Chance Extraliga 2024/2025

Druhá švýcarská etapa skončila spurtem. Za vítězným Girmayem finišoval čtvrtý Bittner

Závod Kolem Švýcarska má za sebou druhou etapu, kterou vyhrál v hromadném finiši Biniam Girmay. Ve spurtu se pohyboval také Pavel Bittner, mladý český sprinter skončil na čtvrtém místě. V celkovém vedení zůstává Stefan Küng před belgickým duem Remco Evenepoel, Wout van Aert.

Před Bittnerem dojeli po kopcovité etapě dlouhé 173,7 kilometru jen vítězný Eritrejec Biniam Girmay, Francouz Arnaud Démare a Belgičan Wout Van Aert. V čele průběžného poBittnerovi patří 83. místo.

Peloton nyní čekají tři horské úseky. Úterní etapa vyvrcholí desetikilometrovým stoupáním do lyžařského střediska Villars-sur-Ollon. Člen stáje DSM Bittner je jediným českým účastníkem závodu.

Cyklistický závod Kolem Švýcarska (WorldTour) - 2. etapa (173,7 km):

1. Girmay (Erit./Intermarché-Circus-Wanty) ) 3:53:37, 2. Démare (Fr./Groupama-FDJ), 3. Van Aert (Belg./Jumbo-Visma), 4. Bittner (DSM), 5. Sagan (SR/TotalEnergies), 6. Meeus (Belg./Bora- hansgrohe) všichni stejný čas.

Průběžné pořadí: 1. Küng (Švýc./Groupama-FDJ) 4:07:08, 2. Evenepoel (Belg./Soudal-Quick-Step) -5, 3. Van Aert -6, 4. Sheffield (USA/Ineos Grenadiers) -11, 5. Price-Pejtersen (Dán./Bahrajn Victorious) -17, 6. Skjelmose (Dán./Trek-Segafredo) -19, ...83. Bittner -1:12.