Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Branky, body, vteřiny

Novoměstský scénář se v Kontiolahti konat nebude. Ohroženo je však biatlonové finále v Oslu

Zatímco biatlonové závody v Novém Městě na Moravě se kvůli hrozbě šíření koronaviru uskutečnily bez diváků, Finsko podobné opatření nepřijalo. Na Světovém poháru v Kontiolahti by tak měla být od čtvrtka tradiční kulisa. V ohrožení je však finálový podnik v Oslu. Je možné, že biatlonisté zůstanou ve Finsku a místo cesty do Norska dokončí sezonu v Kontiolahti.

Prázdné tribuny v Novém Městě na Moravě
zdroj: ČTK autor: Vostárek Josef

On-line textový přenos

22:09

Lékař fotbalistů Remeše Bernard Gonzalez spáchal kvůli nemoci COVID-19 sebevraždu. O tom, že se k tomu odhodlal kvůli nákaze koronavirem, napsal v dopise na rozloučenou. Šedesátiletý Gonzalez pracoval pro francouzský prvoligový tým více než dvacet let.

21:09

Vedení španělské ligy vyzvalo kluby, aby daly fotbalistům v době pandemie koronaviru neplacené volno, což se nelíbí hráčské asociaci. Zástupci soutěže a hráčů jednají o tom, jak zmenšit finanční ztráty plynoucí z koronavirové krize, které mohou podle agentury AP dosáhnout až miliardy eur. Na snížení platů fotbalistů se zatím neshodli.

19:50

Španělský prvoligový klub Celta Vigo řeší další porušení karantény svého fotbalisty v době pandemie koronaviru. Bez svolení se rozhodl vrátit domů i ruský útočník Fjodor Smolov. Podle ruských médií opakovaně žádal z osobních důvodů o výjimku, ale vedení ligy mu nevyhovělo.

19:28

Po nákaze koronavirem zemřel bývalý hráč amerického fotbalu Tom Dempsey. Bylo mu 73 let. V zámořské lize NFL strávil jedenáct sezon, přestože se narodil bez prstů na pravé noze, kterou kopal. Hrál kvůli tomu se speciálně upravenou botou, která je vystavena v Síni slávy amerického fotbalu.

18:22

Zhruba dva a půl milionu dolarů, tedy více než 60 milionů korun, slíbil zdravotníkům na boj s koronavirem bulharský profesionální boxer Kubrat Pulev. Lékařům a nemocnicím chce věnovat polovinu výdělku ze souboje s úřadujícím mistrem světa Britem Anthonym Joshuou. Otázkou je, kdy se zápas po pandemii uskuteční. Utkat se měli v Londýně 20. června, nový termín zatím stanoven nebyl.

18:18

Na imaginární podještědské derby mezi fotbalisty Jablonce a Liberce se prodalo 3393 vstupenek. Charitativní akce obou klubů tak vynesla Krajské nemocnici v Liberci na boj s nemocí COVID-19 téměř 340 tisíc korun. Kvůli pandemii koronaviru je fotbalová liga přerušena, takže se dnes derby odehrát nemohlo.

17:37

Navzdory koronavirové pandemii bude i nadále pokračovat fotbalová liga v Burundi, která je jednou ze čtyř, které se ve světě stále hrají. Odsouhlasily to kluby v této středoafrické zemi.

16:55

Obránci Manchesteru City Kyleu Walkerovi hrozí od klubu trest za to, že si v době karanténních opatření kvůli pandemii koronaviru pozvali s kamarádem do bytu dvě prostitutky. Anglický reprezentant už se za své jednání omluvil.

"Chápu, že jako profesionální fotbalista mám jít příkladem. Proto se chci omluvit rodině, přátelům, klubu i fanouškům, že jsem je zklamal," uvedl Walker.

12:37

Srbský fotbalista Aleksandar Prijovič byl odsouzen k tříměsíčnímu domácímu vězení za porušení opatření proti šíření koronaviru.

Devětadvacetiletý útočník saúdskoarabského týmu Al Ittihád byl v pátek v podvečer zadržen s 19 dalšími lidmi při popíjení v baru v bělehradském hotelu.

12:02

Fotbalisté AS Řím napodobili kolegy z Juventusu Turín či Interu Milán a přistoupili na redukci svých mezd.

Podle listu Gazzetta dello Sport se vzdali šedesáti procent z březnových výplat. V dalších třech měsících navíc nebudou brát žádné peníze, platy za duben, květen a červen jim ale mají být rovnoměrně doplaceny ve zbylých smluvních letech.

10:28

Podle německého virologa Alexandera Kekulého je teoreticky možné, že by se fotbalová Bundesliga v květnu znovu rozběhla.

Ředitel institutu lékařské mikrobiologie při univerzitní klinice v Halle/Saale nicméně upozornil, že v letošním roce se nejspíš všechna utkání odehrají před prázdnými tribunami.

9:44

Bývalý nejlepší fotbalista světa Ronaldinho, který je v Asunciónu ve vězení kvůli falšování dokladů a podezření z praní špinavých peněz, bude kvůli koronaviru déle ve vězení. Práci paraguayských úřadů totiž nákaza omezuje a vyšetřování se proto podle agentury SID prodlouží.

8:41

Předseda UEFA Aleksander Čeferin nesouhlasí se způsobem, jakým chce FIFA pomoci klubům, které se kvůli pandemii koronaviru dostaly do finančních problémů. Podle něj by o takových věcech neměla světová fotbalová federace rozhodovat sama.

8:12

Bývalý záložník Barcelony Xavi následoval příklad svého někdejšího spoluhráče a později trenéra Pepa Guardioly a také on věnoval milion eur (27,7 milionu korun) nemocnici v Barceloně. Ta peníze využije na nákup pomůcek pro ošetřující personál i pro pacienty s nemocí COVID-19.

8:00

NEDLĚLE 5. DUBNA

20:34

Italský fotbalový svaz (FIGC) dá v době koronavirové krize k dispozici své tréninkové centrum v Covercianu. Od pondělí budou moci být v 54 pokojích v komplexu u Florencie pacienti, kteří se zotavili z nemoci COVID-19, ale stále mají pozitivní testy na virus a musejí být v karanténě.

19:48

Ruská antidopingová agentura (RUSADA) kvůli pandemii koronaviru nezačne provádět dopingové kontroly dříve než v květnu. Zástupkyně generálního ředitele RUSADA Margarita Pachnocká agentuře TASS řekla, že na základě vládního nařízení bude testování zastaveno minimálně do 30. dubna.

19:01

Prezident Mezinárodní kanoistické federace (ICF) José Perurena strávil týden v nemocnici s nákazou koronavirem a po zlepšení stavu se nyní z onemocnění COVID-19 zotavuje doma v Madridu. Čtyřiasedmdesátiletý španělský funkcionář byl hospitalizován poté, co předtím strávil dva týdny doma v důsledku nouzového stavu vyhlášeného vládou.

18:57

Český trenér fotbalistů Ludogorce Razgrad Pavel Vrba se s vedením klubu dohodl na dočasném snížení platu o 30 procent. Na redukci mezd o stejnou část přistoupili kvůli pandemii koronaviru a přerušení soutěží i jeho asistenti a hráči. 

18:27

Belgický fotbalový svaz RBFA zahájil jednání s evropskou unií UEFA, aby našly společné řešení po předčasném ukončení ligové soutěže kvůli pandemii koronaviru. UEFA s rozhodnutím Belgičanů nesouhlasila a naznačila, že by tamní kluby mohly přijít o účast v příštím ročníku evropských pohárů.

18:06

Fotbalová Sparta Praha uspořádá v době koronavirové krize charitativní virtuální prohlídku stadionu. Fanoušci se mohou za sto korun spolu s klubovou legendou Karlem Poborským a obráncem A-týmu Costou podívat prostřednictvím videa do vnitřních prostor letenské arény a přispět tím na boj s nemocí COVID-19. Veškerý výtěžek sparťané věnují domovům seniorů v Praze 6 a 7.

17:48

Vedoucí tým anglické fotbalové ligy Liverpool poslal na nucenou dovolenou část svých zaměstnanců, kteří tak budou dostávat podporu od státu. Klub slíbil, že jim částku dorovná, aby i v době přerušení soutěže kvůli koronavirové krizi pobírali plat ve stoprocentní výši.

16:59

Formule 1 zatím odkládá kvůli koronaviru jeden podnik za druhým a vedení mistrovství světa přemýšlí, jak zachovat důstojný kalendář ročníku F1. Jedním z netradičních nápadů je více závodů na jednom okruhu. V takovém případě by se nabízel zejména britský Silverstone, v jehož okolí má řada týmů zázemí, a tamní pořadatelé jsou takovému řešení i otevřeni. Pro oživení se spekuluje i o tom, že případný druhý závod na stejné trati by se mohl jet proti obvyklému směru jízdy.

15:42

Italské fotbalové lize hrozí v případě nedohrání sezony kvůli pandemii koronaviru ztráta příjmů ve výši 225 milionů eur (6,25 miliardy korun). Podle listu Corriere dello Sport už televizní společnosti Sky a DAZN vyplatily 83 procent dohodnuté sumy, a pokud by byl ročník předčasně ukončen, zbylých 17 procent by se ke klubům Serie A nedostalo.

15:28

Odložení olympijských her v Tokiu plaveckou hvězdu Maďarku Katinku Hosszúovou netrápí, i když jí příští rok bude 32 let. Trojnásobná olympijská vítězka z Ria de Janeiro totiž hodlá vydržet ještě do dalších her v Paříži v roce 2024.

15:02

Sportovním klubům a tělovýchovným jednotám už před pandemií koronaviru chyběly peníze na údržbu a provoz sportovišť a na kvalifikované trenéry.

Vyplynulo to z výsledků průzkumu mezi představiteli téměř 2600 sportovních klubů a tělovýchovných jednot, který v únoru iniciovala Česká unie sportu.

Tehdy bylo celkově znát zlepšení finanční situace klubů a jednot. O nedostatku peněz na samotnou sportovní činnost hovořilo 52 procent klubů, zatímco před dvěma lety to byly zhruba tři čtvrtiny.

13:49

Návrh povinně a často testovat fotbalisty v bundeslize, pokud se znovu rozběhne, se nesetkal v odborných kruzích s pochopením. Virolog Ulf Dittmer z univerzity v Essenu by to považoval za plýtvání s testy na koronavirus a přidělávání práce pro už tak vytížené laboratoře.

13:07

Sigma Olomouc se jako další prvoligový klub dohodla s fotbalisty A-mužstva a realizačním týmem na snížení platů. Hráči budou pobírat menší mzdy po dobu nouzového stavu. O jakou část platů se jedná, Hanáci neuvedli.

12:52

Útočník Aleksandar Prijovič je dalším srbským fotbalistou zadrženým kvůli porušování opatření během koronavirové pandemie.

Při zákazu sdružování osob a omezení pohybu třináctinásobný reprezentant a hráč saúdskoarabského klubu Al Ittihád popíjel s kamarády v jednom z hotelů v Bělehradě.

12:30

Až 20 milionů liber (přes 630 milionů korun) se chystá rozdělit britská tenisová asociace na zmírnění následků pandemie koronaviru. Granty a bezúročné půjčky budou moci žádat hráči, kteří nepatří do světové špičky, trenéři, funkcionáři a provozovatelé tenisových areálů v zemi.

11:06

Kvůli pandemii koronaviru byl odložen i druhý díl americké dostihové Trojkoruny Preakness Stakes, který se měl běžet 16. května v Baltimoru. Nový termín 145. ročníku zatím pořadatelé nestanovili.

10:26

Velká cena Ústí nad Labem v boxu se letos neuskuteční. Pořadatelé se tradiční turnaj rozhodli zrušit. Jednapadesátý ročník mezinárodního boxerského klání se měl na severu Čech konat od 11. do 13. června.

9:45

Hokejový klub Ottawa Senators nabídl svou arénu Canadian Tire Centre s dalšími třemi přilehlými halami a rozsáhlými parkovacími domy k využití v boji s pandemií koronaviru. Majitel klubu Eugene Melnyk dal k dispozici i 17 nevyužitých soukromých apartmá v hale včetně toho svého.

9:03

Brazilská fotbalová hvězda Neymar věnoval milion dolarů (25,7 milionu korun) na boj s koronavirem v rodné zemi. Podle televizní stanice SBT částku rozdělil mezi brazilskou pobočku dětského fondu UNICEF a nadaci svého přítele televizního moderátora Luciana Hucka.

8:18

Podle světové hráčské unie FIFPRO si velká část profesionálních fotbalistů nemůže dovolit krácení mezd během koronavirové krize. FIFPRO tvrdí, že mnoho hráčů na světě vydělává jen o málo víc, než je průměrný plat v jejich zemi.

7:02

Po odložení olympijských her v Tokiu o rok se britský veslař Tom Ransley rozhodl ukončit kariéru. Původně chtěl s osmiveslicí bojovat o další medaili po zlatu z Ria de Janeiro a bronzu z Londýna.

7:00

SOBOTA 4. DUBNA

21:31

Elitní tým CCC, za který jezdí i čeští cyklisté Jan Hirt a Josef Černý, musel kvůli ekonomické situaci způsobené koronavirovou krizí podniknout drastická úsporná opatření. Většina zaměstnanců worldtourové stáje bude dočasně propuštěna a cyklisté budou mít výrazně snížené platy.

21:23

Italská fotbalová liga znovu nezačne dříve než v červnu. Vedení Serie A po dnešním jednání se zástupci hráčské unie zrušilo původní plán opět zahájit přerušenou sezonu na konci května. V jedné z nejpostiženějších zemí nákazou COVID-19 začnou uvažovat o obnovení soutěží jen v případě, že to dovolí aktuální zdravotní situace.

21:10

Více než třetině z 36 klubů první a druhé německé fotbalové ligy hrozí kvůli přerušení soutěží v době koronavirové pandemie vážné ekonomické problémy. Podle magazínu Kicker může 13 týmů skončit ještě v této sezoně v insolvenci, pokud se brzy nezačne znovu hrát a nebudou přicházet peníze od televizních společností za přenosy.

21:00

Zatímco drtivá většina fotbalových lig po celém světě je kvůli pandemii nového koronaviru zastavena, v Tádžikistánu o víkendu podle plánu odstartuje nová sezona. První zápasy v postsovětské republice sice budou bez diváků, tamní federace ale i tak věří, že soutěž získá na popularitě.

20:30

Na přeložených olympijských hrách v Tokiu budou moci hrát fotbalisté, kteří v letošním původním termínu splňovali věkový limit, ale v roce 2021 už se do něj nevejdou. Vyplývá to z dokumentu, který Mezinárodní olympijský výbor odeslal mezinárodním sportovním federacím a národním olympijským výborům a který má k dispozici agentura Kjódó.

19:43

V boji proti pandemii nového typu koronaviru poslouží i stadion v Dortmundu, který je největší fotbalovou arénou v Německu. Tamní bundesligový klub ve spolupráci s místní lékařskou organizací přeměnil severní tribunu na zdravotnické centrum, kam budou moci chodit lidé s podezřením na nákazu nemocí COVID-19.

19:39

Bývalý francouzský ministr sportu David Douillet označil konání Tour de France v plánovaném letním termínu vzhledem k pandemii koronaviru za "šílenství" a "zločin proti lidskosti". Nejslavnější cyklistický závod světa se má jet od 27. června do 19. července a zatím ještě nebyl odložen.

18:58

Ženská basketbalová liga WNBA kvůli pandemii koronaviru 15. května nezačne. Odloženy byly i přípravné kempy, které byly v plánu od 26. dubna. Kdy by mohla zámořská soutěž odstartovat, její zástupci neuvedli.

18:51

US Open golfistek bylo kvůli pandemii koronaviru přeloženo z června až na prosinec. Hrát se má podle plánu v Houstonu, ale na dvou hřištích, aby nemusel být v době dřívějšího stmívání snížen počet startujících či jamek. Místo 4. až 7. června se turnaj odehraje 10. až 13. prosince.

18:05

Ligová fotbalová asociace se bude řídit doporučením UEFA, která vyzvala jednotlivé členské země, aby své domácí soutěže dohrály a nerušily je. LFA chystá v příštích dnech zasedání ligového výboru, který se bude zabývat možnostmi, jak první a druhou ligu dokončit.

18:04

Na neděli plánovaný cyklistický monument Kolem Flander se po odložení 104. ročníku kvůli pandemii koronaviru za dva dny uskuteční alespoň virtuálně. Závod bude vyhrazený profesionálům a pojede se na posledních 32 kilometrech trati. Zúčastnit se ho má i Zdeněk Štybar.

17:42

Po dvoutýdenní karanténě a individuálním tréninku v domácích podmínkách se fotbalisté Hoffenheimu, Düsseldorfu a Kolína nad Rýnem vrátí od pondělí ke společné přípravě. S tréninkem po skupinkách chtěl začít také Werder Brémy, ale úřady spolkové země týmu českých fotbalistů Jiřího Pavlenky a Theodora Gebre Selassieho nedaly svolení.

17:41

Tři změny v kalendáři oznámil promotér mistrovství Evropy tahačů. Kvůli pandemii koronaviru byl odložen květnový závod v Misanu, nové termíny mají i podniky v Le Mans a Jaramě. Další dvě změny však souvisí hlavně s přeložením slavné čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans.

V Itálii, která je pandemií silně zasažená, by se místo koncem května mělo jet 14. a 15. listopadu. Ve Španělsku se bude závodit 26. a 27. září, ve Francii poté 3. a 4. října.

17:18

Anglické prvoligové fotbalové kluby požádají své hráče, aby kvůli pandemii nového typu koronaviru přistoupili na snížení platů o 30 procent. Při dnešní videokonferenci se na tom jednomyslně shodlo všech 20 účastníků Premier League. Anglická liga rovněž odsouhlasila pomoc ve výši 125 milionů liber (3,94 miliardy korun) klubům z nižších soutěží.

17:03

Český kouč slovenské fotbalové reprezentace Pavel Hapal se s vedením svazu dohodl na dočasném snížení platu kvůli pandemii nového typu koronaviru o 40 procent. Na redukci mezd přistoupili i ostatní zaměstnanci svazu. Opatření zatím potrvá měsíc.

16:55

Hokejisté a trenéři extraligového Zlína se dohodli s vedením klubu na snížení platů o 40 procent, které platí od dubna. Kvůli pandemii koronaviru nedostanou ani postupové bonusy a části dalších bonusů.

16:54

Netovární týmy královské třídy MotoGP v mistrovství světa silničních motocyklů dostanou od promotérské společnosti Dorna v době koronavirové krize finanční pomoc. Dorna v období bez závodů podpořila také stáje z nižších kategorií Moto2 a Moto3.

16:06

Fotbalisté Manchesteru United věnují 30 procent ze své mzdy místním nemocnicím a zdravotnickým zařízením na boj s nemocí COVID-19. Podle agentury Reuters jde o první velkou finanční pomoc hráčů v době koronavirové krize v Premier League.

14:25

Pořadatelé tenisového Wimbledonu byli prozřetelně pojištěni pro případ zrušení turnaje vinou infekční choroby. Příslušnou pojistku uzavřel organizační výbor po epidemii SARS v roce 2003 a nyní by díky tomu měl podle britských médií jako náhradu škody získat částku 100 milionů liber, tedy 3,1 miliardy korun. Podle odhadů očekávali pořadatelé letošního ročníku londýnského grandslamu příjmy ve výši 250 milionů liber (7,8 miliardy korun).

14:00

Fotbalisté Plzně jako výraz poděkování za nasazení v boji s pandemií koronaviru věnovali záchranářům 100 dresů podepsaných hráči. Dresy předali generální manažer klubu Adolf Šádek spolu s hlavním trenérem Adrianem Guľou a jeho asistentem Markem Bakošem na výjezdové základně Zdravotnické záchranné služby Plzeňského kraje v Plzni na Borech. Každý dres je podepsaný konkrétním hráčem a je k němu přiložen certifikát originality a poděkování.

