Následuje
Evropský pohár SAMBO

Frooma operovali osm hodin. Narazil v rychlosti 54 km za hodinu, řekl šéf týmu

Nejenom stehenní kost. Chris Froome si z nárazu do zdi ve vysoké rychlosti při sjezdu odnesl hned několik zlomenin různých kostí. Britský cyklista, jenž měl příští měsíc útočit na pátý triumf na Tour de France, proto musel absolvovat osmihodinovou operaci a je pod dohledem lékařů na jednotce intenzivní péče v Saint-Étienne.

Chris Froome
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst/ autor: Fotoreporter Sirotti Stefano

"Operovali mu stehenní kost, kyčel, loket. Má také zlomená žebra, takže i vnitřní poranění. Byla to dlouhá operace, ale úspěšná. Na jednotce intenzivní péče zůstane několik dnů. Pak se uvidí, kdy bude moci být převezen domů," řekl šéf Froomeova týmu Ineos Dave Brailsford před startem dnešní páté etapy závodu Critérium du Dauphiné ve Francii.

Froomeovi během středeční prohlídky trati před časovkou na Critériu poryv větru strhl přední kolo ve chvíli, kdy pustil řídítka, aby se vysmrkal. V tu dobu jel téměř šedesátikilometrovou rychlostí. Narazil do zdi domu u silnice.

"Dívali jsme se na jeho data, bylo tam 54 km za hodinu," řekl Brailsford. "I když jsme si všichni vědomi rizik spojených se sportem, vždycky nás to zasáhne, když se jedná o vážné zranění," dodal šéf týmu.

Později prozradil, že operace trvala bezmála osm hodin. "Je o něj velmi dobře postaráno. Je s ním náš lékař i Chrisova žena Michelle. Dostane nejlepší možnou péči, aby se co nejdříve zotavil. Podstatný nyní bude čas," řekl Brailsford BBC. "Není na tom dobře. Jsou pády a špatné pády. Tohle byl špatný pád," posteskl si.

Čtyřiatřicetiletý hvězdný cyklista si zlomil nohu, loket i žebra na pravé straně a po nárazu do domu byl krátce v bezvědomí. Brailsford odmítl spekulovat, jak dlouho rehabilitace potrvá. "Je příliš brzy na to, bavit se o možném návratu k závodům. Musíme jít pěkně popořádku. Zaměřme se na dnešek, zítřek a další dny. Uvidíme, jak se vše bude vyvíjet. První věcí je zranění stabilizovat, pak léčebný proces," dodal.

Chris Froome nebude po pádu na Tour de France
Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy