Dvořákův čtyřbob skončil v Altenbergu jedenáctý, Dobešovi generálka na MS nevyšla

Dominik Dvořák skončil na Světovém poháru v Altenbergu jedenáctý ve čtyřbobech a stejná pozice mu patří i v hodnocení mistrovství Evropy. Druhý český bob Adama Dobeše obsadil kvůli nepovedené první jízdě poslední šestnácté místo. V generálce na mistrovství světa, které začíná 26. ledna ve Svatém Mořici, zvítězil Brit Brad Hall.

Dvořák se při třetím startu ve čtyřbobech v sezoně poprvé nevešel do první desítky a zopakoval sobotní výsledek z dvojbobů.

Po úvodní jízdě byl společně s Davidem Burešem, Jáchymem Procházkou a Dominikem Záleským desátý, ve druhém kole si v hustém sněžení o jednu příčku pohoršil.

Elitní český pilot tak nenavázal na sedmou příčku z prvního závodu v Altenbergu, jenž se jel minulý víkend. Na vítěze ztratil 1,62 sekundy.

"Zase se v našem sportu potvrdilo, že jak odstartujeme, tak dojedeme. Za mě jinak spokojenost s jízdami, byly super, čisté. Jedenáctá místa ve dvojkách i ve čtyřkách odpovídají tomu, jak na tom nyní jsme. Jsou to relativně dobré výsledky, není to až takový propadák, i když bychom samozřejmě všichni chtěli lépe," uvedl Dvořák.

Hall vyhrál na náročné dráze v Krušných horách u českých hranic i druhý závod čtyřbobů. V životní sezoně si připsal třetí vítězství a stal se prvním britským mistrem Evropy ve čtyřčlenných posádkách.

V těsném souboji za sebou nechal o devět setin sekundy domácího favorita Francesca Friedricha, jenž skončil stejně jako loni na ME druhý.

Před posledními dvěma závody SP v Siguldě mají oba trojnásobní vítězové v sezoně stejný počet bodů.

SP a ME v jízdě na bobech v Altenbergu - čtyřboby:

1. Británie (Hall, Lawrence, Gulliver, Cackett) 1:49,32 (54,56+54,76), 2. Německo (Friedrich, Margis, Straub, Bauer) -0,09 (54,58+54,83), 3. Švýcarsko (Vogt, Michel, Knuser, Bieri) -0,22 (54,66+54,88), ...11. Česko I (Dvořák, Bureš, Procházka, Záleský) -1,62 (55,38+55,56), 16. (v ME 15.) Česko II (A. Dobeš, Svoboda, M. Dobeš, Hrazdil) -3,84 (56,43+56,73).

Průběžné pořadí SP (po 6 z 8 závodů): 1. Hall, 2. Friedrich oba 1287, 3. Lochner (Něm.) 1170, ...11. Dvořák, 12. A. Dobeš oba 464.