13:55

Mezinárodní unie ITU prodloužila triatlonistům závodní pauzu kvůli pandemii koronaviru o dva měsíce do 30. června. Rozhodl o tom dnes v Lausanne její výkonný výbor. Rušení závodů se nedotklo Světového poháru v Karlových Varech, jehož čtvrtý ročník má termín na konci srpna.

12:38

K volání Ajaxu Amsterdam po předčasném konci aktuálního ročníku nizozemské fotbalové ligy se přidaly také další kluby AZ Alkmaar a PSV Eindhoven. Eredivisie by se ráda přidala k sousední Belgii, kde byla sezona ukončena ve čtvrtek a titul byl přidělen vedoucím Bruggám. S předčasným ukončováním sezony ale nesouhlasí Evropská fotbalová unie UEFA.

12:35

Bývalý světový rekordman v maratonu Wilson Kipsang skončil v Keni na policejní stanici, protože porušil nařízení v souvislosti s pandemií koronaviru. Během nočního zákazu vycházení totiž s dalšími lidmi ve vyhlášeném středisku Iten popíjel v baru.

12:15

Český pohár horských kol zcela obmění termínový kalendář, který původně čítal šest závodů. Pořadatelé seriálu Strabag Cup tím zareagovali na středeční rozhodnutí Mezinárodní cyklistické unie (UCI), která prodloužila kvůli pandemii koronaviru závodní přestávku do 1. června. Sérii by mělo odstartovat před polovinou července mistrovství republiky v Peci pod Sněžkou, jež mělo pohár původně uzavřít.

11:50

Dvanáct vybraných fotbalistů z nejvyšší české soutěže se od soboty zúčastní turnaje v hraní videohry FIFA20. Vítěz rozhodne o tom, kam poputuje 100 tisíc korun, které na boj proti koronaviru věnuje Ligová fotbalová asociace.

11:15

Šéf Světové atletiky Sebastian Coe by mistrovství světa odložené kvůli olympiádě na rok 2022 rád viděl na začátku července. Šampionát v americkém Eugene by v takovém termínu předcházel Hrám Commonwealthu a mistrovství Evropy. Tři vrcholné akce by se musely vměstnat do dvou letních měsíců.

11:10

Z kalendáře cyklistické WorldTour pro letošek vypadl závod Kolem Švýcarska. Pořadatelé o jeho zrušení v době koronavirové pandemie informovali s dvouměsíčním předstihem, o náhradním termínu generálky na Tour de France neuvažují. Mezinárodní unie UCI zatím oficiálně pozastavila sezonu do 1. června, Kolem Švýcarska mělo začít o týden později.

10:50

Podle předsedy Mezinárodní fotbalové federace FIFA Gianniho Infantina se fotbal po překonání pandemie koronaviru zásadně změní. "Fotbal se vrátí a až se tak stane, oslavíme společně překonání této noční můry. Bude více začleňovat, bude společenštější a nápomocnější, provázanější s jednotlivými zeměmi a zároveň globálnější, méně arogantní a srdečnější. Budeme lepší, lidštější a pozornější k opravdovým hodnotám," prohlásil padesátiletý funkcionář v rozhovoru pro italskou agenturu ANSA.

10:15

Nejsledovanější profesionální soutěže v Japonsku, fotbalovou J-League a baseballovou NPB, čeká další odklad. Pokračující pandemie koronaviru v zemi pořadatelů olympijských her neumožní ligy rozehrát ani v nově stanovených termínech. Shodl se na tom krizový štáb složený z představitelů obou soutěží na dnešním jednání. Nové termíny zatím stanoveny nebyly.

10:10

Prezident Australského olympijského výboru (AOC) John Coates si kvůli koronaviru o pětinu snížil příjem. Vzdal se 118 400 australských dolarů (zhruba 1,8 milionu korun) ze svého ročního "příjmu za konzultace". Za rok 2020 tak bude pobírat 475 600 australských dolarů (7,3 milionu korun).

09:30

Nouzový stav v České republice vyvolaný pandemií koronaviru zastavil život i na regionálních fotbalových akademiích pro hráče ve věku 14 a 15 let. Ředitel projektu Karel Poborský uvedl, že příprava talentů pokračuje v rámci možností z domova, protože jsou zavřené školy, internáty i sportoviště. Mladí fotbalisté dostávají od trenérů podobně jako od učitelů vypracované tréninkové plány, které plní.

08:38

Fotbalisté v zámořské MLS se nebudou moci společně připravovat na pokračování ligy ještě nejméně tři týdny. Vedení soutěže ve čtvrtek prodloužilo kvůli šíření nákazy koronaviru zákaz využívání tréninkových center zatím do 25. dubna.

08:00

V Bělorusku, jediné evropské zemi, kde se v době pandemie koronaviru hraje fotbalová liga, se dění již také částečně zastavilo. Tamní svaz kvůli vládním nařízením přerušil soutěže juniorů a mládeže. Muži zatím ve své profesionální lize pokračují, dnes jsou na programu dva zápasy třetího kola.

07:30

PÁTEK 3. 4.

01:28

Kvůli pandemii koronaviru bylo zrušeno finále Světového poháru v jachtařských olympijských třídách. Závody se měly uskutečnit od 14. do 21. června v Enošimě, která bude i dějištěm o rok odložené olympijské regaty v rámci tokijských her.

21:21

Obavy z konání Tour de France se zvyšují každým dnem, ale s Vueltou zatím španělští pořadatelé počítají.

Třetí z Grand Tour sezony má začít 14. srpna v nizozemském Utrechtu. Květnové Giro d'Italia bylo již před třemi týdny odloženo, osud Tour začínající 27. června je velmi nejistý.

20:04

Maďarský plavec László Cseh si kvůli odložení tokijských her protáhne o rok kariéru, aby se pokusil zkompletovat olympijskou medailovou sbírku.

Čtyřiatřicetiletý rodák z Budapešti stál na stupních vítězů při čtyřech předchozích olympiádách, ale mezi šesti cennými kovy mu chybí zlato. Byl čtyřikrát druhý a dvakrát třetí, k tomu má ve sbírce 17 medailových umístění na mistrovství světa včetně dvou titulů a 33 zlatých medailí z mistrovství Evropy.

19:19

Také ruská výprava po turecké, chorvatské a slovenské hlásí po olympijské kvalifikaci boxerů člena nakaženého koronavirem. Podle ruské federace se právě v Londýně nakazil trenér Anton Kadušinov. Před ním byli pozitivně testováni zejména boxeři včetně Slováka Andreje Csemeze.

18:24

Předseda britské vládní komise pro sport, média a kulturu Julian Knight pohrozil anglickým fotbalovým klubům mimořádnou daní. Nelíbí se mu totiž, že celky z Premier League snižují platy řadovým zaměstnancům, zatímco hráčských mezd se úsporná opatření zatím nedotkla.

17:00

Podobně jako v NHL nebo NBA se nevyhnul nákaze koronavirem ani profesionální sportovec z další zámořské elitní soutěže, fotbalové MLS. Prvním případem je nejmenovaný hráč Philadelphie Union. Podle vedení klubu má mírné příznaky nemoci COVID-19 a cítí se dobře.

16:42

Útočník Tottenhamu Son Hung-min doufá, že si během přerušení anglické fotbalové ligy odbude v rodné Koreji povinnou vojenskou službu.

Normálně by musel strávit na vojně 21 měsíců. Díky předloňskému triumfu na Asijských hrách získali korejští fotbaloví reprezentanti výjimku a jsou povinni absolvovat jen měsíční výcvik.

16:25

Fotbalisté Teplic sice nemůžou trénovat ani hrát, ale přesto si na konci dubna "zahrají" s Borussií Dortmund o postup do základní skupiny Ligy mistrů.

Severočeský celek rozšířil řady klubů, které začaly prodávat lístky na imaginární zápasy. Veškerý výtěžek ze vstupného pak věnuje teplické nemocnici na boj s koronavirem.

14:46

Útočník Marcus Rashford z Manchesteru United pomohl vybrat přes 100 tisíc liber (3,1 milionu korun) na jídlo pro děti z chudých rodin odkázané na bezplatné stravování ve školách, které jsou kvůli pandemii koronaviru ve Velké Británii zavřené.

14:31

Čeští softbalisté budou o jedenáctý titul mistrů Evropy a případný pátý triumf v řadě usilovat až na podzim. Evropská federace kvůli pandemii koronaviru přeložila kontinentální šampionát, který budou hostit jihočeské Ledenice, z června na přelom září a října. O dva a půl měsíce bylo posunuto také ME žen.

14:21

Vedení španělské fotbalové ligy sestavilo detailní plán, kterým se mají řídit týmy, až se bude blížit restart soutěží přerušených kvůli koronavirové pandemii.

Mezi množstvím doporučení jsou například krátké přípravné období či velký počet testů pro hráče, jejich blízké příbuzné a zaměstnance klubů. Devatenáctistránkový materiál je zatím pouze ve stádiu návrhu a není konečný.

13:16

Po zrušení tenisového Wimbledonu padne za oběť pandemii koronaviru další monument britského sportu. Podle odborného magazínu Golf Digest bude zrušeno golfové British Open, jež se má hrát 16. až 19. července. Organizátoři informaci zatím nekomentovali.

12:42

Tiger Woods a Phil Mickelson by měli v květnu sehrát exhibiční golfové utkání společně se slavnými hráči amerického fotbalu Tomem Bradym a Peytonem Manningem. Výtěžek akce, o jejíchž detailech se stále jedná, půjde na boj s pandemií koronaviru.

11:40

Fotbalisté Sparty a Českých Budějovic se s vedením klubů dohodli na snížení platů. Na Letné hráči přistoupili na snížení o 20 až 30 procent podle výše fixní části měsíční mzdy, Jihočeši detaily dohody neupřesnili.

11:37

Kvůli pandemii koronaviru se 17. května nepojede Velká cena Francie silničních motocyklů, v níž se měli poprvé v sezoně představit jezdci MotoGP.

11:11

Mistrovství Evropy fotbalistek, které se mělo konat v Anglii příští rok, bude odloženo. Napsal to britský list The Guardian s odkazem na zdroj z dánské fotbalové federace po středeční videokonferenci UEFA s generálními sekretáři všech 55 členských svazů. Evropská fotbalová unie zatím přeložení šampionátu na rok 2022 nepotvrdila. "Žádné formální rozhodnutí ještě nepadlo, ale je to pravděpodobné," citoval britský deník prohlášení UEFA.

11:10

Fotbalisté Benficy Lisabon rozšířili řady sportovců, kteří pomáhají v boji s koronavirem. Hráči mezi sebou vybrali peníze, za které se pro lisabonské nemocnice nakoupilo 51 tisíc roušek, 540 tisíc párů rukavic, 750 ochranných brýlí, 750 ochranných obleků nebo 200 bezkontaktních teploměrů.

10:39

Baseballové poháry se letos kvůli pandemii nového typu koronaviru neuskuteční. Evropská baseballová konfederace (CEB) veškeré turnaje včetně Poháru mistrů, který se měl poprvé uskutečnit v Ostravě, zrušila.

10:17

Evropská fotbalová unie (UEFA) se kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru rozhodla dočasně zmírnit pravidla finanční fair play. Kluby tak nebudou muset při licenčním řízení před nadcházející sezonou 2020/2021 předkládat výsledky hospodaření.

09:37

Fotbalisté Lipska, mezi které patří i český reprezentační útočník Patrik Schick, přistoupili jako další v Bundeslize na snížení platů. Dobrovolně se vzdali minimálně deseti procent, aby klubu pomohli se zmírněním ekonomických dopadů pandemie koronaviru.

09:11

McLaren jako první stáj formule 1 poslal zaměstnance na dovolenou a na tři měsíce snížil plat vedení i oběma jezdcům Landu Norrisovi a Carlosi Sainzovi. Britský tým tak učinil v rámci úsporných opatření poté, co začátek nové sezony na neurčito odložila pandemie koronaviru.

08:29

Profesionální sportovci v Itálii mají zakázáno trénovat na oficiálních sportovištích minimálně do 13. dubna. Vyplývá to z nařízení vlády, která ve středu prodloužila omezení pohybu v zemi kvůli nákaze koronavirem o dalších deset dnů.

08:00

ČTVRTEK 1. 4.

21:43

Tým NHL Ottawa Senators oznámil, že vedle dvou dříve ohlášených případů měli pozitivní test na koronavirus další čtyři členové klubu. Všichni se už z nemoci COVID-19 uzdravili.

21:26

Kvůli odložení olympijských her v Tokiu o rok se v původním červencovém termínu roku 2021 neuskuteční Evropský olympijský festival mládeže v Banské Bystrici. Organizátoři by nejraději akci pro sportovce ve věku 14 až 18 let přesunuli na rok 2022.

21:05

Fotbalové soutěže v Rusku se nebudou hrát minimálně do konce května. Přerušeny byly před dvěma týdny, kdy byla vyhlášena pauza do 10. dubna. Sezonu chce vedení ruské ligy dokončit.

19:51

Mezinárodní cyklistická unie (UCI) prodloužila kvůli pandemii koronaviru závodní přestávku do 1. června. Představitelé UCI po konzultaci se zástupci organizátorů, týmů a jezdců oznámili, že pauza se týká všech cyklistických disciplín a všech kategorií jezdců.

19:12

I když nepodstoupil test, je brankář fotbalistů Aston Villy Pepe Reina přesvědčen, že prodělal nákazu nemocí COVID-19. Sedmatřicetiletý španělský gólman na sobě pociťoval příznaky nového typu koronaviru a chvílemi se prý dusil. Uplynulé dny označil za nejhorší chvíle v životě.

18:17

Kvůli pandemii se v červnu neodehrají dva zápasy baseballové MLB v Londýně. Na Olympijském stadionu, jenž je domovem fotbalistů West Hamu, se měly 13. a 14. června střetnout týmy Chicago Cubs a St. Louis Cardinals.

18:05

Zbrojovka Brno už prodala na imaginární zápas se Slavií na pomoc v boji s novým koronavirem vstupenky v hodnotě milion korun. Druholigový klub si dal za cíl virtuálně vyprodat někdejší slavný stadion za Lužánkami, kam v říjnu 1996 přišlo na zápas s Pražany 44 120 diváků, což je dosud nejvyšší návštěva v české lize.

17:30

Basketbalový klub Armex Děčín pomůže děčínské nemocnici příspěvkem ze vzpomínky na historicky první účast ve finále nejvyšší mužské soutěže z roku 2015. Fanoušci si mohou zakoupit vstupenku do virtuálního prostoru, který jim nabídne vzpomínky na cestu za stříbrnou medailí.

17:10

Wimbledon se letos neuskuteční. Na londýnské trávě se nebude hrát poprvé od druhé světové války.

16:35

Fanouškovské skupiny dvou běloruských fotbalových klubů chtějí kvůli hrozbě nákazy koronavirem bojkotovat zápasy. V Bělorusku se jako v jediné evropské zemi hrají profesionální fotbalové soutěže s diváky na tribunách.

16:30

UEFA odložila všechny červnové mezistátní zápasy. Hrát se mimo jiné mělo play-off o postup na evropský šampionát, který byl už dříve přesunut na příští rok. Většina národních týmů včetně české reprezentace dosud neměla na červen určené konkrétní soupeře.

15:28

Nákaza novým typem koronaviru se nevyhnula ani trojnásobnému mistru světa v závodech na ploché dráze Nickimu Pedersenovi. Dánský jezdec byl pozitivně testován poté, co na sobě začal pozorovat příznaky onemocnění COVID-19.

14:50

Fotbalisté Ostravy budou dočasně pobírat o čtvrtinu menší platy. Vedení prvoligového klubu oznámilo, že v důsledku zachování ekonomické stability zkrátilo o 25 procent mzdy nejen hráčům, ale i všem zaměstnancům klubu a poskytovatelům služeb.

14:49

Basketbalový Nymburk je dalším klubem, který po zrušení soutěží sáhl k úsporným opatřením. Vedení středočeského celku se s hráči a zaměstnanci dohodlo na snížení platů. Šestnáctinásobný český mistr o tom informoval v tiskové zprávě.

14:12

Představitelé organizačního výboru tokijských Her předali olympijský oheň zástupcům prefektury Fukušima. Plamen uchovaný v malé zlaté lucerně místo tradiční pochodně zůstane v oblasti, kterou v roce 2011 po zemětřesení a tsunami postihla havárie jaderné elektrárny, nejméně do konce dubna.

13:05

Mistrovství světa v plaveckých sportech by se mohlo kvůli kolizi s odloženou olympiádou posunout z příštího léta na přelom září a října 2021, nebo na květen až červen 2022.

Tyto dvě varianty má podle agentury AP před sebou Mezinárodní plavecká federace (FINA), která oznámila, že by rozhodnutí mělo padnout do dvou týdnů.

Šampionát v japonské Fukuoce se měl uskutečnit od 16. července do 1. srpna, což koliduje s novým termínem olympijských her v Tokiu se začátkem 23. července 2021.

12:54

Hokejovému klubu Admiral Vladivostok hrozí, že nebude moci nastoupit do příští sezony Kontinentální ligy.

Ministerstvo sportu Přímořského kraje, jehož hlavním městem je právě Vladivostok, přesměrovalo finanční prostředky určené na podporu klubu na boj s pandemií koronaviru. Rozhodnutí se týká i tamního fotbalového týmu z druhé nejvyšší ruské soutěže.

12:28

Sokolským jednotám kvůli omezením proti šíření koronaviru chybějí příjmy z pronájmů a v řadě případů také peníze za členské i oddílové příspěvky. U velkých jednot se jedná řádově o statisíce korun.

Například Sokol Královské Vinohrady se v krizové situaci dostal do druhotné platební neschopnosti a musel začít propouštět.

11:49

Premier League a nižší anglické fotbalové soutěže budou na dnešním jednání s Asociací profesionálních fotbalistů usilovat o společnou dohodu v otázce odkladu výplat mezd.

Návrh má klubům finančně pomoci v době pandemie koronaviru, která přerušila všechny soutěže v zemi.

11:35

Hokejový klub Slovan Bratislava kvůli ekonomickým dopadům pandemie koronaviru neprodlouží současné smlouvy s hráči, členy realizačního týmu a většinou zaměstnanců.

10:50

Bývalý tenista Patrick McEnroe, mladší bratr legendárního bouřliváka Johna, se nakazil koronavirem.

Třiapadesátiletý vítěz čtyřhry na grandslamovém French Open z roku 1989 informoval o svém pozitivním testu na sociálních sítích. Otestovat se nechal poté, co zhruba před deseti dny začal vnímat mírné příznaky nemoci. Nyní už se cítí v pořádku.

10:49

Mistrovství Evropy ve veslování se v červnu v Polsku neuskuteční. Veslaři by v Poznani měli závodit v září nebo v říjnu.

10:17

Zatímco pandemie koronaviru způsobila zmatky a nejistoty v celosvětovém sportovním kalendáři, populární liga amerického fotbalu NFL své plány nemění.

Viceprezident soutěže Jeff Pash v úterý ujistil, že se zářijovým začátkem všichni počítají, stejně tak se zápasy mimo území Spojených států amerických, tedy v Londýně a Mexiku.

10:16

Osm maďarských plavců a jeden trenér se nakazili koronavirem. O pozitivních testech informovala Maďarská plavecká federace s obavami, že další případy mohou přibývat.

Vedle mistryně světa a Evropy Boglárky Kapásové jsou mezi nimi i další medailisté ze světových a evropských šampionátů. Vzhledem k ochraně soukromí jsou známá jen jména závodníků, kteří se svěřili sami.

9:36

Prodej vstupenek na motocyklovou Grand Prix České republiky v Brně se dostal na minimum. 

Podle brněnské primátorky Markéty Vaňkové (ODS) promotérská společnost Dorna zastává stanovisko, že se závody v srpnu na Masarykově okruhu pojedou, jejich konání by ale mohla zhatit pandemie koronaviru a s tím přijatá opatření. Definitivní rozhodnutí by mělo padnout do konce května.

9:15

Ve věku 68 let podlehl následkům nákazy koronavirem bývalý předseda fotbalistů Olympique Marseille Pape Diouf, který pomohl klubu získat v roce 2010 ligový titul. Mistrovský tým vybudoval během pětiletého působení v Marseille.

