Jezdectví ČR 2024

Biker Stošek měl stupně vítězů na ME v maratonu blízko

Po pětasedmdesáti kilometrech scházela českému bikerovi Martinu Stoškovi k medaili z mistrovství Evropy v maratonu ve Viborgu necelá minuta. Bronozový z roku 2021 dojel pátý, 55 vteřin od bronzu. Zlato získal v dramatickém spurtu německý cyklista Lukas Baum.

Vítěz Author Cupu Martin Stošek
zdroj: ctsport.cz

Třicetiletý Stošek vybojoval před třemi lety medaili z maratonského ME jako čtvrtý český jezdec na horských kolech po Kristiánu Hynkovi, Jaroslavu Kulhavém a Pavlu Boudném.

I tentokrát v Dánsku patřil mezi favority, ale zaostal za čtveřicí bojující o titul. Baum v těsném dojezdu předčil Španěla Davida Valera, třetí skončil s odstupem sekundy Ital Fabian Rabensteiner a čtvrtý dojel o další tři vteřiny později Nor Emil Hasund Eid.

Mezi ženami zvítězila Rosa van Doornová z Nizozemska, jež v květnu skončila třetí na Světovém poháru maratonkyň v Novém Městě na Moravě.

Mistrovství Evropy v maratonu na horských kolech ve Viborgu (Dánsko) – 75 km:

Muži: 1. Baum (Něm.) 3:19:36, 2. Valero (Šp.) stejný čas, 3. Rabensteiner (It.) -1, ...5. Stošek -56, 32. Adel -12:09, 37. Neradil -13:47, 48. Strož -22:18, 50. Damek (všichni ČR) -22:26.

Ženy: 1. Van Doornová (Niz.) 4:01:25, 2. Njemčevičová (Bosna) -15, 3. Perettiová (It.) -18.