Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Archiv Z 1984: Dukla Praha - Metaloplastika Šabac

Argumenty jsou stále na naší straně, říká Kreuzigerův právník Šťovíček

Praha - Právník Romana Kreuzigera Jan Šťovíček věří, že i po odvolání Mezinárodní cyklistické unie (UCI) proti rozhodnutí o nevině cyklisty zůstávají argumenty nadále na straně jeho klienta. Uvedl to v reakci na aktivitu UCI, která vrací případ ke Sportovnímu arbitrážnímu soudu (CAS) - unie požaduje pro závodníka zákaz činnosti od dvou do čtyř let, zrušení jeho výsledků od března 2011 a pokutu zhruba 21 milionů korun. Kreuzigera před pěti týdny zprostila obvinění Rozhodčí komise Českého olympijského výboru.

Roman Kreuziger
zdroj: ČTK autor: Doležal Michal

CAS o zahájení arbitrážního řízení informoval na svém webu a uvedl, že dál se momentálně nebude k případu vyjadřovat. Žádný termín, do kterého by měl rozhodnout, soud neuvedl. 

"Odvolání UCI bereme na vědomí, očekávali jsme jej. Argumenty jsou však stále na naší straně," uvedl Šťovíček. Přišel navíc s novými a dosud nezveřejněnými okolnostmi, jež by teoreticky mohly hovořit v Kreuzigerův prospěch. "Plné dvě třetiny krevních vzorků, jež jsou podkladem pro rozhodování, nebyly během převozu do laboratoře prokazatelně skladovány dle předpisů WADA (Světová antidopingová agentura), a mohly tak být znehodnoceny," uvedl.

  • "Jsme přesvědčeni, a během jednání před Rozhodčí komisí ČOV se to jednoznačně potvrdilo, že znalecký panel Cyklistické antidopingové nadace (CADF) rozhodoval o údajné vině Romana Kreuzigera na základě neúplných a nedostatečných podkladů a informací," konstatoval právník.

Opakovaně také upozornil, že hodnoty v Kreuzigerově biologickém pasu nikdy nepřekročily stanovené mezní hodnoty. Kreuziger může od zářijového rozhodnutí Rozhodčí komise Českého olympijského výboru znovu závodit, do pelotonu se vrátil sérií říjnových startů v jednorázových závodech. I přes odvolání UCI má nadále podporu svého zaměstnavatele. "To odvolání na našem postoji nic nemění," ujistil generální manažer stáje Tinkoff-Saxo Stefano Feltrin.


Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy