Sportovní zprávy

Po stříbru přišlo zlato, ale dělené. Charvátová měla ve sprintu stejný čas jako Ruska

Sbírka medailí z mistrovství světa v letním biatlonu se u Lucie Charvátové rozšiřuje. K pátečnímu stříbru za supersprint přidala česká reprezentantka zlato ve sprintu normálním. O titul světové šampionky se podělila s Ruskou Jekatěrinou Glazyrinovou, která měla v cíli stejný čas. Mezi muži si nejlépe z Čechů vedl Adam Václavík, jenž skončil devátý.

Lucie Charvátová (uprostřed) se zlatou medailí na MS v letním biatlonu
zdroj: Twitter IBU World Cup

Charvátová měla závod rozjetý i na výhru bez dělení, jelikož běžecky se jí dařilo skvěle a měla druhý nejlepší čas. Na rozdíl od Glazyrinové ale na položce ve stoje nedokázala být stoprocentní a jednou minula.

V závěrečném kole musela mazat na ruskou soupeřku ztrátu 8,1 sekundy, což se jí povedlo dokonale, jelikož do cíle dorazila ve stejném čase jako právě Glazyrinová.

Charvátová má titul mistryně světa ve sprintu v letním biatlonu

Charvátová tak potvrdila, že na šampionátu v Bělorusku, kde ale chybí nejlepší čeští i světoví závodníci, má solidní formu a i v druhém startu si připsala cenný kov.

To další Češky už si tak dobře nevedly. Anna Tkadlecová byla po třech minelách při střelbě na 28. příčce, Ludmila Horká dokonce po pěti netrefených terčích na předposlední 32. místě.

Václavíka odsunula z boje o medaile ležka

Václavíka z boje o lepší umístění, a dokonce i medaili vyřadila první střelba ve stoje, kdy dvakrát chyboval. Ve stoje už byl stoprocentní, ale manko na nejlepší už sjet nedokázal. Druhý Čech na startu Milan Žemlička minul jen jednou, ale s pomalejším během dorazil do cíle jako sedmnáctý.

Druhé zlato na šampionátu si mezi muži připsal Timofej Lapšin z Jižní Koreje, který znovu nenašel konkurenta.

Další stříbro zajistil Karlík

Třetí stříbro do bilance české výpravy na šampionátu přidal junior Mikuláš Karlík. V pátek v supersprintu druhý Vítězslav Hornig tentokrát obsadil páté místo. Mezi juniorkami byla nejlepší sedmá Natálie Jurčová.

MS v biatlonu na kolečkových lyžích v Raubiči (Bělorusko) - sprint:

Ženy (6 km): 1. Charvátová (ČR) 16:01,4 (1) a Glazyrinová (Rus.) 16:01,4 (0), 3. Bašková (Ukr.) -2,4 (1), ...28. Tkadlecová -2:08,8 (3), 32. Horká (obě ČR) -2:49,8 (5).

Muži (7,5 km): 1. Lapšin (Korea) 20:48,0 (1), 2. Povarnicyn -4,1 (1), 3. Latypov (oba Rus.) -15,3 (2), ...9. Václavík -32,0 (2), 17. Žemlička (oba ČR) -1:02,8 (1).

Junioři (7,5 km): 1. Lazovskij (Běl.) 21:30,5 (3), 2. Karlík -25,3 (2), ...5. Hornig -42,2 (1), 6. Mikyska -45,8 (2), 8. Kánský -50,1 (0), 33. Kabrda -1:53,2 (2), 36. Mareček (všichni ČR) -2:02,3 (3).

Juniorky (6 km): 1. Čchu Jüan-meng (Čína) 16:09,7 (0), ...7. Jurčová -1:32,8 (3), 8. Voborníková -1:35,9 (2), 9. Polednová -1:40,7 (1), 15. Suchá -2:11,8 (2), 23. Svobodová (všechny ČR) -2:28,6 (1).