8:41

Fotbalisté v nizozemské lize včetně Michala Sadílka z Eindhovenu nebo Tomáše Necida z Haagu mají jistotu, že minimálně do 1. června soutěž obnovená nebude. Řekl to premiér Mark Rutte, jenž v úterý prodloužil opatření proti šíření koronaviru.

8:18

Vedení NHL prodloužilo všem hokejistům i členům realizačních týmů domácí karanténu zatím o devět dnů do 15. dubna.

Kvůli pandemii byla soutěž přerušena 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Pozitivně testováni na nemoc COVID-19 byli z NHL čtyři hráči.

8:00

STŘEDA 1. DUBNA

20:37

Inter Milán jako druhý klub Serie A přistoupil během pandemie koronaviru na snížení platu. Hráči i trenér Antonio Conte následovali mistrovský Juventus, jehož fotbalisté nebudou brát žádnou mzdu čtyři měsíce. Inter podrobnosti neuvedl, jen to, že s každým hráčem se vedení dohodlo individuálně.

20:20

Plány na restart profesionální basketbalové ligy v Číně v polovině dubna vzaly prozatím za své. Vláda nejlidnatější země světa kvůli přetrvávajícím obavám z pandemie koronaviru nařídila, aby všechny velké sportovní soutěže zůstaly na neurčito přerušené.

17:47

Světová fotbalová federace (FIFA) finančně podpoří národní svazy, kluby a hráče, jejichž příjmy utrpěly po zastavení téměř všech soutěží kvůli pandemii koronaviru. Další detaily FIFA, která může sáhnout do rezervního fondu s téměř třemi miliardami dolarů, zatím nezveřejnila.

17:33

Kanadský trenér Jaroslavle Mike Pelino je prvním nakaženým koronavirem z Kontinentální hokejové ligy, která byla předčasně ukončena před týdnem. Šedesátiletý kouč vedl v uplynulé sezoně i českého obránce Jakuba Nakládala a nyní se zotavuje doma v Kanadě, stejně jako jeho manželka.

17:19

Tenisový challenger Czech Open v Prostějově by se i letos mohl hrát v druhém týdnu Roland Garros. Pořadatelé jednají o přesunu na přelom září a října.

16:39

Mistryně světa a Evropy v plavání Maďarka Boglárka Kapásová se nakazila koronavirem. Šestadvacetiletá závodnice na Instagramu uvedla, že je bez příznaků nemoci. Čeká ji dvoutýdenní domácí karanténa.

15:03

První a druhá německá fotbalová liga se nebudou hrát minimálně do 30. dubna. Návrh vedení soutěže z minulého týdne podle očekávání schválili zástupci 36 profesionálních klubů na historicky prvním virtuálním zasedání.

13:24

Nymburští basketbalisté by měli spolu s dalšími čtvrtfinalisty dohrát Ligu mistrů na podzim formou turnaje Final Eight. Hrát se bude na jeden zápas.

13:24

Americká ragbyová federace vyhlásila bankrot. Kvůli pandemii koronaviru musela 20. března přerušit své soutěže a přišla o značnou část příjmů, což ještě zhoršilo její špatnou finanční situaci. Americký svaz doufá, že s pomocí světové federace se dokáže opět postavit ekonomicky na nohy. Plánovaná reorganizace by se podle agentury Reuters neměla nijak dotknout fungování reprezentačních týmů mužů a žen, které se připravují na olympijské hry v Tokiu.

11:55

Ženská tenisová asociace WTA pracuje na tom, aby měly hráčky po rozběhnutí sezony možnost vyššího výdělku z turnajů, a uvažuje o prodloužení letošního kalendáře. Chce tím pomoci profesionálkám z nižších pater žebříčku, které jsou zastavením sezony kvůli pandemii koronaviru nejvíce zasaženy, neboť jsou z velké části existenčně závislé na příjmech z prize money.

11:45

Stanovení termínu pro odložené olympijské hry v Tokiu přidělalo starosti organizátorům nejslavnějšího cyklistického závodu světa Tour de France. Hry totiž kolidují s termínem 108. ročníku "staré dámy". Startovat v Kodani se tak bude pravděpodobně o týden dříve.

11:36

Ve vyhlášeném keňském středisku Iten zadrželi v pondělí dvanáct vytrvalců, kteří navzdory zákazu trénovali společně. Deset Keňanů a dva cizinci porušili omezení, která v této africké zemi platí kvůli šíření koronaviru. Běžci skončili na policejní stanici, kde se za ně přimluvili zástupci místního atletického svazu. Uznali, že vytrvalci udělali chybu. Podle trenéra Elkanaha Ruta riskovali životy jiných atletů i veřejnosti.

11:10

Newcastle United je prvním klubem anglické fotbalové ligy, jenž v době koronavirové krize dočasně uvolnil všechny své zaměstnance s výjimkou hráčů. Ředitel klubu Lee Charnley informoval v pondělí pracovníky, že rozhodnutí padlo v zájmu budoucnosti klubu.

10:15

Část Národního tenisového centra Billie Jean Kingové, kde se koná grandslamové US Open, se dočasně promění v nemocnici. V zastřešených prostorách areálu ve Flushing Meadows bude umístěno 350 lůžek, jež pomohou ulevit přeplněným newyorským nemocnicím v době koronavirové pandemie.

09:41

Jeho turínský protějšek Urbano Cairo v jiném rozhovoru pro RAI řekl, že i kdyby týmy začaly s tréninkem v květnu, nemusí být na dokončení sezony dost času. "Znamenalo by to začít se zápasy na konci června a hrát v červenci a srpnu. Pak by všichni dostali měsíc volno a nový ročník by nezačal dříve než v listopadu. To se nedá," uvedl předseda Turína.

09:40

Šéfové Fiorentiny a FC Turín nepovažují za pravděpodobné, že by se sezona italské fotbalové ligy dohrála. Serie A byla kvůli pandemii koronaviru přerušena před třemi týdny a její restart je v nedohlednu. "Nejdříve řešme zdraví, až potom fotbal," řekl veřejnoprávnímu rozhlasu RAI majitel Fiorentiny Rocco Comisso.

08:25

Česko-slovenská interliga házenkářek byla dvě kola před koncem kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončena. O případném sehrání českého play-off bude svaz jednat se zástupci klubů. Tabulku společné soutěže vedl jasně Most, který už v únoru získal na prvním místě nedostižný náskok.

08:02

Bývalý šéf Brazilské fotbalové federace José Maria Marin bude předčasně propuštěn z amerického vězení, kde si odpykává čtyřletý trest za úplatky. Sedmaosmdesátiletý funkcionář opustí federální věznici v Pensylvánii i kvůli riziku nákazy novým typem koronaviru.

08:01

Golfový klub Augusta National, jenž hostí jeden z nejslavnějších světových turnajů Masters, věnuje dva miliony dolarů (téměř 50 milionů korun) na boj s koronavirem. Částku rozdělí rovnoměrně mezi místní univerzitu, která by díky tomu mohla provádět výrazně více testů, a charitativní organizaci pomáhající nejvíce ohroženým obyvatelům státu Georgia.

08:00

ÚTERÝ 31. 3.

14:30

Odložené letní olympijské hry v Tokiu se v příštím roce uskuteční od 23. července do 8. srpna. Oznámili to japonští organizátoři po dohodě s představiteli Mezinárodního olympijského výboru. Nový termín gigantické sportovní akce odložené kvůli pandemii koronaviru se našel šest dnů po rozhodnutí poprvé v historii Hry přesunout.

14:15

Endurová Šestidenní se letos v Itálii kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Mezinárodní motocyklová federace (FIM) se s organizátory tradiční motocyklové soutěže dohodla, že 95. ročník akce se v Lombardii a Piedmontu pojede až v roce 2021. Letos se Šestidenní nebude konat vůbec.

12:51

Legendární etiopský vytrvalec Haile Gebrselassie věnoval bezmála 50 tisíc dolarů (asi 1,2 milionu korun) na boj s koronavirem ve své vlasti. Podpořil nově zřízený vládní výbor, který shromažďuje finanční prostředky a materiál pro přípravu na nouzovou situaci v druhé nejlidnatější africké zemi. Ve stomilionové Etiopii je aktuálně 21 potvrzených případů koronaviru.

11:50

Imaginární fotbalový zápas na podporu boje proti pandemii nového koronaviru uspořádá i Sigma Olomouc. Fanoušci si ode dneška mohou kupovat vstupenky na fiktivní utkání s Realem Madrid, s nímž Hanáci před 28 lety remizovali doma 1:1. Výtěžek půjde do Fakultní nemocnice Olomouc na nákup ochranných pomůcek proti nemoci COVID-19.

10:50

Velké ztráty bude odložení olympijských her znamenat pro Japonsko. Podle prvních odhadů by odklad olympiády mohl stát 641 miliard jenů (asi 147 miliard korun). Mezinárodní olympijský výbor (MOV) ale již upozornil, že odložení budou muset zaplatit všichni aktéři. V Japonsku počítají ztráty hoteliéři, problémy s kontrakty řeší také lokální sponzoři.

10:32

Běloruská liga je jedinou fotbalovou soutěží v Evropě, která v době pandemie koronaviru pokračuje, a díky tomu těží z nové popularity. Od pátku do neděle se odehrálo kompletní druhé kolo i s fanoušky na stadionech, kteří nemají žádná větší omezení. Podle listu The Guardian vedení svazu během posledních pár dnů prodalo vysílací práva do deseti zemí.

10:32

Japonsko podle prvních odhadů bude stát odklad OH v přepočtu asi 147 mld. Kč. Ztráty utrpí i hoteliéři, problémy řeší místní sponzoři i řada dalších.

09:56

Daniel Křetínský, šéf fotbalové Sparty, měl pozitivní test na koronavirus. Oznámil to v rozhovoru pro E15 a Blesk. Od poloviny března je v izolaci, téměř žádné příznaky nemoci necítil. 

08:31

Marcus Smart je dalším basketbalistou NBA, který se uzdravil z nemoci COVID-19. Rozehrávač Bostonu Celtics odevzdal pozitivní test na koronavirus před dvěma týdny a měl minimální příznaky.

08:00

PONDĚLÍ 30. 3.

20:37

Kanada v reakci na zavedená vládní opatření proti šíření koronaviru dočasně přerušila dopingové kontroly. Program testování je pozastavený, sportovci ale musejí i nadále hlásit informace o místě svého pobytu. Dopingové kontroly po pátečním vyhlášení karantény dočasně pozastavilo i Rusko. Opatření v zemi platí zatím na týden.

20:25

Prostějovské nemocnici darovali 300 tisíc korun bývalí i současní sportovci a manažeři, aby podpořili boj proti koronaviru. Na daru se podíleli například bývalý tenisový reprezentant Jiří Novák, současný daviscupový reprezentant Jiří Veselý, basketbalista Lukáš Palyza i sportovní manažer Miroslav Černošek.

19:47

Práce na stavbě nové haly hokejového klubu New York Islanders musely být kvůli opatřením proti šíření koronaviru zastaveny. Na aréně v Belmont Parku se pracuje od září a první zápasy NHL měla hostit od sezony 2021/22. Zatím není jasné, zda nucená odstávka plánovaný termín ohrozí.

19:07

Federace stolního tenisu odvolala kvůli pandemii koronaviru až do konce června všechny mezinárodní turnaje. Hrát se nebude ani MS družstev v jihokorejském Pusanu, pro které se hledá nový termín, ten starý byl 21. - 28. června.

18:54

Americká golfová série PGA Tour podpoří nosiče holí, kteří při přerušení sezony kvůli šíření koronaviru přišli o práci. Ti, kteří se dostanou do finančních potíží, mohou požádat PGA o pomoc ze zvláštního fondu. Sezona prestižního amerického seriálu je přerušena nejméně do 20. května. 

17:39

Fotbalista Tottenhamu Son Hung-min odcestoval navzdory šířící se nákaze koronaviru ve Velké Británii se svolením klubu z Londýna do Koreje. Sedmadvacetiletý útočník vyrazil domů do Asie z vážných osobních důvodů. Povolení k odjezdu do Nizozemska dostal i Steven Bergwijn, jehož manželka má těsně před porodem.

16:57

Sportovci ve spolupráci s umělci ve Španělsku vybrali díky benefičnímu koncertu na boj s pandemií koronaviru přes půl milionu eur. Čtyřhodinová akce prostřednictvím sociálních sítí, kterou zorganizoval tamní fotbalový svaz, vynesla na nákup zdravotních pomůcek 665 tisíc eur, v přepočtu 18,2 milionu korun.

16:56

Bývalý španělský fotbalový reprezentant José Luis Capón zemřel po nákaze koronavirem ve věku 72 let. Někdejší obránce Atlética Madrid s klubem dvakrát vyhrál ligový titul a jednou Španělský pohár. V roce 1974 pomohl týmu do finále PMEZ, v němž Atlético až v opakovaném duelu v Bruselu podlehlo Bayernu Mnichov.

16:23

Červnové mistrovství Evropy v raftingu na Lipně a v Roudnici nad Labem se neuskuteční. Šampionát pro čtyřčlenné a šestičlenné týmy se měl konat od 8. do 13. června, Svaz vodáků České republiky ale rozhodl kvůli pandemii koronaviru o jeho zrušení. O pořadatelství se chtějí Češi ucházet znovu v budoucnu.

14:26

Fotbalový klub Atalanta Bergamo z jedné z nejvíce zasažených oblastí koronavirem má osm nakažených zaměstnanců. Řekl to šéf týmu z Lombardie Antonio Percassi. Město zasáhla pandemie obzvlášť tvrdě, zdrojem bleskového šíření nákazy byl podle epidemiologů i únorový zápas Ligy mistrů mezi Atalantou a Valencií. Do Milána na něj dorazilo z Bergama na 45 tisíc fanoušků.

13:46

Fotbalový klub AS Řím se rozhodl první zápas po skončení pandemie koronaviru věnovat lékařům a dalšímu zdravotnickému personálu, který s nákazou bojuje. V rámci akce "Hrdinové" jim daruje pět tisíc lístků a navíc na jejich podporu založil fond, kde se už podařilo vybrat víc než půl milionu eur.

13:06

Norští sdruženáři včetně vládce posledních dvou sezon Světového poháru Jarla Magnuse Riibera se na konci měsíce ocitnou bez většiny trenérů. Domácí lyžařský svaz v důsledku úsporných opatření vyvolaných pandemií nového typu koronaviru propustí k 1. dubnu téměř všechny zaměstnance. "Týká se to nás všech," řekl předseda úseku severské kombinace Edgar Fossheim.

12:03

Japonská tenisová hvězda Naomi Ósakaová je jednou z tváří tokijské olympiády. Dvaadvacetiletá bývalá světová jednička a současná desátá hráčka žebříčku k odložení olympijských her v její rodné zemi na příští rok uvedla: "Každý ví, co pro mě olympijské hry znamenají a jak budu pyšná na to, že se jich mohu ve své zemi zúčastnit. Samozřejmě jsem zklamaná, že se to v tomto roce nestane. Ale rozhodnutí na sto procent podporuji."

11:58

Nejlepší současný boxer Anthony Joshua se svým promotérem poděkovali zdravotníkům v první linii za nasazení v boji s koronavirem a pozvali některé z nich zdarma na své zápasy. Zástupce hvězdného Brita Eddie Hearn upřesnil, že na každý galavečer včetně titulového souboje šampiona těžké váhy Joshuy rozdá mezi lékařský personál vždy 200 vstupenek. "Platit to bude po dvanáct měsíců od chvíle, když se vše znovu rozjede," řekl Hearn.

10:01

Nákaza novým typem koronaviru se nevyhnula ani majiteli hokejových Rangers a basketbalových Knicks. Miliardář James Dolan byl pozitivně testován na nemoc COVID-19, ale jak uvedli Knicks v prohlášení, projevují se na něm jen slabé příznaky onemocnění, nebo vůbec žádné. Dodali, že Dolan je v domácí izolaci a může se bez problémů věnovat byznysu.

09:41

Bývalý brankář turecké fotbalové reprezentace Recber Rüstü se nakazil koronavirem a skončil v karanténě v nemocnici. "Já, dcera a syn jsme měli testy negativní. Jen manžel byl pozitivní," napsala manželka někdejšího gólmana Barcelony nebo Fenerbahce Isil na Instagramu. "Naprosto nás šokovalo, jak rychle se u něj symptomy začaly projevovat, když před tím byl úplně v pořádku. Snad ho i všechny ostatní nakažené Alláh ochrání," přidala.

09:12

Zatímco se svět obává vysoce nakažlivé nemoci COVID-19 a umírají na ni denně tisíce lidí, běloruský prezident Alexandr Lukašenko uspořádal v Minsku hokejový amatérský turnaj. Chtěl ukázat, že koronavir není hrozba. Bělorusko je také jedinou zemí v Evropě, kde se stále hraje nejvyšší hokejová i fotbalová liga.

08:39

Předseda UEFA Aleksander Čeferin se obává, že pokud se fotbalové soutěže nepodaří obnovit do konce června, zůstanou nedohrané. "Máme plán A, B a C. První variantou je rozehrát soutěže v půlce května, pak v červnu, případně na konci června. A pokud se nám to nepodaří, tak se obávám, že o sezonu přijdeme," řekl Čeferin v rozhovoru pro deník La Repubblica. "Ještě existuje možnost pokračovat místo začátku nové sezony, jejíž start by se posunul. Ale uvidíme, co budou chtít kluby a ligy," dodal.

08:12

Prodloužení sezony formule 1 až do ledna by mohla být jedna z možností, jak zachránit sezonu mistrovství světa v době koronavirové krize. Řekl to šéf stáje Ferrari Mattia Binotto. "Neustále diskutujeme (s vedením F1) a vyhodnocujeme různé nápady. Konání závodů rychleji za sebou, zrušení pátečních tréninků, možná také odjetí dvou nebo tří závodů v lednu," řekl Binotto televizi Sky Sports Italia.

19:08

V kádru hokejistů Colorada Avalanche se objevil druhý případ hráče nakaženého novým typem koronaviru. Klub jméno nezveřejnil, pouze oznámil, že hráč je v domácí izolaci. V NHL se ví dohromady o čtyřech případech, další dva pocházejí z týmu Ottawy.

17:19

Pátek 15. května je podle pořadatelů Tour de France posledním možným dnem, kdy se rozhodne o konání nejslavnějšího cyklistického závodu. Právě Tour je jedním z posledních velkých letních závodů či soutěží, které mají kvůli pandemii koronaviru zatím nejistý osud. Začít by měla 27. června.

16:03

Také druhý závod domácího šampionátu v motokrosu musel být kvůli pandemii koronaviru odložen. V Lokti nad Ohří se mělo jet 26. dubna, západočeští pořadatelé nyní budou s promotérem seriálu Richardem Gironim hledat náhradní termín.

14:25

Sezona severoamerické Major League Baseball se kvůli pandemii koronaviru nejspíš notně protáhne a mohla by skončit až v prosinci. Majitelé klubů se v pátek dohodli s hráčskou unií, že se budou snažit odehrát všechna plánovaná utkání.

14:17

Dánský fotbalista Pione Sisto z Viga odcestoval podle informací médií bez povolení klubu kvůli obavám z nákazy koronavirem ze Španělska do vlasti. Zástupci Celty zprávu sportovního deníku AS oficiálně nekomentovali.

13:13

Novým typem koronaviru se nakazil také íránský diskař Ihsan Hadádí, stříbrný olympijský medailista z Londýna 2012. S odvoláním na asijská média o tom informoval web Světové atletiky.

12:58

Uruguayský fotbalový svaz zareagoval na hrozící ekonomickou krizi, způsobenou pandemií koronaviru, dočasným propuštěním všech trenérů. Úsporné opatření, které vstoupí v platnost 1. dubna, se nevyhnulo ani hlavnímu kouči reprezentace Óscaru Tabárezovi.

