Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
SP Itálie

Curler Klíma: Neuspět v kvalifikaci OH potřetí za sebou už není náhoda. Zkoušeli jsme i psychologa

Potřetí za sebou neprošli čeští curleři z olympijské kvalifikace, i když byli blízko a po postupu ze třetího místa ve skupině měli dva pokusy s Italy a Dány. "Na ty jsme si věřili, protože jsme je před tím porazili, jsou to amatéři jako my," vzpomínal zklamaný skip českého týmu Lukáš Klíma v pořadu Téma Sportovních zpráv na ČT sport.

Skip Lukáš Klíma na WCT Prague Classic
zdroj: ČTK autor: Šimánek Vít

Klíma přiznal, že tým, který dvakrát neuspěl v kvalifikaci, zapracoval na zlepšení a věnoval se i psychické stránce. "Třikrát za sebou neuspět, to už asi není náhoda. Začali jsme spolupracovat i se sportovním psychologem," přiznal muž, který byl u posledních dvou marných pokusů o účast na olympijském turnaji.

Ovšem přiznal, že šli do kvalifikace jako outsideři. "Už z předkvalifikace jsme postoupili těsně. Ale základní část kvalifikace se nám podařila a postup ze třetího místa nám dával dvě šance," vracel se k zápasům s Itálií a Dánskem v turnaji, který v Nizozemsku ovlivnila i špatná kvalita ledu. "Takže tady kvůli tomu rozhodovalo spíš, kdo udělá méně chyb," řekl.

Na Italy si nevěřili. "S Itálií jsme dvakrát prohráli. Ve druhém zápase jsme chtěli začít hrát agresivně ve druhé půli zápasu, kdy jsme si říkali, že by Italové mohli trochu znervóznět. Ale nevyšlo to," řekl.

Ovšem s Dánskem, které předtím porazili, to bylo jiné. Český tým dokonce vedl 4:1. "Byli společně s námi jediný tým, který nebyl profesionální. Jsou na naší úrovni. Věřili jsme si na ně. Vedli jsme 4:1, což není ještě tak neobvyklé. Ale my jsme pak v sedmém endu udělali chyby a uhráli jen jeden bod. A potom se to zlomilo, nechali jsme Dány uhrát tři body," vybavoval si Klíma.

Přiznal, že v devátém endu měl osud zápasu ve svých rukou, ale... "Byl tam kámen, který hraji běžně, ale bohužel tady mi to nevyšlo. Ani jsem nebyl extrémně nervózní, těžko říct, kde jsme udělali chybu. Ale to je riziko, které teď bohužel musíme brát," dodal ke svému selhání.

Neúspěšná olympijská kvalifikace je zklamání, ale sezona je uprostřed a Klímu a spol. čeká i mistrovství světa v Las Vegas. "Jedeme na šampionát po šesti letech. Věřím, že potvrdíme, že jdeme výkonnostně nahoru. V Americe to bude velká událost, věřím, že to dokážeme a budeme jezdit na MS pravidelně," uzavřel Klíma rozhovor a na olympiádě bude držet palce alespoň manželům Paulovým, kteří postoupili. "Je skvělé, že postoupili aspoň oni. Tomáše znám dobře, budeme jim fandit," dodal.

Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy

Nejčtenější články