Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sportovní zprávy

Dvořák se Suchým v ledovém korytě nezářili a v Siguldě dojeli desátí

Dominikové Dvořák a Suchý obsadili ve druhém podniku Světového poháru dvojbobů v Siguldě desáté místo. Oproti sobotě, kdy byl osmý s brzdařem Jakubem Noskem, si pilot Dvořák o dvě pozice pohoršil. V obou závodech kraloval v Lotyšsku německý suverén Francesco Friedrich.

Dvojbob Dominika Dvořáka
zdroj: ČTK/AP autor: Hanns Pennink

Čechům se stejně jako v sobotu mnohem více podařila druhá jízda. Po úvodním kole byli opět třetí od konce jedenáctí, po následném zrychlení se tentokrát posunuli o jednu příčku. V obou kolech předvedli Dvořák se Suchým sedmé startovní časy.

Před začátkem sezony měl přitom Dvořák optimističtější představu. "Každý rok nastupujeme s větším očekáváním. Pak si zpětně uvědomím, že se zázraky nekonají," prohlásil.

"Nic se výrazně nezlepšilo. Bob máme stejný, nové nože jsme dostali ve čtvrtek a nestihli je pořádně otestovat, navíc se měnilo nastavení dráhy. Starty také nemáme lepší. Byl jsem v létě zraněný, pořád mě trápí záda a koleno a nemůžu si tolik naložit v tréninku. A místo jízd na dráze jsem pak ležel doma s koronou. Doufal jsem, že to bude lepší. Ale vlastně není z čeho brát," konstatoval Dvořák.

Zatímco v sobotu ztratila česká posádka na Friedricha 63 setin sekundy, v druhém závodě byl její odstup za německým favoritem dvojnásobný (1,28).

Olympijský šampion, mistr světa a úřadující vítěz SP vylepšil v obou jízdách startovní rekord dráhy a porazil o 21 setin krajana Johannese Lochnera. Stejné stupně vítězů jako v sobotu zkompletoval Švýcar Michael Voigt.

Příští týden se v Siguldě pojedou další dva závody ve dvojbobech. Program Světového poháru opět zahájí skeletonisté s českou nadějí Annou Fernstädtovou, jež byla v úvodním závodu sezony těsně čtvrtá.

SP v jízdě na bobech v Siguldě (Lotyšsko) - dvojboby:

1. Friedrich, Schüller 1:39,14 (49,61+49,53), 2. Lochner, Franke (všichni Něm.) -0,21 (49,64+49,71), 3. Vogt, Michel (Švýc.) -0,65 (49,97+49,82), ...10. Dvořák, Suchý (ČR) -1,28 (50,50+49,92).

Průběžné pořadí SP (po 2 závodech):
1. Friedrich 450 b., 2. Lochner 420, 3. Vogt 400, ...9. Dvořák 304.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy