Video nelze z licenčních důvodů přehrát
Následuje
Koně a sport

Časovkářské zlato z MČR obhájila Kopecký

Julia Kopecký naplnila prognózy a na mistrovství republiky v Bánovcích nad Bebravou obhájila titul v časovce. Druhá byla Eliška Kvasničková, třetí dojela Jana Milec Jiřincová. Nejlepší juniorkou byla Karolína Špicarová.

Julia Kopecký
zdroj: ČTK / Profimedia

Dvacetiletá Kopecký, která reprezentovala Česko na posledních olympijských hrách v Paříži, zvládla trať o délce 22 kilometrů s převýšením 112 metrů v čase 30:42. Loni těsně čtvrtá Kvasničková, která se radovala z titulu v roce 2023, na ni ztratila přesně 22 sekund, bronzová Milec Jiřincová byla ještě o dalších 28 sekund pomalejší.

Šestá skončila nejlepší domácí cyklokrosařka posledních let Kristýna Zemanová.

Závod juniorek byl výrazně dramatičtější a Špicarová triumfovala před Annou Hanákovou o pouhých 64 setin sekundy. Třetí byla Daniela Hezinová.

V 15:30 odstartuje závod mužů do 23 let, po nich přijde na řadu elitní kategorie v čele s obhájcem zlata Mathiasem Vackem. Obě kategorie čeká v souboji s chronometrem porce 36 kilometrů.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články