Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Stíhačky v Kontiolahti předčasně uzavřou sezonu. Davidová vyjede z nadějného pátého místa

Překotný vývoj posledních dnů ve sportovním světě se nevyhnul ani Světovému poháru v biatlonu. Ač se původně předpokládalo, že sezona skončí po Kontiolahti, závěr přichází ještě dříve. Stíhací závody tak tento ročník uzavřou. Z prvních míst odstartují Johannes Bö, resp. Denise Herrmannová. Přímé přenosy sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz, ten první startuje ve 13:15.

Markéta Davidová
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Suverénní Nor Bö bude stíhán z druhého místa Francouzem Martinem Fourcadem, který dá po tomto závodu biatlonu definitivní sbohem. Získá velký křišťálový globus? Ten malý může získat vedoucí muž disciplíny, Fourcadeův kolega Emilien Jacquelin.

Do stíhačky vyjedou i Michal Krčmář (30. pozice), Ondřej Moravec (33.) a Adam Václavík (52.).

Krčmář ve čtvrtek zastřílel čistě, s výkonem ale spokojen nebyl. "Bohužel tomu něco chybělo. Necítil jsem se úplně špatně. Prostě to teď není úplně optimální, náš tým se s tím trochu pere," přiznal

"Udělal jsem tam maximum, na víc prostě nebylo. Jsem zklamanej," dodal.

Vidinu toho, zda další závody proběhnou podle plánu, Krčmář neřešil. "Bral jsem to, že to odjedu a uvidí se. Tohle je jedno. Stejně bych nejel jinak. Člověk do toho jde vždycky naplno."

Je nám líto, video expirovalo.
Stíhačka v Kontiolahti bude poslední Fourcadův závod

Bezchybně střílel ve sprintu i Moravec, lepší místo z toho ale nebylo. "Pocity ani nemůžu říct, to by nebylo publikovatelný. Fyzicky jsem měl tak na kolo, pak už to bylo trápení," uvedl a poděkoval servisu za perfektně připravené lyže.

"To jsou mé závody. Jeden den dobrý, druhý špatný," prohlásil po konci Michala Šlesingra aktuálně nejstarší člen týmu.

Při tomto pohledu by tedy měla Moravcovi stíhačka na 12,5 kilometrů svědčit.

"Jsme tady od toho, abychom závodili, pokud budeme moct. Nevím, kde na to vezmu sílu, ale tyhle závody jsou nahoru dolů. Bolí to, druhý den to jde skoro samo. V sobotu to může být jinak," zamyslel se.

Nedělních mixů tak každopádně bude ušetřen.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy po sprintu biatlonistů v Kontiolahti

Markéta Davidová opět dokázala, že sprint jí v této sezoně svědčí.

"Oblíbená disciplína? To úplně nevím. Ale daří se mi. Přijde mi, že se cítím silnější v trochu delších tratích, ale zatím to tak nevypadá. Aspoň sprinty mi vychází."

A vskutku. V pátek skončila na pátém místě a dostala se tak na rozšířené podium. Na stupních vítězů skončila v tomto ročníku elitního seriálu celkem třikrát. "Všechno do desítky je úplně perfektní. Jsem fakt ráda za tu střelbu," okomentovala Davidová.

Mrzelo ji ovšem, že na položce vestoje při velmi hustém sněžení ve finském středisku jednou chybovala. "Škoda, že to nebyly dvě nuly," doplnila.

Je nám líto, video expirovalo.
Sestřih sprintu biatlonistek na SP v Kontiolahti

Lucie Charvátová vyjede jako třiadvacátá. Ve sprintu třikrát chybovala. "Začalo nám foukat, pak i sněžit, závěr nebyl takový, jako bych očekávala. Mohl to být pěkný výsledek, takhle to je výsledek průměrný."

Celkově měla ale 15. nejrychlejší běh. "Od začátku se mi jelo velmi dobře, chytla jsem se dokonce v balíku rychlých běžkyň, takže jsem byla sama ze sebe překvapená," přiznala.

Jessica Jislová pojede s odstupem téměř dvou minut z 41. místa, do závodu se těsně dostala i Eva Kristejn Puskarčíková (58. pozice).

Celkově pořadí SP vede Italka Dorothea Wiererová, které ale sprint nesvědčil vůbec - byla devatenáctá. Na čele pořadí desetikilometrové disciplíny je Norka Tiril Eckhoffová, která si v Kontiolahti dojela pro páteční bronz.

Je nám líto, video expirovalo.
Ohlasy po sprintu biatlonistek na SP v Kontiolahti
Zdroj
ČT sport

Hlavní zprávy