ACF Fiorentina - FC Viktoria Plzeň

Juniorka Průdková skončila šestá na SP v Novém Městě

Nové Město na Moravě - Česká bikerka Barbora Průdková obsadila šesté místo v závodu Světového poháru juniorek v Novém Městě na Moravě. Mezi juniory si vedl z českých závodníků nejlépe při své premiéře v seriálu Roman Lehký, který skončil sedmnáctý o více než pět minut za vítězným Dánem Simonem Andreassenem.

Průdková skončila na SP bikerek šestá

Průdková na první Švýcarku Nicole Kollerovou ztratila více než čtyři minuty. Triumf švýcarských cyklistek potvrdily druhá Sina Freiová a čtvrtá Alessandra Kellerová. "Závod hodně bolel, byl náročný. V zaváděcím kole mi to docela jelo, ale v dalším průběhu jsem už na přední pozice neměla. Zajela jsem své maximum, soupeřky byly lepší," přiznala Průdková.

Po prvním kole ztrácela na první místo 27 sekund a její manko postupně narůstalo. "Na startu byla kompletní světová špička, se šestým místem jsem proto spokojená," dodala Průdková. Lehký měl nevýhodnou pozici na startovní čáře. "Musel jsem jet celý závod naplno a postupně se prokousávat dopředu. S výsledkem jsem maximálně spokojen," řekl.

Závody SP v cross country horských kol v Novém Městě na Moravě:

Ženy do 23 let: 1. Moschettiová (Fr.) 1:16:18, 2. Belomojnaová (Ukr.) -1:49, 3. Rabensteinerová (It.) -2:45, 4. Grobertová (Něm.) -3:25, 5. Indergandová (Švýc.) -3:53, 6. Žurová (Pol.) -6:23,... 13. Machulková -8:46, 38. Kuntová (obě ČR) -1 kolo.

Průběžné pořadí SP (po 3 závodech): 1. Grobertová 190, 2. Rissvedsová (Švéd.) 187, 3. Rabensteinerová 120,... 25. Machulková 16.

Junioři: 1. Andreassen @n.) 1:05:51, 2. Schwarzbauer (Něm.) -58, 3. Vader (Niz.) -2:30, ...17. Lehký -5:15, 18. Rajchart -5:22, 36. Srovnalík (všichni ČR) -8:19.

Juniorky: 1. Kollerová 1:00:15, 2. Freiová (obě Švýc.) -1:35, 3. Degnová (Dán.) -1:35, ...6. Průdková -4:07, 20. Czeczinkarová -8:26, 41. Březinová (všechny ČR) -16:15.