Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Plavání

Joshua má nového vyzyvatele. Usyk zdolal Chisoru na body a cílí na všechny tituly

Ukrajinský boxer Oleksandr Usyk vyhrál i osmnáctý zápas v profesionálním ringu. Olympijský vítěz z Londýna ve svém druhém utkání v těžké váze porazil v Londýně Brita Derecka Chisoru na body. Díky tomu by se měl bývalý šampion křížové váhy v příštím roce utkat o titul mistra světa organizace WBO s britskou hvězdou Anthonym Joshuou, který s několika dalšími hosty sobotní duel v jinak prázdné Wembley Areně sledoval.

Oleksandr Usyk
zdroj: ČTK/imago sportfotodienst

Třiatřicetiletý Usyk dal po zápase jasně najevo, že jeho cílem je ovládnout i nejprestižnější boxerskou kategorii. "Rozhodně. Chci být nejenom světovým šampionem, ale mít všechny tituly," uvedl ukrajinský boxer, který se v roce 2012 na Hrách v Londýně stal olympijským vítězem ve váze do 91 kg. O rok dříve v této kategorii kraloval i na mistrovství světa.

V těžké váze mezi profesionály debutoval před rokem soubojem proti Američanovi Chazzu Witherspoonovi, který na poslední chvíli zaskočil za Tyronea Sponga, jenž měl pozitivní dopingový test. Witherspoon zápas vzdal po sedmém kole. S Chisorou už musel Usyk absolvovat plný počet 12 kol.

"Byla to opravdová zkouška v těžké váze. Chisora je kus chlapa a je to tvrďák. Čekal jsem takovýhle zápas, možná ještě těžší," uvedl Usyk po utkání s bývalým evropským šampionem, jenž v minulosti boxoval i o světový titul s Ukrajincem Vitalijem Kličkem. Šestatřicetiletý Brit utrpěl ve 42. zápase desátou porážku.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy