1. Žakeljová 650, 2. Wloszczowská (Pol.) 490, 3. Lechnerová (It.) 470, 4. Nash 415, 5. Battyová 390, 6. Engenová (Švéd.) 385, ...16. Huříková 202, 57. Škarnitzlová 39, 58. Veselá 39, 74. Bulisová (ČR) 13.