Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Volejbalový magazín

Čábelická si oproti MS na ME pohoršila. Tituly berou Ferrandová-Prévotová a Schurter

S třináctou příčkou z indiviudálního závodu žen se vrátí z mistrovství Evropy horských kol ve švýcarském Monteceneri bikerka Jitka Čábelická. Suverénně zvítězila Pauline Ferrandová-Prévotová z Francie, která před týdnem v rakouském Leogangu obhájila titul světové šampionky. Mezi muži vládl domácí Nino Schurter. Nejlepším Čechem byl třiadvacátý Jan Vastl.

Jitka Čábelická
zdroj: ČTK

Čtyřiatřicetiletý Schurter, jehož pětiletou nadvládu na MS ukončil minulý víkend Francouz Jordan Sarrou a sám dojel až devátý, se dočkal prvního velkého triumfu v sezoně, kterou výrazně poznamenala koronavirová krize. Mistrem Evropy se stal mezi elitou poprvé v kariéře, dosud měl na kontě stříbro z roku 2013.

Olympijský vítěz z Ria de Janeiro udolal držitele bronzu z Leogangu Francouze Titouana Caroda, jenž dokončil závod s desetisekundovým mankem. Na pódiu si v porovnání se světovou scénou prohodil místo s dalším Švýcarem Mathiasem Flückigerem, jenž přijel do cíle o dalších 39 vteřin později.

Je nám líto, video expirovalo.
Čábelická byla na ME 13., vyhráli Ferrandová-Prévotová a Schurter

Při neúčasti pátého muže světa Ondřeje Cinka, který v Leogangu vybojoval skvělé umístění i přes nachlazení a následně ukončil sezonu, hájilo české barvy jen trio Jan Vastl, Jan Škarnitzl a Lukáš Kobes. Vastl byl o čtyři a půl minuty pomalejší než Schurter, do třicítky se vešel i devětadvacátý Škarnitzl.

Čábelická, která se ve čtvrtek podílela na pátém místě smíšené štafety, si oproti vystoupení na MS o dvě příčky pohoršila. Na vítěznou Francouzku měla ztrátu přes čtyři a půl minuty, k nejlepší desítce jí chyběla takřka minuta. Karla Štěpánová skončila jednadvacátá, Jana Czeczinkarová pětadvacátá.

Osmadvacetiletá Ferrandová-Prévotová zkompletovala svou zlatou sbírku z evropských šampionátů: v roce 2009 vyhrála mezi juniorkami, pět let poté ovládla závod žen do 23 let. Mezi elitou byla před dvěma roky v Glasgow druhá. Druhou Nizozemku Anne Terpstraovou porazila o 41 sekund, na obhájkyni druhého místa z Brna Janu Bělomojnou z Ukrajiny zbyl bronz.

Dopolední závod mužů do 23 let opanovali domácí Švýcaři. Zvítězil Joel Roth o šest sekund před Vitalem Albinem, bronz s takřka půlminutovou ztrátou na vítěze vybojoval Ital Juri Zanotti. Z českých jezdců si vedl nejlépe třicátý Josef Jelínek.

Mistrovství Evropy horských kol v Monteceneri (Švýcarsko) - cross country:

Muži do 23 let: 1. Roth 1:18:03, 2. Albin (oba Švýc.) -6, 3. Zanotti (It.) -28, ...30. Jelínek -6:16, 35. Skála -7:30, 37. Jirouš (všichni ČR) -7:36.

Ženy elite: 1. Ferrandová-Prévotová (Fr.) 1:13:25, 2. Terpstraová (Niz.) -41, 3. Bělomojná (Ukr.) -56, 4. Richardsová (Brit.) -1:05, 5. Freiová (Švýc.) -1:39, 6. Geraultová (Fr.) -2:22, ...13. Čábelická -4:36, 21. Štěpánová -5:57, 25. Czeczinkarová (všechny ČR) -8:05.

Zdroj
ČTK, ČT sport

Hlavní zprávy