Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Írán - Česko

Václavík načal ME stříbrem v supersprintu

Adam Václavík odstartoval mistrovství Evropy skvěle. V supersprintu si dojel pro stříbro. V dramatickém finiši podlehl Bělorusu Sergeji Bočarnikovovi a naopak před sebe nepustil Ukrajince Dmytra Pidručného. Osmý skončil Tomáš Krupčík, čtrnáctý Vítězslav Hornig. Mezi ženami se z kvalifikace probojovala mezi finálovou třicítku jen Natálie Jurčová a při vítězství Rusky Jevgenije Pavlovové obsadila 21. pozici.

Adam Václavík
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

V běloruském Raubiči, kam byl šampionát přeložen z estonského Otepää, se Václavík představil ve výtečné formě. Dobíjel jen třikrát a navíc se blýskl třetím nejlepším běžeckým časem, rychlejší byli jen první Bělorus a třetí Ukrajinec.

Do poslední střelby byl ve hře o cenný kov i Krupčík, ale ten se nevyvaroval zaváhání a ztratil čas podobně jako Hornig. Dvacetiletý reprezentant se v posledním okruhu propadl o dvě pozice. Naopak Krupčík si o jednu polepšil a udržel se v desítce.

Ani u Minsku nepanují ideální sněhové podmínky. Šampionát se tu přesto koná a už ve čtvrtek jsou na programu smíšené štafety. Muži na ME bojují o jedno místo do týmu pro Světový pohár v Novém Městě na Moravě.

Výsledky supersprintu na ME v biatlonu

Muži: 1. Bočarnikov (Běl.) 14:12,8 (0 tr. okruhů + 2 dobíjení), 2. Václavík (ČR) -0,4 (0+3), 3. Pidručnyj (Ukr.) -0,5 (1+2), ...8. Krupčík -30,1 (1+2), 14. Hornig (oba ČR) -51,7 (1+2).

Ženy: 1. Pavlovová (Rus.) 16:31,8 (0), 2. Pidhrušná (Ukr.) -2,8 (0+1), 3. Chevalierová (Fr.) -5,5 (0+1), ...21. Jurčová (ČR) -1:20,2 (1+2).

Hlavní zprávy