11:09

Velšská ragbyová unie nabídla pro potřeby boje s pandemií koronaviru stadion v Cardiffu, který se promění v polní nemocnici pro 2000 pacientů. Funkcionáři dali Principality Stadium k dispozici tento týden a práce v aréně už naplno běží.

10:10

V australské fotbalové lize evidují po přerušení soutěže prvního nakaženého hráče koronavirem. Pozitivní případ ohlásil tým Newcastle Jets. Jméno postiženého klub nezveřejnil, uvedl jen, že je i s celou rodinou v karanténě. Ostatní hráči mužstva mají zatím jen pečlivě sledovat svůj zdravotní stav.

08:23

Fotbalista Luis Suárez se zapojil do boje s pandemií koronaviru v Uruguayi alespoň na dálku prostřednictvím hmotné pomoci potřebným. V první várce připravil a zaplatil 500 balíků naplněných potravinami a hygienickými pomůckami, které dostanou rodiny ve čtvrti Casavalle v uruguayské metropoli Montevideu.

08:00

SOBOTA 28. 3.

21:38

Fotbalista Dortmundu Marco Reus s manželkou založili sbírku na pomoc malým a středním firmám ve vestfálské metropoli, které jsou zasaženy dopady koronavirové krize. Kapitán Borussie pojmenoval nový projekt "Pomoz svému rodišti" a na úvod přispěl společně s ženou částkou půl milionu eur (13,7 milionu korun).

21:29

Také fotbalisté Schalke 04 se vzdají části platů a prémií, aby v době pandemie koronaviru podpořili klub a jeho zaměstnance. Opatření má trvat zatím do 30. června, připojí se také představenstvo a realizační tým. Měsíčně půjde o částku v "milionové výši", oznámil klub z Gelsenkirchenu na svém webu.

19:37

Semifinálové zápasy německého fotbalového poháru budou kvůli pandemii koronaviru odloženy. Původně se mělo hrát 21. a 22. dubna, vedení německého svazu dnes ale vzhledem k situaci oznámilo jejich přesunutí na zatím neurčený pozdější termín.

19:00

Basketbalisté Utahu i další zaměstnanci klubu nakažení koronavirem se uzdravili a už nemusí být dál v izolaci. Oznámili to zástupci Jazz. Právě první pozitivní test pivota Rudyho Goberta vedl 11. března k přerušení NBA, následně se infekce prokázala i u jeho spoluhráče Donovana Mitchella.

18:40

Bývalý fotbalový reprezentant Ladislav Vízek se nakazil koronavirem. Pětašedesátiletý olympijský vítěz a člen Klubu ligových kanonýrů byl původně přesvědčen, že nastydl na kole, test u něj ale později odhalil onemocnění COVID-19. Vízek to řekl serveru iSport.cz. Pozitivní nález měla i jeho manželka, jež je ale na rozdíl od někdejšího útočníka bez příznaků.

18:31

Rusko pozastavilo kvůli riziku šíření nákazy koronaviru v zemi na týden dopingové kontroly svých sportovců. Odložené bude s největší pravděpodobností i slyšení u mezinárodní arbitráže CAS, k níž se Rusko odvolalo proti čtyřletému zákazu účasti na vrcholných sportovních akcích. 

16:33

Kvůli pandemii koronaviru byla zrušena evropská olympijská kvalifikace ve střelbě z puškových a pistolových zbraní, kterou měla v květnu hostit Plzeň.

16:05

Golfistky využily přeložení olympijských her a mění termín majoru Evian Championship. Francouzský turnaj byl v plánu od 23. července, ale po dohodě americké LPGA a evropské LET se uskuteční 6. až 9. srpna.

16:00

Mistrovství světa horských kol se kvůli pandemii koronaviru v červnu v Albstadtu neuskuteční. Němečtí pořadatelé a Mezinárodní cyklistická unie (UCI) se pokusí pro šampionát najít náhradní termín. Od příštího týdne začnou jednat prostřednictvím telekonference.

15:35

"Všem lidem bojujícím v první linii patří obrovský dík a jsem moc rád, že jsme mohli přispět i my. A mohu předeslat, že to není poslední akce, kterou plánujeme," uvedl v tiskové zprávě klubu Martin Straka. "HC Škoda Plzeň moc děkuje. Velice si této pomoci vážíme," uvedl Šimánek.

15:30

Dar 550 šitých látkových roušek nesoucích motivy hokejového klubu Škoda Plzeň získala plzeňská Fakultní nemocnice. Klub prostřednictvím sociálních sítí v pondělí zveřejnil výzvu, v které nabídl švandlenkám a pomocníkům látky na výrobu ústenek. Společné dílo předal řediteli nemocnice Václavu Šimánkovi za extraligový celek generální manažer a jednatel Martin Straka.

14:55

Basketbalový klub Fenerbahce Istanbul potvrdil, že u jednoho hráče a tří zaměstnanců byla objevena nákaza koronavirem. O českého reprezentačního pivota Jana Veselého by však podle informací ČTK jít nemělo.

14:30

Mezi sportovní hvězdy pomáhající vlastními prostředky v boji s koronavirem se zařadil i tenista Novak Djokovič. Milion eur, tedy více než 27 milionů korun, věnoval rodnému Srbsku na nákup plicních ventilátorů a dalších zdravotních pomůcek. Již dříve podobnou sumu daroval ohroženým rodinám ve Švýcarsku Roger Federer, finančně se snaží pomoci třeba i Španěl Rafael Nadal.

14:00

Běžecký seriál RunTour místo závodů, které musel zrušit kvůli koronaviru, uspořádal virtuální charitativní běh. Uskuteční se v sobotu a v neděli a podpoří Brno a Ústí nad Labem, kde se některé závody RunTour konají. Tento projekt podpořil i biatlonový reprezentant Tomáš Krupčík.

13:35

Elitní spurtér Fernando Gaviria se zotavil z nákazy koronavirem a po čtyřech týdnech opustil nemocnici v Abú Zabí. Onemocněl během závodu elitního seriálu WorldTour Kolem Spojených arabských emirátů a den po týmovém kolegovi Maximu Richezeovi může také zamířit domů.

12:55

Nižší házenkářské soutěže v Česku kvůli koronaviru skončily. Podle vyjádření svazu byl ročník anulován bez určení postupujících a sestupujících týmů; svaz si vyhradil právo ve výjimečných případech rozhodnout o zařazení klubu do jiné soutěže. O osudu mužské extraligy, ženské interligy a obou Českých pohárů se rozhodne do 15. dubna.

12:50

Po olympijské kvalifikaci boxerů v Londýně se zdvojnásobil počet účastníků nakažených koronavirem. Ke třem Turkům přibyli tři členové chorvatské výpravy. Z boxerů měli pozitivní test tři, zbývajícími nakaženými jsou trenéři.

12:05

Organizátoři atletické Diamantové ligy dnes oficiálně oznámili odložení dalších květnových mítinků. Měly se konat 24. května ve Stockholmu, o čtyři dny později v Neapoli a 31. května v Rabatu. Upravený kalendář letošní sezony zveřejní později podle aktuálního vývoje pandemie koronaviru.

11:55

Fotbalisté v Brazílii dostali v době pandemie koronaviru třítýdenní placené volno. Hráči z první až čtvrté ligy se mají klubům znovu hlásit 20. dubna, soutěže by se pak mohly znovu rozběhnout na začátku května.

11:50

Zatímco v některých klubech i sportovních organizacích přistoupili po zastavení soutěží kvůli koronaviru na snížení platů, Australané propustili většinu zaměstnanců fotbalového svazu. Generální ředitel FFA James Johnson dnes v prohlášení oznámil, že výpověď dostalo 70 procent lidí, aby federace zůstala solventní.

11:00

"Prognózy, že by se sportovní soutěže mohly rozběhnout na přelomu dubna a května, byly až moc optimistické s ohledem na současný vývoj zdravotní nouze," řekl Spadafora v rozhovoru pro televizi Rai. "Jisté je, že pokud ligy opět začnou, bude to bez diváků. Jiná možnost ani nepřipadá v úvahu, ale mám pochybnosti o 3. květnu. Musíme svá rozhodnutí přizpůsobit vývoji epidemie," uvedl šestačtyřicetiletý politik.

10:50

Italský ministr sportu Vincenzo Spadafora pochybuje, že by nejvyšší italská fotbalová liga mohla po přerušení znovu začít od 3. května. K těmto úvahám podle něj vedly až příliš optimistické předpovědi. Opětovný start sportovních soutěží závisí podle Spadafory na vývoji šíření nákazy nového typu koronaviru.

10:25

Vedení fotbalistů Barcelony sníží hráčům a realizačnímu týmu platy, aby tím zmírnilo ekonomické dopady přerušení nejvyšší španělské ligy kvůli šíření nového typu koronaviru. Katalánský celek o tom informoval na webu. Podle deníku Marca hráči první návrh klubu na podobu škrtů neschválili.

10:15

Po hokejové NHL oznámila snížení platů svých zaměstnanců také basketbalová NBA. Základní mzdy zkrátila o 20 procent zhruba stovce pracovníků s nejvyššími příjmy v době, kdy je liga přerušena kvůli pandemii koronaviru. Podle ESPN opatření v NBA vstoupila v platnost okamžitě. Vedení NHL snížilo platy o čtvrtinu s účinností od 1. dubna.

10:10

Naděje na brzký začátek čínské fotbalové ligy zasáhl zákaz vstupu cizinců do země, který vláda vyhlásila ve snaze zamezit dalšímu šíření koronaviru. Do Číny se tak podle agentury Reuters nedostanou ani zahraniční fotbalové hvězdy. Čínské týmy se tento týden vrátily k tréninku. Start nejvyšší soutěže, která měla původně začít 22. února, je však stále nejasný. Nyní se hovoří o konci dubna nebo počátku května.

8:55

Trenér fotbalistů Arsenalu Mikel Arteta se již plně zotavil z nákazy koronavirem. Dva týdny po pozitivním testu a v den svých 38. narozenin oznámil, že v pořádku je i jeho rodina. Španělský kouč byl prvním z Premier League s nemocí COVID-19, poté byla anglická liga 13. března přerušena.

8:25

NHL má třetího pozitivně testovaného hráče na koronavirus a podle prohlášení Colorada se jeho nejmenovaný hokejista již zotavil. Předtím se nakazili dva hráči Ottawy. NHL je přerušená od 12. března, do konce základní části v té době zbývaly zhruba tři týdny. Nyní jsou v karanténě všichni hráči NHL zatím do 6. dubna.

8:00

PÁTEK 27. 3.

21:02

První jednání pracovní skupiny MOV s představiteli 33 sportovních federací o novém termínu OH v Tokiu nepřineslo žádný konkrétní výsledek.

20:31

Hráči Atlética Madrid se jako první ve španělské fotbalové lize vzdali části platu, aby v krizi vyvolané pandemií koronaviru klubu finančně ulevili. K úsporným opatřením se přidali i členové trenérského týmu čtvrtfinalisty Ligy mistrů.

18:45

Slavný automobilový závod 500 mil v Indianapolis změnil poprvé od války termín. Místo 24. května se pojede až 23. srpna.

18:27

Jihoamerická fotbalová konfederace CONMEBOL nabídla klubům hrajícím Pohár osvoboditelů a Jihoamerický pohár výplatu až 60 procent prémií za účast předem. Chce jim tak v době přerušení soutěží pomoci zůstat solventní.

17:41

Tenista Rafael Nadal vyzval španělské sportovce, aby se finančně zapojili do boje proti pandemii koronaviru.

Společně s basketbalistou Pauem Gasolem z Milwaukee přišel s iniciativou na podporu Červeného kříže. Prvním cílem je vybrat 11 milionů eur (299 milionů korun) na nákup ochranných pomůcek a vytvoření infrastruktury na pomoc postiženým rodinám.

17:04

Kluby zámořské basketbalové ligy WNBA si letos budou vybírat hráčky virtuálně. Vedení soutěže oznámilo, že termín draftu 17. dubna dodrží, ale basketbalové naděje, fanoušci ani novináři se na jednom místě nesejdou.

16:47

V boji proti pandemii pomáhá i fotbalový klub z Českých Budějovic. Funkcionáři a zaměstnanci Dynama už zhruba 14 dní nakupují pro seniory a potřebné věci jim vozí domů. Z hráčů A-týmu se zapojil obránce Jiří Kladrubský.

16:13

Mistr světa a evropský šampion v hodu diskem Piotr Malachowski odložil kvůli touze doplnit medailovou sbírku o olympijské zlato rozlučku s kariérou, kterou si naplánoval na zářijový Memoriál Kamily Skolimowské.

Šestatřicetiletý polský vrhač se po odkladu letních her v Tokiu na příští rok kvůli pandemii koronaviru zařadil mezi ty, kteří si neplánovaně život aktivního sportovce o rok prodlouží. Než ale zahájí přípravu, podrobí se operaci kolena.

15:05

Německé fotbalové kluby Borussia Dortmund, Bayern Mnichov, Lipsko a Bayer Leverkusen společně vytvořily fond s dvaceti miliony eur (asi 550 milionů korun). Peníze mají pomoci celkům z první a druhé ligy v případě finančních problémů způsobených přerušením soutěží kvůli pandemii koronaviru. 

14:26

Paris St. Germain rozšířil řady fotbalových klubů, které se rozhodly pomoci v boji s koronavirem. Francouzský mistr začal na internetu prodávat nový dres s nápisem "Tous Unis" (Všichni společně) a výtěžek věnuje pařížským nemocnicím.

14:20

Stávající smlouvy fotbalistů a trenérů s kluby by podle návrhu Světové fotbalové federace FIFA měly být prodlouženy do konce sezon, které byly odloženy.

Podle agentury Reuters se jedná o zatím neschválený návrh FIFA, podle něhož by měly být upraveny i přestupové termíny.

14:13

Velká cena Brna má termín 9. srpna. MotoGP v době pandemie alespoň nabízí od této neděle podobně jako formule 1 virtuální závody, kterých se zúčastní i španělský mistr světa Marc Márquez. Hvězdný Ital a devítinásobný šampion Valentino Rossi nakonec startovat nebude. Pilotů je potvrzených deset.

14:11

Tour de France, to jsou kromě samotných cyklistů také špalíry fanoušků stojících kolem francouzských silnic. To však v současné situaci stěží bude možné. Podle francouzské ministryně sportu Roxane Maracineanuové by se však 107. ročník slavného závodu přece jen mohl jet. Diváci by se ale mohli dívat jen v televizi.

12:58

Společnost Bauer bude místo hokejek a bruslí vyrábět pomůcky pro nemocniční personál a další lidi, kteří poskytují zdravotní péči. Celosvětově známý výrobce hokejového vybavení se tím snaží přispět k boji s pandemií koronaviru.

12:47

Sezona elitním silničním motocyklistům podle očekávání nezačne ani v Jerezu. Závod plánovaný na 3. května byl kvůli pandemii koronaviru odložen na neurčito. V královské kubatuře MotoGP tak odpadl již čtvrtý závod a vzhledem k rostoucímu počtu obětí nemoci COVID-19 dojde s největší pravděpodobností v kalendáři mistrovství světa brzy k dalším změnám.

11:57

Všichni členové týmu formule 1 McLaren se po dvoutýdenní karanténě v Austrálii vrátili domů. Původně se v Melbourne připravovali na začátek sezony, ale když se jeden ze zaměstnanců britské stáje nakazil koronavirem, byla úvodní Grand Prix zrušena. Později s globálním rozšířením nákazy bylo odvoláno nebo zrušeno dalších sedm závodů mistrovství světa.

11:36

Ve věku 79 let zemřel ve středu v Sao Paulu trenér brazilských reprezentantů v šermu Gennadij Mjakotnych a lékaři mají podezření, že příčinou úmrtí byla nákaza koronavirem. Uznávaný ruský kouč, jehož specializací byl fleret, si podle brazilských médií stěžoval v úterý na příznaky typické pro onemocnění COVID-19, na doporučení lékařů ale zůstal doma. 

11:22

Předseda italského fotbalového svazu Gabriele Gravina se nevzdal naděje, že by se v létě mohlo podařit dohrát Serii AJednou z variant je podle něj prodloužení sezony, která by případně trvala až do července, nebo dokonce až do srpna.

10:01

Majitel Ludogorce Razgrad, jehož fotbalisty od ledna trénuje někdejší kouč Plzně a české reprezentace Pavel Vrba, se uzdravil z nákazy koronavirem. Padesátiletý Kiril Domušjev o tom informoval na internetových stránkách bulharského klubu. 

09:47

Kvůli pandemii koronaviru muselo být odloženo vyhlášení cen i draft mladíků NHL. Ocenění měli přebírat držitelé trofejí 18. června v Las Vegas a draft byl naplánován na 26. a 27. června do Montrealu. Zatím není jasné, kdy se obě akce uskuteční. 

09:39

Po osmnácti dnech strávených v nemocnici v Abú Zabí byl argentinský profesionální cyklista Max Richeze prohlášen za vyléčeného z nákazy koronavirem a propuštěn. Jeho slavnější kolumbijský kolega Fernando Gaviria po onemocnění během závodu Kolem Spojených arabských emirátů v karanténě zatím stále zůstává.

09:24

Záložník Tim Payne se omluvil za porušení karantény, ve které je spolu s ostatními fotbalisty Wellingtonu. Reprezentant Nového Zélandu nařízení porušil v úterý v noci, kdy ho policie přistihla, jak spolu s brankářem Oliverem Sailem jezdili opilí ulicemi Sydney v golfovém vozíku. "Je mi to velmi líto, hodně lidí jsem zklamal," citovala agentura AP šestadvacetiletého Payneho, kterého nyní čeká trest nejen od australských úřadů, ale i od klubu a vedení ligy. 

09:11

Fotbalového turnaje na olympijských hrách v Tokiu, které byly kvůli koronaviru přeloženy z letošního léta na příští rok, by se mohli zúčastnit i hráči starší 24 let. S návrhem přišel australský svaz s tím, aby na Hrách mohli startovat i hráči, kteří svým týmům pomohli postoupit, ale za rok už nebudou splňovat potřebný věkový limit. Na olympiádě mohou startovat pouze hráči, kterým bylo na začátku roku 23 let, plus na soupisce smí být i tři starší hráči. 

09:04

Šachový Turnaj kandidátů byl až do čtvrtečního rána prakticky jedinou sportovní akcí, kterou nezastavila pandemie koronaviru. To už je nyní minulostí. Šachová federace FIDE se v Jekatěrinburgu hraný turnaj o to, kdo vyzve mistra světa Magnuse Carlsena, rozhodla přerušit. Důvodem je podle FIDE zákaz leteckého spojení, k němuž přistoupil ruský stát.

08:58

Boxerský šampion těžké váhy Anthony Joshua se dobrovolně uchýlil do domácí izolace, poté co se v minulých dnech setkal s princem Charlesem. K preventivnímu opatření se třicetiletý profesionální mistr světa rozhodl po zveřejnění informace, že následník britského trůnu se nakazil koronavirem.

08:23

Prvním nakaženým tenistou z okruhu ATP je nadějný Brazilec Thiago Seyboth Wild, který před necelým měsícem získal v Santiagu de Chile premiérový titul. Dvacetiletý hráč o tom informoval na sociálních sítích. 

22:13

Fotbalisté Unionu Berlín kvůli pandemii nového typu koronaviru dočasně nebudou brát výplaty. Hráči německého týmu souhlasili s opatřením klubového vedení, které tím chce snížit ztráty v době, kdy je zastavena bundesliga. 

21:45

Dvojnásobný olympijský vítěz v triatlonu Alistair Brownlee je dalším sportovcem, který si po odložení her v Tokiu prodlouží kariéru.

Jednatřicetiletý Brit chtěl letos v červenci získat třetí zlato a pak přejít na delší tratě, ale pandemie koronaviru mu plány změnila.

21:37

Starosta Bergama Giorgio Gori označil únorový zápas fotbalové Ligy mistrů mezi Atalantou a Valencií v Miláně za biologickou bombu.

O tom, že ostře sledovaný duel byl pravděpodobně spouštěčem rychlého šíření nového typu koronaviru, již dříve hovořil italský imunolog. 

