Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
WRC 2019

König nepojede Tour de France, soustředí se na Giro a Vueltu

Londýn - Leopold König ve své druhé sezoně v elitním týmu Sky pojede Giro d'Italia a Vueltu, na rozdíl od minulých dvou let se nezúčastní Tour de France. Osmadvacetiletý rodák z Moravské Třebové to řekl deníku Mladá fronta DNES.

Leopold König
zdroj: ČTK/PA autor: Pete Goding

König minulý rok absolvoval dvojboj Giro, Tour, jenž je vzhledem ke krátkému času mezi oběma závody Grand Tour mimořádně náročný na regeneraci. "Loni jsem si splnil oba cíle. Byl jsem v týmu, který s Chrisem Froomem vyhrál Tour. A na Giru jsem si šestým místem zlepšil své nejlepší umístění z Grand Tour. Ale také jsem se poučil, jak mé tělo funguje," naznačil König, proč nyní dojde ke změně programu.

Na Giru ani letos König podle všeho nebude od začátku hlavním lídrem týmu. Loni byl pomocníkem adepta na celkové pořadí Richieho Portea a stal se kapitánem až po jeho odstoupení. V tomto ročníku by měl být k ruce španělské posile Mikelu Landovi. "S takovou mojí pozicí tým víceméně počítá," řekl český cyklista.

Landa přišel do Sky po sezoně z Astany, kde byl dvorním pomocníkem Itala Fabia Arua. Právě na Giru loni obsadili druhé a třetí místo za Španělem Albertem Contadorem. "Na Španěla umí anglicky suprově, učil se ve škole. Dokážeme se spolu bavit o všem. Žádný sociální blok by mezi námi nastat neměl," pochvaluje si König spolupráci s novým baskickým kolegou.

V programu je i Rio nebo závod Kolem Polska

Sezonu zahájí König koncem ledna v sérii závodů Mallorca Challenge. V únoru pojede Kolem Valencie, v březnu závody WorldTour Tirreno-Adriatico a Kolem Katalánska. Na první vrchol sezony, květnové Giro, se pak naladí na závodě Kolem Trentina. Před srpnovými olympijskými hrami v Riu de Janeiro, kde by neměl König chybět, má v plánu kromě mistrovství republiky start na etapovém závodě Kolem Polska.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy