Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Srbsko - Kanada

López je v podezření z pašování zakázaných látek, Astana jej suspendovala

Kazašský tým Astana suspendoval svého kolumbijského jezdce Miguela Ángela Lópeze v reakci na zprávy médií, podle nichž se ve Španělsku zapletl do pašování drog. Policie podle webu Ciclo21 prověřuje jeho kontakty s kontroverzním lékařem Macrosem Maynarem, jenž je podezřelý z pašování drog a praní špinavých peněz. Podle informací Eurosportu ale španělská Guardia Civil žádné vyšetřování proti Lópezovi nevede a v jeho zavazadlech nic podezřelého nenašla.

Miguel Ángel López
zdroj: Twitter.com/giroditalia

López původně v kauze figuroval pouze jako svědek. Ve čtvrtek ale hvězdu Astany policie v souvislosti s Maynarovým případem zadržela po příletu z Kolumbie na letišti v Madridu, podle médií se obvinění týkají distribuce léků, které jsou ve Španělsku nelegální.

"Zprávy, které se v médiích objevily včera, nás překvapily. Zatím neznáme žádné podrobnosti. Stáj se proto rozhodla pozastavit Miguelu Ángelu Lópezovi veškerou činnost v týmu, dokud se okolnosti případu nevyjasní," uvedla Astana v prohlášení na Twitteru.

Bývalý vítěz etap na Tour de France a Vueltě naposledy závodil na květnovém Giru d'Italia, které nedokončil kvůli zranění kyčle. Maynard byl zatčen 11. května, den po Lópezově překvapivém odstoupení. Nyní je na kauci na svobodě, soud by měl začít na podzim.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články