"Nejen mnoho ze 44 tisíc diváků na San Siru se nakazilo, ale i řada fanoušků v Bergamu, neboť zápas sledovali při společných projekcích, v barech, hospodách či doma u televize, což mohlo přispět k šíření pandemie," řekl Gori.

21:04

O osudu nejslavnějšího tenisového turnaje Wimbledonu se rozhodne v příštím týdnu.

Pořadatelé oznámili, že svolali mimořádné zasedání a zároveň připustili, že odložení a případně i zrušení je možné.

20:39

Dostihová sezona v Česku začne nejdříve v květnu. Vedení Jockey Clubu i po domluvě s pořadateli zrušilo zbývající dubnové dostihy.

Původně byly odvolány jen zahajovací Gomba handicap v pražské Velké Chuchli a po něm Memoriál Rudolfa Deyla v Mostu.

20:18

Fotbalista Michal Sadílek přispěje na boj s pandemií nového koronaviru půlmilionem korun.

Český reprezentant do 21 let, jenž působí v nizozemském PSV Eindhoven, věnuje částku nemocnici v Uherském Hradišti a městu Uničov, které patří do uzavřené oblasti v Olomouckém kraji.

19:34

Švýcarská hráčská asociace zkritizovala fotbalový klub FC Sion za propuštění devíti hráčů, kteří po přerušení ligy odmítli přistoupit na snížení platu.

Považuje to za nepřijatelný krok a špatné znamení v době, kdy by lidé měli být solidární. Jak bude hráče bránit, ale asociace neuvedla.

19:13

Vedení Evropské ligy basketbalistů zatím nepočítá s ukončením sezony. Soutěž má pokračovat, jakmile to situace dovolí, a zatím v nezměněném formátu.

Exekutiva aktuálně přerušené Euroligy se na tom dohodla na mimořádném zasedání a stejně v současnosti přistupuje i k nižšímu EuroCupu.

19:00

Hokejisté Komety Brno se na jednání s majitelem a trenérem Liborem Zábranským dohodli, že finančními ústupky pomohou klubu v chodu v době očekávaných ekonomických ztrát.

Zástupci týmu uvedli, že chtějí svým přístupem vrátit Kometě to, jakým způsobem se klub k hráčům dosud choval.

18:05

"Zásadní pro další vývoj směrem do budoucna bude samozřejmě nastavení či případné změny ve financování ze strany státu, UEFA, FIFA a pochopitelně i komerčních partnerů," uvedl šéf FAČR Martin Malík.

17:28

Fotbalové asociaci ČR kvůli zrušeným a odloženým zápasům reprezentace během pandemie koronaviru vznikly ztráty v řádech vyšších desítek milionů korun.

17:09

Atletická Zlatá tretra se uskuteční až 8. září. Původně se měl největší český mítink konat na Městském stadionu v Ostravě-Vítkovicích 22. května, kvůli pandemii koronaviru se ale ostravští pořadatelé dohodli s vedením Světové atletiky na náhradním termínu.

15:23

České házenkářky by zbytek kvalifikace o postup na prosincové ME mohly odehrát turnajovým formátem na jednom místě. Play-off o postup na světový šampionát mužů v příštím roce by se pak mohlo posunout až do července. Informoval o tom výkonný výbor evropské federace EHF, která kvůli pandemii koronaviru prodloužila přerušení soutěží na duben i květen.

15:17

Španělská fotbalová federace (RFEF) nabídla zdravotnickým složkám pro boj s pandemií koronaviru ubytovací zařízení národního týmu a část personálu. Klubům chce zase kvůli přerušení soutěží poskytnout finanční pomoc. 

15:14

Roger Federer se připojil ke sportovcům, kteří se rozhodli finančně přispět na boj s pandemií koronaviru. Švýcarský tenista věnoval společně s manželkou Mirkou milion švýcarských franků (asi 26 milionů korun) na pomoc ohroženým rodinám ve své vlasti.

13:35

Světový okruh v plážovém volejbalu přišel kvůli koronaviru o dva turnaje nejvyšší pětihvězdičkové kategorie. V srpnu se nebude hrát ve Vídni ani v Hamburku.

13:34

Pražský půlmaraton se letos uskuteční v neděli 6. září, oznámili to pořadatelé. Závod naplánovaný na 28. března byl odložen kvůli šíření koronaviru.

13:29

Pro dvojnásobného olympijského vítěze ve veslování Olafa Tufteho bude zřejmě odložení Her v Tokiu znamenat konec kariéry. Přesunutí OH na jiný termín je však podle něj správné rozhodnutí.

11:53

Kvůli šíření koronaviru se v řádném termínu neuskuteční ani atletické mistrovství světa juniorů, které mělo proběhnout od 7. do 12. července v Nairobi. Po dohodě s keňskou vládou a pořadateli o tom rozhodla Světová atletika (WA). Nový termín se hledá.

11:41

Přestože se čínské fotbalové týmy vrátily tento týden k tréninku, start tamní nejvyšší soutěže, která měla původně začít 22. února, je zatím stále nejasný. Kvůli pozitivnímu testu Marouanea Fellainiho na koronavirus možná nezačne ani v polovině dubna, jak se předpokládalo.

11:34

Fotbalisté Realu Madrid se spojili v boji proti koronaviru a společně budou financovat vypravení charterového letu, který do Španělska dopraví zdravotnický materiál. Letadlo objednané ve spolupráci s UNICEF by mělo v Madridu přistát v pátek.

11:09

Po pražském půlmaratonu je kvůli pandemii koronaviru odložen také maraton, který se měl v české metropoli uskutečnit 3. května. Náhradní termín jediného maratonu v seriálu RunCzech bude upřesněn, ale měl by být na podzim.

11:00

Plochodrážní Grand Prix Polska, která měla otevřít letošní seriál mistrovství světa, byla odložena. Původně se mělo jet ve Varšavě 16. května, ale polská vláda kvůli pandemii koronaviru zakázala do odvolání konání venkovních akcí. Novým provizorním termínem byl stanoven 8. srpen.

10:57

Vícebojařský mítink v Götzisu se letos neuskuteční. Tradiční soutěž, kterou pětkrát ovládl Roman Šebrle a v roce 2001 na ní jako první desetibojař pokořil hranici devíti tisíc bodů, pořadatelé kvůli pandemii koronaviru zrušili. Atleti měli v Rakousku závodit 30. a 31. května.

10:36

Podle majitele fotbalistů Sampdorie Janov Massima Ferrera by se aktuální ročník italské Serie A měl kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončit. O titulu a postupujících do evropských pohárů by podle něj mělo rozhodnout pořadí před přerušením soutěže. Příští sezonu by pak místo 20 mohlo hrát 22 týmů.

10:30

Ani Kontinentální hokejová liga se letos nedohraje. S ohledem na vývoj pandemie koronaviru rozhodlo vedení soutěže o zrušení zbytku sezony. KHL byla minulé úterý přerušena před startem čtvrtfinálových duelů do 10. dubna. Mistr korunován nebude.

10:22

Moderní pětibojaře odklad olympijských her v Tokiu nepřekvapil. S napětím teď ovšem budou čekat, jak mezinárodní federace UIPM upraví kvalifikační kritéria. Kvůli koronaviru už byl zrušen celý seriál Světového poháru a mistrovství světa odloženo na září nebo říjen.

10:03

Předseda Mezinárodního olympijského výboru Thomas Bach požádal sportovce o pochopení a shovívavost s možnými škrty a přesuny při přípravě přeložených Her v Tokiu. "Nemohu vám slíbit ideální řešení, ale mohu slíbit, že uspořádáme ty nejlepší možné olympijské hry," řekl.

09:20

Týden po formuli 1 spustí virtuální závody i elitní kategorie silničních motocyklů MotoGP. Do akce se zapojí mimo jiné italská hvězda Valentino Rossi. V neděli se od 15:00 utká na dálku například s Marcem Márquezem, španělským mistrem světa.

08:43

Třetí zápas mezi elitními boxery těžké váhy Britem Tysonem Furym a Deontayem Wilderem z USA se kvůli pandemii koronaviru v červenci neuskuteční. Podle promotéra Boba Aruma, jehož v úterý citovala ESPN, by se mohlo o mistrovský pás boxovat na začátku října.

08:11

Japonská fotbalová liga odložila kvůli pandemii koronaviru znovuzahájení soutěže o další měsíc. Podle nového plánu by se elitní J-League, která je přerušena od konce února, měla znovu rozběhnout 9. května.

08:05

Lionel Messi věnoval milion eur (přibližně 28 milionů korun) na boj s koronavirem. Příspěvek argentinského fotbalového reprezentanta bude rozdělen mezi nemocnici v Barceloně a lékařské zařízení v jeho vlasti.

08:00

STŘEDA 25. 3.

22:17

Bývalá ruská sportovní gymnastka Světlana Chorkinová označila odložení olympijských her v Tokiu za boží trest. Podle devítinásobné mistryně světa to je odplata za loňské vyloučení Ruska z vrcholných sportovních soutěží kvůli dopingovému skandálu.

21:45

Brankář Atalanty Bergamo Marco Sportiello měl pozitivní test na koronavirus. Počet potvrzených případů mezi fotbalisty italské ligy tak stoupl na 15. V týmu z Lombardie, která je nejhůře postiženou oblastí v Itálii, je ale prvním nakaženým hráčem.

21:33

"Mrzí mě to. Ale nemůžu věšet hlavu, člověk na to nemůže moc myslet. Podstoupil jsem celkem tvrdou přípravu a jsem fakt dobře připravený, těšil jsem se na závody. Teď to ale nemám kde prodat. Holt musím změnit plány a soustředit se na Tokio 2021," konstatoval biker Tomáš Cink.

21:17

Trenér fotbalistů Manchesteru City Pep Guardiola rozšířil řadu sportovních osobností, které se rozhodly pomoci v boji s koronavirem. Španělský kouč daroval milion eur (asi 28 milionů korun) na nákup ochranných pomůcek pro nemocnice v Katalánsku.

20:51

Vedení NHL přistoupí s účinností od 1. dubna ke zkrácení mezd zaměstnancům v administrativě elitní severoamerické hokejové ligy o 25 procent. Podle informací agentury Bloomberg by se škrty měly dotknout pracovníků s příjmem přesahujícím 75 000 dolarů ročně.

20:49

Český volejbal letos nevyhlásí své nejlepší hráče. Správní rada svazu kvůli omezením souvisejícím s pandemií koronaviru zrušila anketu Volejbalista roku i tradiční květnový galavečer, na němž se její výsledky vyhlašovaly.

20:27

"Dost mě to zasáhlo, protože jsem byl nasměrovaný jak hlavou, tak tréninkem na letošní léto. Zdá se to být logické vyústění celosvětové pandemické situace. Dost se to ve mně pere. Samozřejmě zdraví je na prvním místě," komentoval posun Her kajakář Josef Dostál.

19:58

Vedení Českého hokeje doporučilo klubům extraligy a první ligy, aby nevypovídaly hráčské smlouvy z důvodu omezení vyvolaných pandemií. V dopise kluby nabádá k řešení předpokládaného snížení odměn oboustranně přijatelnou dohodou. K předčasnému ukončení kontraktů u některých hráčů dosud sáhly extraligový Hradec Králové a prvoligové kluby Vsetín, Prostějov a Chomutov.

19:41

"Je to určitě velká škoda po té sportovní stránce, ale zdraví je v tento okamžik na prvním místě a myslím, že jde o rozumné řešení. Zcela s tím rozhodnutím souhlasím a podporuji ho," zhodnotil dnešní rozhodnutí MOV cyklista Roman Kreuziger.

19:15

Plochodrážní závody semifinále a finále mistrovství světa družstev, které se jezdí jako Plochá dráha národů, byly odloženy. Dohodli se na tom zástupci Mezinárodní motocyklové federace (FIM) a promotérské společnosti BSI. Nové termíny společně hledají.

19:06

Bronzová olympijská medailistka z Londýna 2012 Zuzana Hejnová neplánuje po odložení olympijských her končit s atletikou. "Já se cítím dobře jak fyzicky, tak i psychicky. Nechci rozhodně takhle končit kariéru a vydržím určitě do příštího roku," uvedla.

18:52

Italská fotbalová liga očekává, že pokud by se sezona nedohrála, přišlo by dvacet klubů Serie A o 720 milionů eur (20 miliard korun) z televizních práv. Vedení soutěže proto pro takový případ připravilo seznam pomocných opatření, která bude požadovat po vládě. Ve hře je i povolení sponzoringu od sázkových kanceláří.

18:45

Mistrovství světa v rallye přišlo kvůli pandemii koronaviru o další dvě soutěže. Odloženy byly květnová rallye v Portugalsku i červnová v Itálii.

17:37

Pandemie koronaviru zrušila také dva přípravné zápasy českých házenkářů s Rakouskem, které se měly uskutečnit 16. a 18. dubna. Jeden z dvojice reprezentačních trenérů Jan Filip má pochybnosti i o tom, zda se v původním červnovém termínu odehraje play-off kvalifikace o postup na mistrovství světa proti Černé Hoře.

16:59

Německá fotbalová liga by měla být kvůli pandemii koronaviru přerušená minimálně do konce dubna. Návrh vedení soutěže sice ještě musejí příští týden schválit zástupci klubů, ale stejně jako v případě původního návrhu o pozastavení soutěží by mělo jít o formalitu..

16:42

Fotbalisté Bayernu Mnichov se v rámci boje proti koronaviru vzdají pětiny svých platů. Na dvacetiprocentní snížení mezd přistoupili i členové vedení bavorského velkoklubu. Na podobném postupu se shodli i hráči Borussie Dortmund.

16:22

Mistrovství světa v plavání, které se mělo příští rok v létě uskutečnit ve Fukuoce, bude po dnešním odložení olympijských her v Tokiu kvůli koronaviru velmi pravděpodobně přesunuto na jiný termín. Informovala o tom Mezinárodní plavecká federace FINA.

15:52

Závody mistrovství světa superbiků se v polovině dubna v Nizozemsku neuskuteční. Mezinárodní motocyklová federace se domluvila s promotérem, že na okruhu v Assenu se kvůli pandemii koronaviru pojede až od 21. do 23. srpna. Účastníci světového šampionátu zatím odjeli jen závod v Austrálii na přelomu ledna a února.

15:44

Atletické MS by se mohlo kvůli odkladu OH posunout i na rok 2022, uvedla Světová atletika. Odložení OH vítá. O novém termínu MS v Eugene bude jednat.

15:39

Po rozhodnutí o přeložení olympijských her na rok 2021 byla zrušena oficiální část štafety, jež měla ve čtvrtek odstartovat ve Fukušimě. Olympijský oheň ale zůstane v Japonsku až do zahájení Her v novém termínu. "Oheň bude prozatím uložen a vystaven ve Fukušimě," uvedl prezident organizačního výboru Joširo Mori. 

14:48

Vedení Českého hokeje doporučilo klubům extraligy a první ligy, aby nevypovídaly hráčské smlouvy z důvodu omezení vyvolaných pandemií nového typu koronaviru. V dopise kluby nabádá k řešení předpokládaného snížení odměn oboustranně přijatelnou dohodou.

14:23

O titulu mistra Evropy v závodech na ledové ploché dráze se rozhodne nezvykle uprostřed léta. Finálový závod se měl původně uskutečnit v sobotu 21. března v polském městě Tomaszów Mazowiecki, byl ale odložen kvůli pandemii koronaviru.

13:40

Olympijské hry v Tokiu se letos v létě neuskuteční. Japonský premiér Šinzó Abe se s šéfem MOV Thomasem Bachem dohodl na přeložení her na příští rok.

12:05

Bezmála čtyři pětiny atletů podporují odložení olympijských her v Tokiu kvůli koronaviru. Jsou ale proti jejich zrušení. Ukázal to průzkum mezi více než čtyřmi tisícovkami atletů, který zveřejnila Atletická asociace sdružující profesionální závodníky. 

11:41

Světový pohár horských kol v Novém Městě na Moravě se kvůli pandemii koronaviru v termínu 22. až 24. května nepojede. Závody byly odloženy na později.

11:11

Po Valašské rallye a Rallye Šumava Klatovy byl kvůli pandemii koronaviru odložen i třetí díl domácího šampionátu v automobilových soutěžích v Českém Krumlově. Na jihu Čech se měl 48. ročník tradičního závodu uskutečnit 22. a 23. května. 

10:43

Pokud by současný omezený režim trval tři měsíce, očekává Česká unie sportu (ČUS) ztrátu přes 50 milionů korun. Kvůli restrikcím musela uzavřít areál v Nymburku a plavecký stadion v Podolí. Problémy mají kluby i tělovýchovné jednoty.

10:31

Fotbalisté v Anglii se smířili s tím, že jedinou variantou dokončení ligové sezony jsou zápasy bez diváků. Uvedl to Bobby Barnes, zástupce šéfa Asociace profesionálních fotbalistů (PFA). Fotbalové soutěže se v Anglii kvůli pandemii koronaviru zastavily před necelými dvěma týdny a jsou přerušeny do konce dubna. Představitelé Premier League i nižších lig počítají s tím, že sezonu v pozdějším termínu dohrají. 

10:07

Olympijská štafeta bude, do klasické podoby jí ale bude mnohé zbývat. Ve Fukušimě ve čtvrtek začne bez diváků, oheň nebude hořet v tradiční pochodni a neponesou ho běžci. Místo toho má být plamen udržován v lucerně a po trase jej bude přepravovat vozidlo. O nouzovém plánu organizátorů informovala japonská média.

09:48

Olympijská štafeta začne ve čtvrtek ve Fukušimě bez diváků, oheň nebude hořet v pochodni, neponesou ho běžci. Lucernu s plamenem bude přepravovat vůz.

09:12

Tři hlavní kanadské juniorské hokejové soutěže kvůli pandemii koronaviru předčasně ukončily sezonu. Poprvé ve více než stoleté historii se tak nebude hrát o Memorial Cup pro zámořského juniorského šampiona. Zastřešující organizace Canadian Hockey League (CHL) oznámila, že kvůli zdravotní krizi ruší play-off soutěží WHL, OHL a QMJHL i turnaj o Memorial Cup, jenž mělo 22. až 31. května hostit město Kelowna. 

08:42

Kvůli cestovním omezením v souvislosti s pandemií koronaviru byla přerušena také sezona australské fotbalové ligy. Jednomyslně se na tom shodli zástupci všech klubů. V australské nejvyšší soutěži zbývá odehrát šest kol před startem play-off, jenž byl původně naplánován na začátek května. Liga se zastaví minimálně do 22. dubna.

08:15

Osud olympijských her se může v příštích hodinách vyjasnit. Telefonicky o konání OH budou jednat japonský premiér Šinzó Abe a prezident Mezinárodního olympijského výboru (MOV) Thomas Bach. Tokio bude podle agentury Kjódó požadovat, aby se Hry konaly nejpozději dvanáct měsíců po původním termínu 24. července až 9. srpna.

21:19

Německý fotbalový svaz už má představu, jaké pro něj bude mít pandemie koronaviru finanční následky. Podle generálního sekretáře Friedricha Curtiuse může přijít v nejhorším případě až o 50 milionů eur (1,4 miliardy korun). Díky dlouhodobým smlouvám se sponzory ale svazu ekonomické problémy nehrozí.

21:10

Německý fotbalový svaz odhaduje, že ho pandemie koronaviru bude stát v nejhorším případě až 50 milionů eur (1,4 miliardy korun). Díky dlouhodobým smlouvám se sponzory ale svazu ekonomické problémy nehrozí.

20:53

Trenér fotbalistů Galatasaraye Istanbul Fatih Terim se nakazil novým typem koronaviru a musel být hospitalizován.

19:40

Evropská fotbalová unie kvůli pandemii koronaviru odložila všechna finále tohoto ročníku pohárů včetně Ligy mistrů. Že se závěrečné zápasy nebudou moci odehrát v původních květnových termínech, bylo prakticky jasné už od minulého týdne, kdy UEFA přerušila všechny své soutěže. O nových termínech dosud nerozhodla.

