České ragby

Boroš dojel v Beekse Bergenu po technických problémech na 24. místě, vyhrál Belgičan Sweeck

Michael Boroš obsadil na Světovém poháru v nizozemském Beekse Bergenu po technických problémech v úvodu 24. místo. V pátém závodu seriálu musel český cyklokrosař hned od začátku dotahovat a nakonec vybojoval alespoň dva body do průběžného hodnocení, v němž figuruje na osmém místě.

Laurens Sweeck
zdroj: Belga Press autor: David Pintens

Vedení v celkovém pořadí uhájil díky pátému místu vítěz úvodních tří závodů sezony Belgičan Eli Iserbyt. Na rozdíl čtyř bodů se na něho ale dotáhl krajan Laurens Sweeck, jenž v seriálu vyhrál podruhé za sebou.

Boroš startoval v Beekse Bergenu z první řady, bezprostředně po zahájení závodu mu ale spadl řetěz a do krosové části okruhu najížděl se ztrátou z poslední pozice.

"Spadl mi řetěz a na tak rychlé trati, jako byla tady, bylo po všem. Dělal jsem, co jsem mohl a snažil se co nejvíc bodů urvat. Povedly se aspoň ty dva. Není to moc, ale lepší než nic. Víc už se s výsledkem opravdu nedalo udělat. Byla to rychlá a technická trať, kde se hodně špatně předjíždělo. Nohy jsem měl ale výborné, takže mě mrzí o to víc, že se to nepovedlo," uvedl zklamaný Boroš.

Mezi ženami přerušila dosavadní nadvládu Fem van Empelové další nizozemská cyklokrosařka Shirin van Anrooijová. Suverénka úvodu sezony se tentokrát musela spokojit s druhým místem, dál ale s přehledem vede celkové hodnocení.

Výsledky Světového poháru v cyklokrosu v Beekse Bergenu:

Muži: 1. Sweeck (Belg.) 57:36, 2. Van der Haar (Niz.) stejný čas, 3. Vanthourenhout (Belg.) -2, 4. Nieuwenhuis (Niz.) -3, 5. Iserbyt (Belg.) -4, 6. Orts Lloret (Šp.) -17, ...24. Boroš -2:01, 34. Vaníček -3:09.

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 14 závodů): 1. Iserbyt 166, 2. Sweeck 162, 3. Vanthourenhout 119, ...8. Boroš 59, 35. Štybar 9, 41. Říman 4.

Ženy: 1. Van Anrooijová 47:02, 2. Van Empelová, 3. Pieterseová obě -1, 4. Alvaradová -25, 5. Vosová (všechny Niz.) -30, 6. Vasová (Maď.) -46, ...31. Kopecky -4:24.

Průběžné pořadí SP (po 5 ze 14 závodů): 1. Van Empelová 190, 2. Alvaradová 109, 3. Betsemaová (Niz.) 104, ...22. Zemanová 25, 54. Jeřábková 1.