Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Hokej na zemi

Juniorka Bártová má stříbro z vylučovacího závodu na dráhovém ME

Gabriela Bártová získala v sobotu na mistrovství Evropy v dráhové cyklistice stříbrnou medaili ve vylučovacím závodě juniorek. Českou naději na velodromu v italské Fiorenzuole porazila jen portugalská reprezentantka Daniela Camposová. Za prostějovskou dráhařkou skončila třetí Daniek Hengeveldová z Nizozemska.

Je nám líto, video expirovalo.
Dráhařka Bártová ve vylučovacím závodě na ME nestačila jen na Portugalku Camposovou

Bártová byla ve vylučovacím závodě českou nadějí na zisk cenného kovu a přání trenérů i prostějovské dráhařky se vyplnilo.

Prostějovské dráhařce ubývala jedna soupeřka za druhou. Když byla eliminována Italka Gaspariniová, bylo jasné, že má česká reprezentantka jistou medaili. V dalším okruhu zůstala vzadu i Hengeveldová, a tak se Bártová posunula do souboje o zlato.

Poslední kolo ovlivnila Hengeveldová, která tím, že neodstoupila, zmátla Bártovou i její soupeřku a obě dvě si následně závod prodloužily o další kolo. V rozhodujícím momentu ale byla na cílové pásce dřív Camposová.

Česká výprava na šampionátu závodníků do 23 let a juniorů získala druhý cenný kov. V pátek byli Matěj Bohuslávek, Martin Čechman a Jakub Šťastný rovněž druzí v týmovém sprintu třiadvacítek.


Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy