Devátou etapu Gira vyhrál po pádu favoritů Španěl Ventoso

Frosinone - Překvapivým vítězem deváté etapy Gira d'Italia se stal Francisco Ventoso. Třicetiletému španělskému cyklistovi pomohl k triumfu ve Frosinone hromadný pád favorizovaných spurtérů v poslední zatáčce. Růžový trikot lídra průběžného pořadí si udržel Kanaďan Ryder Hesjedal, který dojel na sedmém místě. Český jezdec Roman Kreuziger obsadil 60. místo ve stejném čase jako vítěz a na čtvrté příčce průběžné klasifikace udržel ztrátu 35 vteřin. Před druhým Joaquimem Rodríguezem ze Španělska vede Hesjedal o devět vteřin, před třetím Paolem Tiralongem z Itálie pak o patnáct.

Giro d'Italia
zdroj: ISIFA

Ventoso ve finiši rovinaté etapy porazil italskou dvojici Fabio Felline, Giacomo Nizzolo, k druhému vítězství na Giru mu však výrazně pomohl karambol favoritů v levotočivé zatáčce zhruba 300 m před cílem. Do něj se zapletli mimo jiné vítěz třetí etapy Australan Matthew Goss a mistr světa Mark Cavendish, který útočil na třetí dílčí triumf v závodě. Hromadný pád těsně před cílem navíc britského jezdce připravil o šanci na etapové vítězství na probíhajícím Giru už podruhé.

Další Čech v pelotonu Jan Bárta dojel na 125. příčce s více než dvouminutovým mankem a celkově mu patří 56. pozice.