19:23

Pokud by byly olympijské hry v Tokiu odloženy o rok, je světová atletická federace připravena změnit termín svého mistrovství světa. Šampionát se má uskutečnit v Oregonu od 6. do 15. srpna 2021, podle prohlášení Světové atletiky jsou ale organizátoři v případě nutnosti schopni uspořádat boje o medaile jindy.

19:08

Vedení Anderlechtu Brusel požádalo své fotbalisty, aby se vzdali jednoho měsíčního platu. Nejslavnější belgický klub tím chce snížit ztráty, které mu vznikly přerušením sezony. Anderlecht by opatřením ušetřil asi dva miliony eur (55,6 milionu korun).

18:34

Fernando Martín je už druhým bývalým prezidentem fotbalového Realu Madrid, který se nakazil novým typem koronaviru. Na konci minulého týdne podlehl ve věku 76 let nemoci COVID-19 jiný někdejší šéf "Bílého baletu" Lorenzo Sanz.

18:20

V kalendáři motokrosového mistrovství světa odložili pořadatelé v minulých dnech další tři závody, šampionát bude pokračovat nejdříve 7. června Velkou cenou Ruska. Odjety byly zatím jen březnové Grand Prix v Británii a Nizozemsku, následujících sedm dílů dostalo nový termín.

17:33

Fotbalisté Interu Milán mohou opustit domácí izolaci, ve které byl celý tým po utkání s Juventusem Turín poslední dva týdny. Podle italských médií se u žádného z hráčů neprokázala nákaza novým typem koronaviru.

16:01

Mezinárodní cyklistická unie UCI odložila mistrovství světa v bikrosu, které měl hostit od 26. do 31. května Houston. Unie akceptovala rozhodnutí amerických pořadatelů, kteří se na odkladu usnesli společně s vedením města i státu Texas.

13:39

Veslařské mistrovství Evropy juniorů se na konci května v Bělehradu neuskuteční. Mezinárodní federace FISA ho odložila a bude hledat nový termín.

13:17

Američané se podle prezidenta Donalda Trumpa budou v otázce přístupu k olympijským hrám v Tokiu řídit rozhodnutím japonského premiéra Šinzóa Abeho.

12:43

Fotbalové soutěže ve Španělsku byly do odvolání přerušeny na neurčito. V zemi platí minimálně do 12. dubna nouzový stav.

12:25

Mistrovství světa družstev v badmintonu se v původním květnovém termínu v Aarhusu neuskuteční. Dánští pořadatelé šampionát odložili, nově by se měl odehrát od 15. do 23. srpna.

12:19

Ani Velká cena Ázerbájdžánu F1 se neuskuteční. V Baku se mělo jet 7. června. Je to už osmý odložený či zrušený závod MS.

11:17

Polský olympijský výbor se přidal k hlasům volajícím po odložení Her. Zdůraznil, že kvůli pandemii koronaviru vzrůstá nejistota mezi sportovci.

9:59

Japonská fotbalová reprezentantka Nahomi Kawasumiová se kvůli pandemii koronaviru odhlásila ze štafety s olympijskou pochodní.

9:24

Japonský premiér Šinzó Abe: Za současných okolností by se olympijské hry konat nemohly. Doufá, že MOV rozhodne co nejdříve.

7:41

Australský olympijský výbor vyzval sportovce, aby začali trénovat na olympijské hry v roce 2021.

7:20

Japonský premiér Šinzó Abe poprvé prohlásil, že odložení letní olympiády v může být variantou, jestliže nebude možné uspořádat Hry v "úplné formě". 

7:10

Kanada nepošle své sportovce na letní olympijské a paralympijské hry v Tokiu. Informoval o tom Kanadský olympijský výbor.

Většina kanadských sportovců považuje ohlášený bojkot za moudré a odvážné rozhodnutí.

7:00

PONDĚLÍ 23. 3. 

22:35

Elitní brazilské fotbalové kluby dávají v boji proti důsledkům koronavirové pandemie k dispozici své stadiony. Ty by měly sloužit jako polní nemocnice a ulevit tak přeplněným zdravotnickým zařízením. Jedním z nich bude i legendární Maracaná, domov úřadujícího mistra a vítěze Poháru osvoboditelů Flamenga. K akci se připojila více než polovina brazilských prvoligových klubů.

21:46

Odveta semifinále Poháru CEV volejbalistů mezi Petrohradem a Novosibirskem se ve čtvrtek hrát nebude. Evropská konfederace CEV ji odložila na neurčito poté, co ruský volejbalový svaz v pátek zastavil kvůli šíření koronaviru domácí soutěže.

20:23

Ještě jedno odložení. Podle odborného magazínu Autosport se ve formuli 1 nepojede ani Velká cena Ázerbájdžánu. Šampionát by tak začal až 14. června v Kanadě.

19:38

Mezinárodní olympijský výbor uvedl, že rozhodnutí o případném odložení začátku OH v Tokiu by mělo padnout do čtyř týdnů. Zrušení her MOV vyloučil. "To by žádný problém nevyřešilo a nikomu by to nepomohlo. Proto není téma zrušení her na stole," uvedl Mezinárodní olympijský výbor po krizovém jednání své výkonné rady.

18:59

Slavný italský cyklista Vincenzo Nibali a další více než čtyři tisíce fanoušků či bývalých jezdců absolvovali alespoň část zrušeného monumentu Milán-San Remo. Vzhledem k opatřením proti pandemii koronaviru v Itálii nemohli závodit na silnici, ale závěrečných 57 kilometrů této jarní klasiky odjeli společně alespoň virtuálně.

Akci v den původního termínu Milán-San Remo uspořádal organizátor závodu RCS a výrobce cyklocomputerů Garmin Edge. K Nibalimu, jenž závod vyhrál po sólovém úniku v roce 2018, se připojili mimo jiné loňský vítěz Kolem Flander Alberto Bettiol, bývalý šampion z Gira d'Italia Ivan Basso, někdejší mistr světa Alessandro Ballan, ale i bývalý motocyklový závodník Marco Melandri.

17:08

Představitelé Lazia Řím oznámili, že fotbalisté A-týmu v pondělí s tréninkem nezačnou. Tým z metropole se společně s Neapolí a Cagliari stal v minulých dnech terčem kritiky kvůli tomu, že šéfové klubu nutili i v době vrcholící pandemie koronaviru hráče vrátit se do tréninku.

"Obnovení tréninku, původně plánované na pondělí 23. března, bylo odloženo na pozdější termín, o kterém budeme informovat," uvedlo na webu Lazio, jehož dřívější rozhodnutí kritizovali například prezident hráčské asociace Damiano Tommasi a šéfové klubů z Turína a Brescie.

16:28

Pořadatelé olympijských her v Tokiu se připravují na možné odložení her. Už vznikají plány různých variant.

15:15

Anderlecht v rámci úsporných opatření, která si vyžádala pandemie koronaviru, propustil klubovou legendu Pära Zetterberga. Bývalý švédský fotbalista byl od roku 2018 v bruselském klubu asistentem trenéra. Předtím Zetterberg za Anderlecht odehrál deset sezon a získal s ním šest titulů v belgické lize.

15:05

Lukrativní Světový pohár v Dubaji vypadne letos kvůli pandemii koronaviru z dostihového kalendáře. Pořadatelé jednoho z nejbohatších dostihů světa oznámili, že 25. ročník přeložili kvůli ochraně zdraví všech zúčastněných na příští rok. Původně počítali, že se dostihový mítink uskuteční 28. března bez diváků.

14:20

Představitelé anglické fotbalové ligy začínají předběžně plánovat znovuzahájení sezony a její dohrání ve zrychleném rytmu. Podle informací listu Sunday Telegraph počítá ideální scénář s tím, že by se kvůli pandemii koronaviru přerušený ročník Premier League rozehrál k 1. červnu, v krajním případě bez diváků, a zbývající zápasy se zvládly za šest týdnů. Nová sezona by mohla po krátké pauze začít v srpnu podle plánu.

13:30

Pauza vynucená pandemií koronaviru ovlivní rozhodování motocyklové hvězdy Valentina Rossiho o pokračování, či konci kariéry. Jednačtyřicetiletý Ital chtěl mít původně jasno v polovině letošní sezony, do které však zatím jezdci královské třídy mistrovství světa MotoGP ani neodstartovali. "Chtěl jsem se rozhodnout v polovině sezony, teď ale budu potřebovat více času, abych došel k nějakému závěru," řekl Rossi televizní stanici Sky Sport.

12:30

Předseda italského fotbalového klubu z Brescie Massimo Cellino je přesvědčen, že aktuální ligová sezona se už kvůli pandemii koronaviru nedohraje. Počet obětí v Itálii se blíží pěti tisícům a vláda ohlásila další zpřísněná opatření. Některé kluby jako Neapol, Cagliari a Lazio přitom v předchozích dnech uvedly, že chystají návrat k tréninku.

11:25

Přes obavy z šíření koronaviru se přišlo podívat na olympijský oheň vystavený na železniční stanici v japonském Sendai více než 50 tisíc lidí. Řada z nich strávila s rouškami na obličeji v půlkilometrové frontě několik hodin. Zájem lidí organizátory překvapil a podle médií dokonce uvažovali o předčasném ukončení sobotní akce.

11:20

Předseda Evropské fotbalové unie Aleksander Čeferin vyzval politiky, aby si v době krize způsobené pandemií koronaviru vzali z přístupu UEFA příklad. Přesunutí evropského šampionátu ve 12 zemích na rok 2021 podle něj způsobí ztráty ve stovkách milionů eur, mimořádné okolnosti si ale podle Čeferina vyžadují společné úsilí a solidaritu.

10:35

Olympijský plavecký šampion Chad le Clos musel kvůli pandemii koronaviru už podruhé předčasně ukončit tréninkový kemp. Po zrušené přípravě v Itálii narychlo opustil i náhradní soustředění v Turecku a odcestoval domů do Kapského Města. Neví ale, jak dlouho zůstanou v Jihoafrické republice sportovní areály ještě otevřené.

10:15

Bývalý belgický fotbalový reprezentant Marouane Fellaini se nakazil koronavirem. Pozitivní test měl po svém návratu do Číny, kde hraje za Šan-tung Lu-neng. Někdejší záložník Manchesteru United je prvním fotbalistou v čínské nejvyšší soutěži, kterého nákaza postihla.

10:00

Bývalý hokejový reprezentant a současný šéf evropského skautingu obhájce Stanley Cupu St. Louis Jan Vopat měl pozitivní test na koronavirus a od pondělí je doma v Litvínově v karanténě. Jeho manželka Lenka na svém facebookovém profilu uvedla, že průběh nemoci u někdejšího hráče Los Angeles a Nashvillu je mírný.

9:15

Kvůli pandemii koronaviru byla v Austrálii přerušena populární liga australského fotbalu, která se právě rozběhla. Hrát se nebude minimálně do konce května. Naopak fotbalová a ragbyová liga chtějí pokračovat v současném režimu bez diváků. Australské úřady již minulý týden zakázaly shromažďování více než 500 osob a dnes opatření proti šíření koronaviru zpřísnily. Premiér Scott Morrison vyzval obyvatele země, aby podnikali jen nezbytné cesty. Zároveň uvedl, že nejpopulárnější australské sportovní soutěže mohou pokračovat.

8:50

Čtyřnásobný mistr Evropy v šermu Němec Max Hartung, který je nyní v domácí karanténě, vyloučil svou účast na olympijských hrách v Tokiu, pokud se navzdory současné pandemii koronaviru uskuteční v plánovaném termínu 24. července až 9. srpna. "Došel jsem k tomuhle rozhodnutí sám od sebe. Pro mě je ten termín neudržitelný," řekl televizní stanici ZDF třicetiletý šavlista, který má i světový titul v soutěži družstev.

8:00

NEDĚLE 22. 3.

21:04

Koronavirus mají také technický ředitel AC Milán a bývalý italský fotbalový reprezentant Paolo Maldini a jeho syn Daniel. Maldini se testu podrobil poté, co se dozvěděl, že byl v minulých dnech v kontaktu s lidmi, kteří byli nakažení.

19:52

Milion eur (přes 27 milionů korun) dali na boj s pandemií koronaviru útočník Bayernu Mnichov Robert Lewandowski s manželkou. Stejnou částkou už v pátek podpořili svou iniciativu "We Kick Corona" (Nakopeme koronaviru) spoluhráči polské hvězdy Leon Goretzka a Joshua Kimmich. "Dneska všichni hrajeme v jednom týmu. Buďme v tomto boji silní. Pokud někomu můžeme pomoci, udělejme to," citoval list Bild prohlášení manželů Lewandowských, kteří očekávají druhého potomka.

19:27

Případů nakažených sportovců přibývá na všech frontách. Bundesligový Eintracht Frankfurt hlásí druhého pozitivně testovaného fotbalistu. Jeho identitu nezveřejnil. Podobně tomu je i u hokejové Ottawy.

19:16

Argentinský útočník Paulo Dybala potvrdil, že měl pozitivní test na koronavirus. Je už třetím nakaženým fotbalistou Juventusu.

17:55

Fotbalisté Lipska, za které hraje i český reprezentační útočník Patrik Schick, se po pěti dnech v omezeném režimu vrátili do přípravy. Čtvrtfinalista Ligy mistrů uzpůsobil trénink pandemii nového typu koronaviru a mužstvo rozdělil do několika skupin, v nichž hráči odděleně prováděli různá individuální cvičení.

17:35

Anglický golfista Paul Casey je pro přesunutí Ryder Cupu na příští rok, aby se letos stihly odehrát některé velké turnaje, které musely být kvůli pandemii koronaviru odloženy. Nové termíny momentálně hledají například majory Masters a PGA Championship, prestižní PGA Tour i všechny ostatní série jsou přerušeny.

16:49

Slovenská fotbalová liga nezačne kvůli pandemii koronaviru dříve než v květnu. Vedení soutěže v on-line hlasování prodloužilo přerušení první ligy, které mělo původně trvat do 4. dubna.

16:00

"Pro mezinárodní hokejovou rodinu je to tvrdá realita, ale musíme ji akceptovat. Koronavirus je globální problém a vyžaduje velké úsilí vládních orgánů v boji proti jeho šíření. IIHF musí udělat všechno pro to, aby tento boj podpořila. V současné době musíme nechat sport stranou a podporovat jak vládní orgány, tak hokejovou rodinu," uvedl prezident IIHF René Fasel.

15:35

Hokejové mistrovství světa, které mělo v květnu uspořádat Švýcarsko, bylo kvůli pandemii koronaviru zrušeno. Rozhodla o tom rada Mezinárodní hokejové federace (IIHF). Ve Švýcarsku v současné době platí zákaz všech akcí do 30. dubna.

14:08

Pandemie koronaviru zásadně ovlivnila také strategii celosvětového boje proti dopingu. Mezinárodní antidopingová agentura WADA proto v době uzavírání hranic jednotlivých států připravila nový manuál pro národní antidopingové agentury, které mají ke sportovcům snazší přístup. I ty nicméně kvůli doporučenému omezení společenských kontaktů testování utlumují. WADA uvedla, že komisaři musejí být každopádně bez jakýchkoli příznaků nákazy a vzorky odebírat výhradně v ochranných pomůckách.

13:05

Manchesterské fotbalové kluby darovaly pod výstižným heslem City United, neboli jednotné město, dohromady 100 000 liber (téměř tři miliony korun) do místní potravinové banky. V době koronavirové pandemie se tak týmy City a United připojily k již fungující iniciativě svých fanouškovských skupin.

12:38

Mistr světa formule 1 Lewis Hamilton je v domácí izolaci. Britský pilot stáje Mercedes uvedl, že byl v kontaktu s lidmi, kteří byli později pozitivně testováni na koronavirus. Podle médií šlo o charitativní akci 4. března v Londýně, kterou navštívili také manželka kanadského premiéra Justina Trudeaua nebo herec Idris Elba. Oba jsou mezi nakaženými.

12:20

Basketbalový klub Fenerbahce Istanbul, v němž působí český reprezentant Jan Veselý, poslal hráče a členy realizačního týmu do nemocnice na testy na koronavirus. Někteří členové týmu totiž začali vykazovat příznaky nemoci COVID-19.

11:58

Basketbalová NBA informovala hráče, že své šeky 1. dubna dostanou v plné výši. Osud jejich další výplaty je podle experta televize ESPN Adriana Wojnarowského nejistý, neboť liga vzhledem k přerušení sezony kvůli pandemii koronaviru může mzdy hráčům snížit.

11:30

Basketbalisté Luka Dončič a Dwight Powell z Dallasu finančně pomohou zdravotníkům v boji s koronavirem. Společně s majitelem Mavericks Markem Cubanem a klubovou nadací věnovali půl milionu dolarů (12,8 milionu korun) na úhradu péče o děti pracovníků dvou texaských nemocnic.

11:00

Kluby italské fotbalové ligy chtějí v případě nedohrání aktuální sezony kvůli koronaviru snížit hráčům mzdy o 30 procent. O návrhu, jenž zatím nebyl prezentován oficiálně, informovala italská média.

10:35

Gymnastická federace USA se obrátila na sportovce s dotazem, zda jsou za současné pandemie koronaviru pro odložení letošních olympijských her v Tokiu, nebo pro jejich konání v původním termínu. Pro americké fanoušky patří soutěže ve sportovní gymnastice k vrcholům Her: reprezentantky USA jim v poslední době kralovaly a k dalším zlatým medailím jim může pomoci devatenáctinásobná mistryně světa Simone Bilesová.

9:40

Nejznámější čínský fotbalista Wu Lej se nakazil koronavirem. Ne však ve vlasti, kde má pandemie původ, ale ve Španělsku během svého působení v Espaňolu Barcelona. "Wu Lej vykazuje mírné příznaky a je v domácím ošetřování," uvedli představitelé Čínské fotbalové asociace, kteří jsou se svou hvězdou v kontaktu.

9:12

Po týdnech čekání se jako první sportovní liga možná znovu rozjede nejvyšší čínská basketbalová soutěž. Svolení k návratu do Číny dostali američtí hráči, kteří se pomalu ale jistě vrací do země, odkud se rozšířila pandemie koronaviru do celého světa. V Pekingu je už i bývalý zástupce NBA Jeremy Lin, který na fotce pózoval před Velkou čínskou zdí.

8:10

Zástupci Norského olympijského výboru požádali Mezinárodní olympijský výbor (MOV) o odklad zahájení olympijských her v Tokiu do té doby, než bude pandemie koronaviru pod kontrolou.

8:00

SOBOTA 21. 3.

22:39

Mistrovství světa juniorek ve florbalu ve švédské Uppsale bylo kvůli pandemii koronaviru přeloženo z května na září. Česká reprezentace bude na turnaji obhajovat bronz z roku 2018 ze švýcarského St. Gallenu.

21:29

Tradiční turnaj Světového okruhu v plážovém volejbalu v Ostravě byl kvůli pandemii koronaviru odložen. V areálu Dolních Vítkovic se mělo hrát od 20. do 24. května, nový termín čtyřhvězdičkového podniku se hledá.

21:01

Tři čínští šermíři byli po návratu z Grand Prix v Budapešti pozitivně testováni na koronavirus. Stejný výsledek měli podle agentury Jonhap také tři jihokorejští kordisté, kteří v maďarské metropoli na začátku března soutěžili rovněž. Číňané se z Maďarska vrátili v pondělí 16. března.

20:44

Evropská fotbalová unie UEFA dnes oznámila, že mistrovství Evropy navzdory odložení na příští rok ponese stále název Euro 2020. O několik hodin později vzala UEFA toto tvrzení zpět s tím, že o jménu pro přeložený šampionát ještě není jasno. "Omlouváme se za chybu, ale o jménu přeloženého Eura na rok 2021 se zatím nerozhodlo. Předešlý tweet vyšel omylem."

19:32

Olympijský výbor USA podpořil stanovisko MOV, který i za současné pandemie koronaviru trvá na tom, že olympijské hry v Tokiu začnou podle plánu 24. července. Američtí funkcionáři dnes po jednání v Denveru konstatovali, že na rozhodnutí o případném odložení Her je příliš brzy.

