Následuje
SP Rakousko

Pohár bobistů odstartuje v Lotyšsku, Dvořák s Noskem budou při tom

I česká dvojice pilot Dominik Dvořák s brzdařem Jakubem Noskem se zúčastní úvodu Světového poháru bobistů v lotyšské Siguldě. V tamním ledovém korytu se pojedou závody dvojbobů, zatímco čtyřčlenné posádky, v nichž si česká reprezentace věří víc, začnou až o týden později v německém Winterbergu. Úvodní závod můžete sledovat v sobotu od 12 hodin na ČT sport i na webu ctsport.cz.

Dominik Dvořák a Jakub Nosek
zdroj: AP autor: Kerstin Joensson

Triumf v SP ve dvojbobech obhajuje kanadský pilot Chris Spring, ve čtyřbobech Němec Johannes Lochner. Německé, kanadské a lotyšské posádky jsou favority i nadcházejícího ročníku, který stejně jako loni čítá celkem osm závodů. Dvořák bude ve Světovém poháru jediným českým pilotem, jelikož Jan Vrba ukončil kariéru, s kterou se rozloučí v Evropském poháru.  

"Celé léto jsme hodně makali a cítím, že jsme se posunuli v síle i rychlosti," řekl Dvořák, který dovedl svůj čtyřbob v listopadu v Park City k výhře v jednom ze závodů Amerického poháru. "Na svěťáku je samozřejmě větší konkurence, takže to bude těžší boj než v Americe, ale těšíme se zase po roce na závody. Jsme naladění."  

Na dvojbobu bude šestadvacetiletý Dvořák jezdit s brzdařem Jakubem Noskem. Do čtyřbobu se za ním budou skládat Nosek, Jan Šindelář a Jaroslav Kopřiva, nebo Dominik Suchý, který jediný z Vrbovy posádky pokračuje a bojuje o místo ve čtyřbobu.  

V trénincích dvojbobů v Siguldě jezdil Dvořák okolo patnáctého místa a podobně by rád končil i v závodech. "Když pošleme dobrý start a materiál se sejde s počasím, třeba se do patnáctky vejdeme," řekl Dvořák. Na dvojbobu zakoupeném v Lotyšsku jezdí čtvrtou sezonu, jeho maximem v SP je šesté místo z Iglsu z února 2017.  

Čtyřbob dostali Češi od Olympu zbrusu nový. Zatím na něm ale stihli jen čtyři jízdy v Altenbergu. "Je to německý bob, fakt kvalitní práce. Najednou je všechno přesný, ale neznamená to, že sedneme do nového bobu a budeme vyhrávat. Musí se všechno nastavit. Musíme si zvyknout a to bude chvilku trvat," řekl Dvořák.  

Rád by se s novým strojem perfektně sžil do začátku března, kdy se uskuteční v kanadském Whistleru mistrovství světa. "A tam chceme předvést hezký výsledek. Když jsme dostali novou dvojku, tak jsme se posunuli o deset míst, tak doufám, že s čtyřkou to bude podobné," řekl Dvořák. Dosud se na čtyřbobu v SP pohyboval okolo dvacátého místa. Nejlépe mezi elitou dojel loni sedmnáctý.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy