Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Oporou biatlonistů na letním MS bude Davidová. Krčmář se zotavuje z virové infekce

Čeští biatlonisté se musí obejít na mistrovství světa na kolečkových lyžích bez zdravotně indisponovaného Michala Krčmáře. Dvaatřicetiletý reprezentant se zotavuje z virové infekce a chybí v nominaci pro letní šampionát, který se uskuteční od čtvrtka do neděle ve slovenském Osrblie. Hlavní oporou bude obhájkyně dvou medailí Markéta Davidová. Přímé přenosy z letního MS odvysílá ČT sport, resp. ČT sport Plus.

Markéta Davidová
zdroj: ČTK autor: Plíhal Libor

Vrchlabský rodák Krčmář se od léta potýká s infekcí cytomegaloviru a má nařízen klidový režim.

"Podle optimistického scénáře by mohl naskočit do přípravy začátkem září," uvedl svaz. Šampionát v letním biatlonu vynechá také Adam Václavík, který se zotavuje po operaci zlomeného zápěstí.

Šestadvacetiletá Davidová bude obhajovat stříbro ze sprintu a bronz ze závodu s hromadným startem.

O další cenné kovy se vloni v Ruhpoldingu postarali v juniorských kategoriích Jonáš Mareček, Tomáš Mikyska a Tereza Voborníková, kteří nyní budu závodit mezi dospělými. Celkem vloni získala česká výprava sedm cenných kovů (2-3-2).

Do šampionátu v Osrblie zasáhne 24 českých reprezentantů. V mužském týmu figurují Mareček, Mikyska, Vítězslav Hornig, Mikuláš Karlík, Ondřej Mánek a Jakub Štvrtecký.

Ženský výběr tvoří vedle Davidové a Voborníkové Lucie Charvátová, Jessica Jislová, Kristýna Otcovská a Tereza Vinklárková.

MS odstartují ve čtvrtek supersprinty juniorských kategorií, muži a ženy do nich vyrazí v pátek. V sobotu se uskuteční sprinty a v neděli stíhací závody juniorů a závody s hromadným startem mužů a žen.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy

Nejčtenější články