19:31

O osudu basketbalové Ligy mistrů kvůli pandemii koronaviru se bude znovu jednat 30. března. Na výsledek čekají i nymburští čtvrtfinalisté.

18:12

Volejbalisté Lokomotivu Novosibirsk porazili v úvodním semifinále Poháru CEV jiný ruský tým Zenit Petrohrad 3:1. Za současné pandemie koronaviru bylo konání zápasu výjimečné jak v evropském volejbalu, tak i v ruském sportu. Evropská volejbalová konfederace CEV v úterý kvůli šíření nákazy odložila klubové i reprezentační soutěže. Jedinou výjimkou byl právě dvojzápas ruských mužstev v semifinále Poháru CEV. 

17:54

Ačkoli se bude fotbalové mistrovství Evropy kvůli pandemii koronaviru konat až příští rok, ponechá si název Euro 2020. Dnes to potvrdila kontinentální fotbalová asociace UEFA, jež letos chtěla oslavit 60. výročí šampionátu "panevropským" turnajem ve dvanácti zemích. 

16:16

Pandemie nového typu koronaviru odložila také dubnovou baráž o postup na mistrovství světa futsalistů, do níž postoupila i česká reprezentace. Dvojzápas národního týmu s Chorvatskem se podle UEFA pravděpodobně odehraje až v období mezi červnem a polovinou srpna.

15:51

Mistrovství Evropy ve sportovním aerobiku se letos v Ostravě neuskuteční. Šampionát, který se měl konat 4. až 6. června, odvolal výkonný výbor mezinárodní federace FISAF kvůli pandemii koronaviru. Českému svazu aerobiku a fitness (FISAF.cz) nabídne pořadatelství na stejném místě v roce 2021.

15:51

Cyklistický závod Visegrádské čtyřky na trase Brno-Mikulov-Brno, naplánovaný na neděli 26. dubna, byl odložen. Rozhodla o tom Mezinárodní cyklistická unie (UCI), která kvůli pandemii koronaviru zrušila veškeré závody do konce dubna. Jet by se mohlo v srpnu.

14:34

Světový šampionát ve snookeru, který tradičně na přelomu dubna a května uzavírá sezonu, se letos v Sheffieldu v obvyklém termínu neuskuteční. Pořadatelé turnaj kvůli pandemii koronaviru odložili a věří, že se ho podaří uspořádat v červenci nebo v srpnu.

14:16

Další velkou sportovní akcí, která má kvůli pandemii koronaviru změněný termín, jsou České hokejové hry v Brně. Ty se na jaře neuskuteční. Turnaj byl přesunut na srpen. Zrušeny byly i všechny zápasy národního týmu v Euro Hockey Challenge.

13:55

Domácí soutěže ve stolním tenisu včetně extraligy letos budou bez play-off. Do konce dubna výkonný výbor České asociace stolního tenisu (ČAST) rozhodne, zda vyhlásí mistry, či nikoliv. Do té doby jsou kvůli pandemii nového typu koronaviru soutěže odloženy.

13:10

Mistrovství Evropy v badmintonu se kvůli pandemii koronaviru v plánovaném dubnovém termínu v Kyjevě neuskuteční. Dohodli se na tom ukrajinští pořadatelé se zástupci evropské i světové federace. Doufají, že se turnaj podaří odehrát později.

12:59

Polský fotbalový reprezentant Jakub Blaszczykowski se rozhodl finančně podpořit boj s koronavirem. Záložník Wisly Krakow prostřednictvím své nadace Ludzki Gest věnoval 400 tisíc zlotých (asi 2,4 milionu korun).

12:59

Jen krátkou dobu si italská snowboardcrossařka Michela Moioliová užívala radost ze zisku křišťálového glóbu za vítězství ve Světovém poháru. Závodnice z Bergama, které patří mezi nejhůře postižené oblasti koronavirem v zemi, přišla kvůli nemoci COVID-19 o babičku. Koronavirem je navíc nakažen i její dědeček.

12:58

Mistrovství Evropy v plaveckých sportech je další sportovní akcí, která musela být odložena kvůli pandemii koronaviru. Šampionát se měl konat od 11. do 24. května v Budapešti. Mohl by se uskutečnit ve druhé polovině srpna, ale o tomto náhradním termínu se ještě bude jednat na přelomu května a června. V tiskové zprávě o tom informovala evropská federace LEN.

11:27

Rozehrávač Phoenixu Devin Booker věnuje na boj s pandemií koronaviru 100 000 dolarů (asi 2,5 milionu korun). Další peníze chce basketbalista získat od dárců prostřednictvím sociálních sítí. Finanční podporu různým organizacím nabízejí třeba i hráči amerického fotbalu z NFL.

10:31

Trenér fotbalistů skotského klubu Heart of Midlothian Daniel Stendel se vzdal platu, aby v krizi způsobené pandemií koronaviru svému zaměstnavateli ulevil. Zadarmo hodlá pracovat, dokud to bude potřeba. Zareagoval tak na otevřený dopis majitelky Ann Budgeové, která hráče, členy realizačního týmu i všechny zaměstnance požádala, aby po dobu pozastavení ligy přistoupili na snížení platů na polovinu.

08:48

Brazilské fotbalové kluby se zapojily do boje s pandemií koronaviru a nabídly své stadiony a tréninková centra k dispozici úřadům. Vzniknout by na nich mohla například odběrová místa. Bahia ve svém areálu uvolnila tři budovy s 28 pokoji, v nichž mohou být izolováni nakažení pacienti bez vážných příznaků.

07:57

Basketbalová NBA hlásí další případy nakažených koronavirem. Pozitivní testy u svých hráčů nebo členů týmů nově oznámili zástupci Bostonu, Los Angeles Lakers a Philadelphie. Infekce už tak zasáhla sedm klubů z ligy, v níž působí v barvách Chicaga i český reprezentant Tomáš Satoranský.

07:57

PÁTEK 20. 3.

22:53

Eintracht Frankfurt je třetím bundesligovým týmem, jehož fotbalista se nakazil koronavirem. Jméno hráče vedení klubu neuvedlo. V nejbližší době testy podstoupí také kompletní kádr včetně realizačního týmu a zaměstnanců, všechny každopádně čeká dvoutýdenní karanténa.

21:57

Fotbalový klub FC Sion propustil devět hráčů, kteří po přerušení ligy kvůli pandemii koronaviru odmítli přistoupit na snížení platů. V týmu proto skončili mimo jiné kapitán Xavier Kouassi, bývalý záložník Arsenalu a Barcelony Alex Song či jeho někdejší spoluhráč z londýnského velkoklubu Johan Djourou. Podle švýcarských médií vedení chtělo, aby souhlasili v době zastavení soutěže s maximálním výdělkem 12 350 franků (325 000 korun). Hráči měli odpovědět do středečního poledne a nestihli návrh konzultovat se svými právníky. Klub jim ukončil smlouvy "ze zásahu vyšší moci", fotbalisté se však hodlají bránit. Hráčská asociace už se obrátila na vedení Sionu s protestem. 

21:55

Vedení NBA nakázalo všem 30 klubům, aby kvůli riziku šíření koronaviru od pátku uzavřely veškerá tréninková centra. Do těchto prostor nebudou mít podle informací stanice ESPN až do odvolání přístup basketbalisté ani další členové týmů. Nákaza se objevila už ve čtyřech ligových klubech.

21:35

Legendární cyklista Bernard Hinault (65) by neváhal s odložením Tour de France, pokud si to situace kolem pandemie koronaviru vyžádá. Nejslavnější závod planety, který Hinault pětkrát vyhrál, má odstartovat 27. června. "Sport je báječný. Tour de France je fantastická party, ale život je důležitější. Mluvíme o riziku smrti. V takovém případě jde cyklistika stranou," řekl Hinault v rozhovoru pro list Le Parisien.

19:56

Zápas o titul mistra světa v boxu těžké váhy mezi Anthonym Joshuou a Kubratem Pulevem se kvůli koronaviru v červnu v Londýně neuskuteční.

19:35

Požadavek Evropské fotbalové unie UEFA dohrát všechny domácí soutěže do 30. června nepůjde podle předsedy Francouzské fotbalové federace Noela Le Graeta splnit. Zkušený funkcionář míní, že se bude muset hrát minimálně do poloviny července. K dohrání všech soutěží má pomoci posunutí evropského šampionátu na příští rok. 

19:12

Velká cena Monaka formule 1 se letos kvůli pandemii koronaviru neuskuteční. Zrušení proslulého závodu plánovaného na 24. května oznámili pořadatelé.

19:08

Zatímco po celém světě se sportovní život kvůli pandemii koronaviru prakticky zastavil a jednotlivé země pozastavují soutěže, v Bělorusku se rozběhl nový ročník fotbalové ligy. Na oba dnešní zápasy úvodního kola navíc měli fanoušci volný přístup na stadiony.

19:02

Fotbalisté Gonzalo Higuaín, Miralem Pjanič a Sami Khedira po negativním testu na koronavirus dostali od Juventusu svolení opustit karanténu a odcestovat do svých zemí. Deník La Repubblica na svém webu dopoledne oznámil, že Higuaín utekl z karantény a na turínském letišti ho při nástupu do soukromého letadla zastavila policie, které ukázal negativní test na onemocnění COVID-19. Juventus však uvedl, že šlo o nedorozumění a hráčům umožnil opustit zemi. Higuaín požádal klub, aby mohl vycestovat do Argentiny kvůli nemocné matce.

18:22

O osudu českých nejvyšších soutěží v házené se rozhodne nejpozději do 15. dubna. Z mužské extraligy zbývá odehrát jedno kolo základní části a následné play-off, v ženské nejvyšší soutěži dvě kola základní části společné ligy se Slováky a pak české play-off. 

17:51

Zámořská fotbalová liga Major League Soccer (MLS) odložila kvůli šíření nového typu koronaviru další zápasy. Původně byla přerušena na měsíc téměř do poloviny dubna. Vedení soutěže chce znovu začít 10. května s cílem odehrát kompletní program. Informovala o tom agentura Reuters.

17:28

Únorový osmifinálový zápas fotbalové Ligy mistrů mezi Atalantou a Valencií hraný v Miláně mohl být podle italského imunologa Francesca Le Focheho jedním ze spouštěčů rychlého šíření nového typu koronaviru v Bergamu. "Je pravděpodobné, že šíření viru vyvolalo několik velkých spouštěčů. Je dost možné, že zápas Atalanta - Valencie byl jedním z nich. Byl to vrchol kolektivní euforie ve výjimečné sezoně Bergama," řekl Le Foche deníku Corriere dello Sport.

16:26

Vedení formule 1 odložilo kvůli pandemii koronaviru i Grand Prix v Nizozemsku, Španělsku a Monaku. Se zahájením sezony počítá nejdříve v červnu.

16:26

Kvůli šíření nového typu koronaviru byly v Turecku do odvolání přerušeny fotbalové, basketbalové a volejbalové soutěže. Oznámil to ministr sportu Mehmet Kasapoglu. Fotbal se nebude hrát ani na Ukrajině. Turecko i Ukrajina odvolaly sportovní soutěže kvůli šíření onemocnění COVID-19 jako jedny z posledních zemí. 

15:30

Na Štvanici nebude tenisový challenger mužů a turnaj žen ITF. Akce I. ČLTK Prague Open 2020 se měla hrát na začátku května.

14:48

Útočník Realu Madrid Luka Jovič si po návratu do Srbska během přerušení španělské fotbalové ligy nelámal hlavu s nařízenou karanténou a v centru Bělehradu slavil narozeniny své přítelkyně. Naštval tak srbskou premiérku i svého zaměstnavatele, od nějž mu hrozí pokuta.

14:37

Všechny anglické fotbalové soutěže se nebudou hrát minimálně do 30. dubna. Ve společném prohlášení o tom informovaly anglická asociace, vedení Premier League a druhé ligy. Přerušená sezona se může dohrát i po termínu, kdy měla původně skončit, tedy po 1. červnu.

14:18

Desetibojařský světový rekordman Kévin Mayer by byl pro odložení olympijských her v Tokiu. Mistr světa z roku 2017 si nemyslí, že by se do července situace kolem koronaviru dostatečně uklidnila. Sám se navíc teprve musí na olympiádu kvalifikovat, zatím nemá splněná požadovaná kritéria. Potřeboval by absolvovat alespoň jeden desetiboj, jenže zahájení sportovních soutěží je v nedohlednu.

"Opravdu bych byl rád, aby olympijské hry odložili, ale nerušili je," řekl v rozhovoru pro francouzský list L'Equipe.

14:15

Bundesligový Augsburg, do jehož kádru patří tři čeští fotbalisté, se vrátí v pondělí k tréninku. Naopak až do konce března mají v době přerušení soutěže "home office" Brémy s dvěma Čechy v sestavě.

11:46

Fotbalisté Borussie Mönchengladbach se jako první v německé lize dobrovolně rozhodli vzdát v době přerušení soutěže části platu. Klub by tím podle médií mohl ušetřit měsíčně více než milion eur (téměř 28 milionů korun).

11:33

Předčasný konec sezony by přišel elitní evropské fotbalové ligy pořádně draho. Podle studie poradenské společnosti KPMG by se pět nejvýznamnějších soutěží na kontinentu muselo vyrovnat s celkovou ztrátou ve výši 3,4 až 3,95 miliardy eur (94 až 109 miliard korun).

10:43

Komisionář basketbalové NBA Adam Silver se zastal klubů, které se jako celek podrobily testům na koronavirus. Reagoval tak na kritiku newyorského starosty Billa de Blasia. "Testy by neměly být pro bohaté, ale pro nemocné. Neměl by se nechat testovat celý tým NBA na COVID-19, když těžce nemocní lidé musejí čekat," uvedl De Blasio.

Silver potvrdil, že se testům podrobilo osm kompletních týmů NBA a testovány byly také podezřelé případy v dalších mužstvech. "Chápu jeho názor v tom smyslu, že je nešťastné být v situaci, kdy při testování dochází k určitému výběru. Hlavní problém je totiž zjevně to, že možností k testům je málo," řekl Silver.

10:35

Ve Fiorentině mají už deset lidí nakažených koronavirem. Tři z nich jsou v nemocnici, kam byl kvůli dýchacím potížím převezen lékař týmu. Nákaza se objevila už i v Brescii, kde působí dvojice českých hráčů Aleš Matějů a Jaromír Zmrhal.

09:20

Čtyřnásobný olympijský vítěz Matthew Pinsent vyzval, aby byly Hry v Tokiu odvolány. "Pane Bachu, je mi líto, ale tohle je úplně mimo," oslovil devětačtyřicetiletý Pinsent prezidenta MOV Thomase Bacha. "Instinkt být v bezpečí (nehledě na instrukce vlády zůstat doma) je neslučitelný s tím, aby sportovci trénovali, cestovali a soustředili se na olympiádu. Nechte je v bezpečí. Odvolejte to," napsal muž, jenž v letech 1992 až 2004 získal zlato na čtyřech OH po sobě.

08:12

Všech sedm členů týmu formule 1 McLaren, kteří byli v Austrálii otestováni na koronavirus, mělo negativní výsledky. Britská stáj dále oznámila, že mechanik, jenž minulý týden v Melbourne odevzdal původní pozitivní test, je nyní bez příznaků nemoci COVID-19.

08:02

Nejvýznamnější jihoamerické fotbalové klubové soutěže Pohár osvoboditelů a Jihoamerický pohár byly přerušeny do 5. května. Oznámila to kontinentální konfederace CONMEBOL, jež minulý týden zastavila jihoamerickou obdobu Ligy mistrů a Evropské ligy předběžně do 21. března.

08:01

ČTVRTEK 19. 3.

22:23

Mexická moderní pětibojařka Mariana Arceová měla pozitivní test na nový koronavirus. Štafetová mistryně světa a vítězka závodu jednotlivkyň na loňských Panamerických hrách se nakazila na soustředění ve Španělsku.

21:57

Anglická fotbalová liga (EFL), zastřešující organizace pro tři nižší soutěže pod autonomní Premier League, poskytne svým klubům finanční injekci v celkové výši 50 milionů liber (1,48 miliardy korun). Balíček má pomoci týmům překlenout období, kdy jsou soutěže kvůli pandemii koronaviru přerušeny a klubům chybějí příjmy ze vstupného.

21:24

Italský klub Cagliari hodlá navzdory pandemii koronaviru od pondělí znovu začít trénovat. Představitelé týmu uvedli, že hráči budou rozděleni do malých skupin, aby dodržovali dostatečné odstupy.

20:56

V Račicích na začátku května se neuskuteční Světový pohár ani dodatečná olympijská kvalifikace v rychlostní kanoistice.

19:51

Hokejový klub Ak Bars Kazaň vyzval vedení Kontinentální ligy, aby ukončilo sezonu bez udělení Gagarinova poháru. Vyřazovací část je zatím přerušena do 10. dubna, po odhlášení Jokeritu Helsinky a Barysu Nur-Sultan v ní včetně Kazaně zbylo šest klubů a funkcionáři vymýšlejí nový herní systém.

19:08

Tenisové asociace ATP a WTA zrušily všechny turnaje do 7. června. Zároveň byly na toto období "zmraženy" světové žebříčky.

19:07

Prezident MOV Thomas Bach absolvoval kvůli olympijským hrám v Tokiu telekonferenci s více než dvěma stovkami sportovců. "Všichni máme ještě více než čtyři měsíce času. Mohu vás ujistit, že ochrana zdraví sportovců pro nás je prvořadou záležitostí a že vždycky budeme jednat v jejich zájmu," uvedl.

18:56

Kvůli epidemii koronaviru se 12. dubna nepojede nejvýznamnější cyklistický závod v Nizozemsku Amstel Gold Race. Až do konce dubna byly odvolány všechny závody v sousední Belgii, která tak po monumentech Kolem Flander a Lutych-Bastogne-Lutych přišla například o další klasiku Brabantský šíp.

18:22

FIFA schválila nové termíny evropského i jihoamerického šampionátu. Oba se budou hrát od 11. června do 11. července 2021. O novém termínu rozšířeného klubového MS, které se bude hrát v Číně a poprvé se ho zúčastní 24 týmů, se rozhodne později.

17:55

Vedení formule 1 si udělalo na léto místo v kalendáři pro případné odjetí Velkých cen, jež byly zrušeny. Šéfové seriálu  uvedli, že přestávku v programu plánovanou na srpen přesunuli už na současné období března a dubna, kdy se stejně žádné závody jet nemohou.

Kvůli rozšíření koronaviru byla minulý týden krátce před startem zrušena zahajovací Velká cena sezony v Austrálii. Odvolány byly také Grand Prix Bahrajnu, Vietnamu a Číny.

17:52

Slavný automobilový závod 24 hodin Le Mans byl odložen. Nepojede se v polovině června, ale až 19. a 20. září.

17:25

Fotbalové kluby ze Španělska, jež je po Itálii druhou nejzasaženější evropskou zemí pandemií koronaviru, hlásí počty nakažených. Patnáct infikovaných členů má Deportivo Alavés, v Espaňolu Barcelona mělo pozitivní test na virus šest lidí.

17:23

Do boje proti šíření koronaviru se zapojil i Zlatan Ibrahimovic. Útočník AC Milán založil on-line sbírku na pomoc nemocnicím na severu Itálie bojujícím s pandemií. Cílem je vybrat milion eur (přes 27 milionů korun). Osmatřicetiletý Švéd přispěl 100 tisíci eur.

"Itálie mi toho dala strašně moc. V této dramatické chvíli chci vrátit zemi, kterou miluji, ještě víc. Počítám se štědrostí kolegů, všech profesionálních sportovců a těch, kteří chtějí přispět menším či větším darem podle svých možností, abychom se zbavili viru," řekl Ibrahimovic.

16:18

Ačkoli antidopingové agentury na celém světě utlumují testování, sportovci připravující se na olympijské hry mohou stále očekávat návštěvy komisařů. "Od tohoto okamžiku se bude naše testování soustředit pouze na ty, jejichž sporty mají ještě soutěže a kteří se připravují na olympijské a paralympijské hry v Tokiu," uvedl šéf Americké antidopingové agentury Travis Tygart.

