Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Česko - Itálie

Money Mayweather nejspíš chystá další legální bankovní loupež

Jestli je v nejisté době ve sportu nějaká jistota, tak to, že americký boxerský šampion Floyd Mayweather nezchudne ani poté, co už po padesáti výhrách v profesionálním ringu odešel do důchodu. Z něho se totiž chlapík s výstižnou přezdívkou Money poměrně pravidelně vrací do ringu, aby v exhibicích osvěžil své bankovní konto. Teď to podle BBC.com hodlá zopakovat.

Floyd Mayweather
zdroj: ČTK/AP autor: John Locher

Velký šampion se před čtyřmi lety utkal v boxu s hvězdou smíšených bojových umění UFC Conorem McGregorem v roce 2017. Vyhrál v pohodě technickým k.o. v desátém kole a dokázal ze zápasu udělat největší boxerský kasovní trhák všech dob. A sám také nepřišel zkrátka – z údajných více než sedmi set milionů dolarů zisku měl mít téměř tři sta (zhruba sedm miliard korun).

Není divu, že ho to začalo bavit. Hned rok poté si zaletěl do Tokia, aby vyprášil v prvním kole tamního kickboxera Tenšina Nasukawu. Tím vydělal ale "jen" osm milionů dolarů. Tedy něco přes sto osmdesát milionů korun.

Loni v červnu pak vyhrál s přehledem na body osmikolový zápas s boxujícím youtuberem Loganem Paulem. Sám Mayweather o tomhle zápase řekl, že šlo o "legální bankovní loupež". A zřejmě nebyl daleko od pravdy, protože za necelou půlhodinu v ringu dostal dalších 100 milionů dolarů (cca 2,3 miliardy korun).

Potom prohlásil, že už opravdu definitivně končí.

Jenže "nikdy neříkej nikdy" je tu znovu. A čtyřiačtyřicetiletý bijec nejspíš opět navlékne rukavice. Podle informací BBC je na spadnutí zápas s dvacetiletým Rashedem Belhasou. Synkem miliardáře, který má nejspíš proto přezdívku Money Kicks, a jenž zatím v ringu absolvoval pouze dva zápasy. A ty podle agentury ještě s takzvanými "bílými límečky".

Zápas by se měl údajně konat na heliportu kultovního hotelu Burj Al Arab Jumeirah v Dubaji a jestli se uskuteční, tak je hned několik jistot. Mayweather dostane pořádný balík, jeho soupeř nedostane moc nařezáno, protože tatínek by se nejspíš zlobil, a i když nikoho z lidí kolem boxu tenhle zápas zajímat nebude, tak si své diváky určitě najde. A když ne, tak co? Tatík to zaplatí, i když za hubičku to určitě nebude. Vždyť, co by člověk pro děti neudělal.

Zdroj
BBC

Hlavní zprávy

Nejčtenější články