Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Český pohár Zadov

Štafeta biatlonistek dojela na MS juniorů kousek od medaile, má nejlepší výsledek za jedenáct let

Česká biatlonová štafeta juniorek skončila pátá na mistrovství světa. Kvarteto ve složení Petra Suchá, Tereza Voborníková, Klára Polednová a Tereza Vinklárková tak zajelo nejlepší výsledek od zlaté štafety v roce 2009. Ve švýcarském Lenzerheide mohli být se svým počínáním spokojeni i mladí biatlonisté, kteří byli ve štafetě šestí.

Tereza Vinklárková na MS juniorů
zdroj: Český biatlon autor: Jiří Novotný

Voborníková, která si v lednu poprvé vyzkoušela účast ve Světovém poháru, zajela na druhém úseku druhý nejlepší čas z pole.

Biatlonistkám chybělo v závodu na 4x6 km na bronzovou medaili pouhých patnáct vteřin. I tak ale zajely nejlepší výsledek od roku 2009.

Tehdy se v juniorkách ukázaly Gabirlea Koukalová, Veronika Zvařičová a Veronika Vítková. U biatlonu zůstala už pouze poslední jmenovaná. Štafetu juniorek tentokrát vyhrála Francie, druhé bylo Rusko, třetí Norsko.

"Holky zajely svá maxima. Páté místo je hodně dobrý výsledek. Opravdu mám radost a věřím, že holky taky. Nemají se za co stydět," řekl jejich kouč Aleš Ligaun stránkám biatlonového svazu.

Ve štafetě na 4x7,5 km doběhla čtveřice Vítězslav Hornig, Mikuláš Karlík, Tomáš Mikyska a Jakub Štvrtecký šestá. Totožná sestava vybojovala loni na MS juniorů stejné umístění. Vítězství urvalo Rusko, druhé bylo Německo, třetí Francie.

"Pokud mám naše vystoupení shrnout, jsem zklamaný z výkonů, nikoliv z umístění," uvedl trenér biatlonistů Michael Málek. Hornig totiž musel na trestné kolo, kam putoval na třetím úseku i Mikyska, který se navíc potýkal s technickými potížemi na trati.

Právě Jakub Štvrtecký, stabilní člen A-týmu, už má dnes jistý i únorový start na dospělém světovém šampionátu.

Zdroj
ČT sport, biatlon.cz

Hlavní zprávy

Nejčtenější články