16:16

Výbor České basketbalové federace schválil návrh Asociace ligových klubů na ukončení ligy mužů. O konečném pořadí ročníku, mistrovi i baráži se rozhodne až po skončení nouzového stavu.

15:46

Fotbalový klub z Valladolidu odmítl nabídku španělské ligy na dodávku sady testů na koronavirus pro hráče. Podle mluvčího se tak rozhodl z etických a zdravotních důvodů. Klub to oznámil den poté, co předseda španělské fotbalové federace Luis Rubiales zkritizoval kluby za preventivní testování hráčů bez zjevného důvodu v době, kdy je testů nedostatek.

14:52

Hokejový klub Valerenga Oslo propustil po předčasném ukončení sezony kvůli pandemii koronaviru všechny hráče i zaměstnance. "Kvůli koronaviru, který nyní ovlivňuje tolik z nás, bylo letošní play-off zrušeno. Bohužel jsme se museli v takto obtížné situaci uchýlit k drastickým opatřením a propustit všechny hráče a zaměstnance. I přes současné těžké období se už těšíme na pěkné a inspirativní okamžiky, které přinese další sezona," uvedl klub v prohlášení.

14:19

Keňský atletický svaz přikázal s okamžitou platností uzavřít kvůli pandemii koronaviru všechny tréninkové kempy a kluby v zemi. Sportovcům funkcionáři doporučili, aby se dál připravovali individuálně. V Keni jsou momentálně na soustředění i zahraniční atleti včetně českých reprezentantů Jiřího Homoláče a Marcely Joglové. Té se ale opatření netýká, neboť trénuje individuálně.

14:10

S pandemií koronaviru se rozhodla bojovat i německé fotbalová reprezentace. Hráči v čele s kapitánem a brankářem Manuelem Neuerem založili sbírku a sami do ní na úvod věnovali 2,5 milionu eur (asi 68 milionů korun).

13:56

Vstupenky z odloženého mistrovství Evropy, které Evropská fotbalová unie UEFA v úterý přesunula kvůli pandemii nového typu koronaviru na léto 2021, zůstávají pro příští rok v platnosti. Pokud se fanoušci nebudou moci přeloženého šampionátu zúčastnit, vrátí jim UEFA vstupné v plné výši.

13:51

Asociace ligových klubů kvůli pandemii koronaviru odhlasovala ukončení nejvyšší soutěže basketbalistů. Doporučení by mělo ještě dnes potvrdit vedení basketbalové federace, nicméně o konečném pořadí ročníku, mistrovi i baráži bude rozhodovat až po skončení nouzového stavu.

12:36

Mistrovství Evropy ve vodním slalomu se kvůli pandemii koronaviru v květnu v Londýně neuskuteční. Šampionát plánovaný na 15. až 17. května měl být posledním dílem české nominace na letní olympijské hry v Tokiu. Její podmínky se změní.

12:32

Fotbalová Chelsea umožní zaměstnancům nemocnic, kteří bojují s pandemií koronaviru, dva měsíce bydlet v hotelu na stadionu Stamford Bridge. Zdravotníci budou mít k dispozici všechny pokoje a veškeré náklady zaplatí majitel londýnského klubu Roman Abramovič.

12:14

Mezi nakaženými novým typem koronaviru v Číně se objevil první profesionální fotbalista. Úřady potvrdily pozitivní test u třicetiletého brazilského hráče, podle informací médií se jedná o útočníka Dorieltona z druholigového Mej-čou Hakka. Fotbalista je v nemocnici v Kuang-čou, podrobnosti o jeho zdravotním stavu nejsou známy.

11:50

Útočník Sadio Mané z Liverpoolu rozšířil řady sportovců, kteří se rozhodli pomoci v boji s pandemií koronaviru. Sedmadvacetiletý fotbalista zdravotnickým organizacím v rodném Senegalu daroval 41 tisíc liber (asi 1,2 milionu korun).

11:08

V Tokiu pandemie koronaviru ohrožuje testovací závody pro letní olympijské hry. Naposledy byla zrušena soutěž sportovních gymnastů, která se měla jako Světový pohár ve víceboji uskutečnit 4. a 5. dubna. Nebudou ani dubnové turnaje ve volejbale a sedmičkovém ragby. Do začátku května by se mělo konat dalších 13 testovacích soutěží, ale vzhledem k vládním opatřením je pro sportovce prakticky nemožné se na ně dostat.

10:56

Koronavirem se nakazil bývalý profesionální mistr světa v boxu Lukáš Konečný. Současný kouč a radní v Ústí nad Labem je v karanténě, cítí se dobře.

09:53

Šest členů fotbalového Espaňolu Barcelona mělo pozitivní test na nový typ koronaviru. Španělský klub, který byl v dobrovolné karanténě už od poloviny března, o tom bez dalších detailů informoval na svých internetových stránkách.

09:10

Nigerijský fotbalista John Obi Mikel kvůli obavám z nákazy koronavirem předčasně ukončil angažmá v Trabzonsporu. Dvaatřicetiletému záložníkovi se nelíbilo, že turecká liga nebyla po vypuknutí pandemie v Evropě přerušena.

08:49

Wimbledonská šampionka Simona Halepová se rozhodla v Rumunsku finančně podpořit boj s pandemií koronaviru. Osmadvacetiletá tenistka na Facebooku oznámila, že přispěje na lékařské vybavení nemocnicím v Bukurešti a Constantě, a doufá, že ji další lidé budou následovat.

08:38

Světová fotbalová federace FIFA věnuje deset milionů dolarů (246 milionů korun) na boj s pandemií koronaviru. K podobnému kroku se odhodlal i majitel Juventus rodina Agnelliů, která úřadům a nemocnicím v severozápadní italské oblasti Piemont darovala deset milionů eur (271 milionů korun).

08:38

Letadlo v barvách olympijských her v Tokiu dnes odstartovalo z Japonska a zamířilo do Atén, kde by mělo ve čtvrtek vyzvednout olympijský oheň. Oproti původním plánům ale nebyla na palubě žádná delegace. Kvůli pandemii koronaviru se pořadatelé rozhodli neposílat do Řecka žádné vysoké funkcionáře a politiky.

08:14

Bývalý předseda fotbalového Realu Madrid Lorenzo Sanz se nakazil koronavirem a je ve vážném stavu v nemocnici. O onemocnění šestasedmdesátiletého funkcionáře informovaly španělské deníky Marca a Ideal Granada.

07:47

Nejmenovaný hokejista Ottawy měl pozitivní test na koronavirus. Hráč měl podle zástupců Senators mírné příznaky nemoci a nyní je v karanténě. Představitelé klubu zároveň vyzvali ostatní členy týmu, aby se rovněž izolovali a pečlivě sledovali svůj zdravotní stav.

07:40

STŘEDA 18. 3.

23:11

Kvůli pandemii koronaviru byl odložen i druhý major golfové sezony PGA Championship, který se měl hrát v polovině května. Už minulý týden pořadatelé odvolali legendární Masters, které bylo v plánu 9. až 12. dubna. Náhradní termín obou soutěží zatím není znám.

22:06

Čtyři basketbalisté Brooklyn Nets včetně hvězdného Kevina Duranta měli pozitivní test na koronavirus. Počet potvrzených případů mezi hráči v NBA tak stoupl na sedm. Vedení klubu oznámilo, že jeden z nakažených projevoval symptomy nemoci, další tři byli bez příznaků.

21:59

Majitel bulharského fotbalového klubu Ludogorec Razgrad, který od ledna trénuje někdejší kouč Plzně Pavel Vrba, se nakazil koronavirem. Kiril Domušjev o svém pozitivním testu informoval na sociálních sítích a ujistil, že zůstává v karanténě.

19:46

Juventus má dalšího fotbalistu nakaženého novým typem koronaviru. Po obránci Daniele Ruganim měl pozitivní test francouzský záložník Blaise Matuidi.

18:11

FIFA bude muset kvůli přesunutí letošního fotbalového Eura na příští rok odložit rozšířené klubové MS, které se mělo konat rovněž v létě 2021.

18:03

Mezinárodní hokejová federace zatím odložila rozhodnutí o osudu květnového MS ve Švýcarsku.

17:37

IIHF zrušila konání mistrovství světa Divize I, které mělo hostit Slovinsko a Polsko.

17:29

Dubnové cyklistické monumenty Kolem Flander, Paříž-Roubaix a Lutych-Bastogne-Lutych se nepojedou. Pořadatelé závody odložili na neurčito.

17:01

Grandslam Roland Garros byl přeložen na přelom září a října. Původně měl pařížský turnaj začít 24. května.

17:00

Také fotbalový šampionát Afriky, který měl v dubnu hostit Kamerun, byl odložen na neurčito. Náhradní termín zatím není stanoven.

16:34

Rušení soutěží kvůli koronaviru nabouralo olympijské kvalifikace ve všech 33 sportech. Rozděleno je 57 procent z 11 tisíc účastnických míst, uvedl MOV.

15:31

Evropská fotbalová unie UEFA kvůli koronaviru do odvolání přerušila všechny soutěže včetně Ligy mistrů a Evropské ligy. Žádnou soutěž nechce rušit.

15:12

Kvůli šíření nákazy novým typem koronaviru se nebude hrát fotbal ani v Rusku. Premier Liga, nižší soutěže i pohár byly přerušeny do 10. dubna.

14:46

Vedení Kontinentální hokejové ligy se rozhodlo kvůli epidemii koronaviru přerušit play-off do 10. dubna. Podle původních plánů byla soutěž od pondělí přerušená na týden s tím, že vedení KHL v přestávce vymyslí nový herní systém, neboť ze čtvrtfinále odstoupili hokejisté finského Jokeritu Helsinky i kazašského týmu Barys Nur-Sultan. 

14:26

Fotbalové mistrovství Evropy se letos v létě neodehraje. Podle zahraničních médií a norské asociace byl dnes šampionát o rok odložen, Evropská fotbalová unie UEFA to zatím nepotvrdila.

14:24

Evropská gymnastická federace zrušila kontinentální šampionáty. V květnu nebudou ME ve sportovní ani moderní gymnastice ani ve skocích na trampolíně.

13:45

Evropská volejbalová konfederace CEV kvůli pandemii koronaviru odložila na neurčito klubové i reprezentační soutěže včetně Evropské ligy.

13:33

Debata o budoucnosti olympiády nepřestává. Organizátoři i Mezinárodní olympijský výbor (MOV) trvají na pokračování podle plánu. Pandemie koronaviru ale pokračuje. Virem se nakazil také viceprezident Japonského olympijského výboru a zároveň předseda tamní fotbalové asociace Kózó Tašima.

12:20

Také zahájení štafety s olympijskou pochodní proběhne bez účasti diváků. Trasa štafety, která začne 26. března ve Fukušimě, by měla zůstat zachována. Výkonný ředitel organizačního výboru Toširo Muto však vyzval fanoušky, aby ji sledovali na dálku prostřednictvím videopřenosu.

11:47

Předseda japonského fotbalového svazu Kózó Tašima měl pozitivní test na koronavirus. Dnes o tom informovala agentura Kjódó. Dvaašedesátiletý bývalý reprezentant je současně členem vedení Japonského olympijského výboru, který kvůli pandemii řeší budoucnost letních her v Tokiu. Tašima v poslední době hodně cestoval, pracovně navštívil mimo jiné Velkou Británii, Nizozemsko a Spojené státy americké. 

11:46

Fotbalisté Herthy Berlín, mezi které patří i český záložník Vladimír Darida, jsou ve čtrnáctidenní karanténě. Jeden z hráčů měl totiž pozitivní test na koronavirus. Německý klub o tom bez bližších detailů informoval na svých internetových stránkách. 

10:53

První tři mítinky atletické Diamantové ligy byly kvůli pandemii koronaviru odloženy. Měly se uskutečnit 17. dubna v Dauhá a 9. a 16. května v Číně.

10:43

Přední britští atleti dostali od vedení národního svazu důrazné doporučení, aby v době pandemie koronaviru nejezdili za přípravou do zahraničí. Na olympijské hry v Tokiu se mají chystat v domácích podmínkách, třebaže ty mohou být skromnější než tréninkové kempy v cizině.

10:39

Zhruba dvě třetiny dotázaných Japonců jsou pro odložení olympijských her. Japonský premiér Šinzó Abe, pořadatelé i Mezinárodní olympijský výbor (MOV) na pořádání v řádném termínu ale trvají.

10:38

Alespoň ve virtuálním světě měří v současnosti síly cyklisté. Namísto jarních klasik usedají závodníci jako Geraint Thomas či Adam Yates na trenažéry a závodí s amatérskými jezdci z celého světa.

09:14

Věhlasný americký dostih Kentucky Derby byl kvůli šíření koronaviru odložen z 2. května na 5. září. Informoval o tom regionální list Courier-Journal, oficiální oznámení by měli pořadatelé učinit dnes. Dostih, který je úvodním dílem americké Trojkoruny, se v první květnovou sobotu naposledy neběžel v roce 1945. 

08:46

Kvůli pandemii koronaviru byl zrušen tradiční motocyklový závod na britském ostrově Man. Tourist Trophy, která se jezdí od roku 1907 a patří k nejnebezpečnějším motoristickým podnikům, se letos měla uskutečnit od 30. května do 13. června.

08:04

Trenér fotbalistů brazilského celku Flamengo Jorge Jesus měl pozitivní test na koronavirus. Pětašedesátiletý portugalský kouč byl proto v Riu de Janeiro umístěn do karantény a podle prohlášení na sociální síti Instagram se cítí dobře.

08:04

Valencie oznámila, že více než třetina fotbalistů a členů realizačního týmu měla pozitivní test na koronavirus. Podle prohlášení španělského klubu, který o prvních nakažených informoval už o víkendu, se zatím ani u jednoho neobjevily příznaky COVID-19.

22:30

Neuskuteční se liverpoolská Velká národní. Dostihový festival, který se měl včetně slavné steeplechase na závodišti v Aintree uskutečnit od 2. do 4. dubna, dnes v reakci na doporučení britské vlády zrušil Jockey Club.

22:17

Vedení Kontinentální hokejové ligy přerušilo po odstoupení Jokeritu a Nur-Sultanu na týden play-off a bude vytvářet formát pro šest čtvrtfinalistů.

20:17

Další umrtvení sportu ve Velké Británii: Poté, co premiér Boris Johnson doporučil zrušení hromadných akcí, které by vyžadovaly přítomnost záchranářů, byla například přerušena i pátá fotbalová liga. Ta byla poslední soutěží, která se stále hrála, navíc za přítomnosti diváků. Minimálně na pět týdnů se zastaví například i nejvyšší soutěž ragbistů.

20:15

Nepojede se ani tradiční londýnský závod univerzitních osmiveslic Oxford - Cambridge. Pořadatelé legendárního měření sil elitních posádek na Temži, které bylo naplánováno na 29. března, chystaný 166. ročník závodu zrušili.

19:50

Major League Baseball začne nejdříve v polovině května. Původně měla začít 26. března, ve čtvrtek vedení odložilo start o dva týdny.

18:20

Olympijský kvalifikační turnaj v boxu bude ještě v pondělí po večerním programu v Londýně předčasně ukončen. Zrušeny byly i plánované evropské a americké kvalifikační turnaje.

18:02

Kateřina Smutná skončila v předčasně ukončené sezoně seriálu Ski Classics třetí. Vyhráli Britta Johanssonová Norgrenová a Andreas Nygaard.

18:01

Druhý pozitivní případ nákazy koronavirem ve světě formule jedna oznámil dodavatel pneumatik Pirelli. Postiženým je podle oficiálního vyjádření jeden z pracovníků, který byl součástí týmu v Melbourne na Velké ceně Austrálie. Úvodní závod sezony byl zrušen poté, co se nákaza objevila u jednoho člena stáje McLaren.

17:43

Cyklistický etapový závod Kolem Romandie, který byl naplánován na období mezi 28. dubnem a 3. květnem, byl zrušen.

17:40

Předseda IIHF René Fasel pro švýcarskou televizní stanici SRF: "Při současné situaci je jen těžko představitelné, že by se mistrovství světa konalo. Máme zodpovědnost k lidem v zemi."

Zrušení šampionátu je zřejmě neodvratné a vedení federace bude při konferenčním hovoru v úterý od 15:00 jednat, kdy a jakým způsobem ho vyhlásí.

16:41

Dostihy v Británii se budou minimálně do konce března konat bez diváků. Ještě v minulém týdnu dorazilo na tradiční čtyřdenní cheltenhamský festival každý den okolo 60 tisíc lidí. V Británii v pondělí přibylo 171 nakažených, celkový počet vzrostl na 1543 případů.

15:20

První a druhá německá fotbalová liga se nebudou hrát minimálně do 2. dubna. Rozhodlo o tom vedení soutěže.

15:09

Dostihový spolek Pardubice zrušil všechny akce konané na závodišti v březnu a dubnu. Stále však věří, že se podaří zahájit letošní dostihovou sezonu v naplánovaném termínu 8. května. Areál je také uzavřený pro veškeré rekreační a sportovní aktivity, například procházky se psem či běhání.

14:39

Ženský tenisový turnaj okruhu WTA v Praze se letos neuskuteční. Šestý ročník Prague Open se měl na antukových kurtech Sparty ve Stromovce konat od 27. dubna do 2. května.

14:13

Novým typem koronaviru se nakazil olympijský vítěz a mistr světa v házené Dán Mads Mensah. Osmadvacetiletý hráč německého klubu Rhein-Neckar Löwen byl spolu s rodinou umístěn do dvoutýdenní karantény. Jde o první případ nákazy v házenkářské Bundeslize.

13:50

Vedení italské fotbalové ligy zvažuje, že by se současná sezona přerušená kvůli koronaviru mohla rozprostřít do následujících dvou ročníků. Podle předsedy svazu Gabriele Graviny je ve hře také možnost zakončit ji vyřazovací částí, nebo ji ukončit s tím, že o titulu, sestupu a účasti v pohárech rozhodne aktuální pořadí po 26 kolech.

13:27

Klub HC Košice odmítl medaile za třetí místo poté, co je Ligová rada slovenské hokejové ligy udělila od zeleného stolu na základě výsledků zrušeného ročníku. Druhý Slovan Bratislava už dopředu vedení soutěže informoval, že stříbrné medaile nechce. Oba kluby vyjádřily nesouhlas s vyhlášením výsledků a korunovací Banské Bystrice mistrem.

12:46

Finský trenér hokejistů Bielu Antti Törmänen měl v neděli pozitivní test na koronavirus. Devětačtyřicetiletý bývalý útočník, který v roce 1995 získal premiérové finské zlato na mistrovství světa, je v domácí karanténě. Švýcarská liga byla kvůli pandemii nákazy COVID-19 po předchozím odložení zrušena před startem play-off.

12:16

Bezpečnostní opatření přiměla pořadatele Rallye Šumava Klatovy odložit i druhý závod domácího šampionátu v automobilových soutěžích. Tradiční rallye se měla na západě a jihu Čech uskutečnit od 23. do 25. dubna. Již dříve se k podobnému kroku rozhodli i organizátoři Valašské rallye, která se měla konat na začátku dubna.

12:09

Fotbalová asociace ČR se kvůli pandemii koronaviru přiklání k přesunutí letního evropského šampionátu na příští rok. UEFA o tom bude jednat v úterý.

11:48

Český volejbalový svaz ukončil kvůli koronaviru všechny soutěže, které řídí. Extraligové tituly nebudou uděleny, jinak platí pořadí ke dni ukončení.

11:12

Výsledky ankety Fotbalista roku 2019, která kvůli koronaviru přišla o slavnostní vyhlášení, oznámí Fotbalová asociace ČR v neděli v tiskové zprávě. Původně se měl ve stejný den konat galavečer ve Vinohradském divadle.

10:56

Úvod štafety s olympijským ohněm, která měla v Japonsku navštívit místa nejvíce postižená ničivým zemětřesením a vlnou tsunami v roce 2011, byl kvůli nákaze koronavirem omezen. Oficiální část od 26. března už by se měla uskutečnit bez výraznějších omezení.

10:14

Sportovní ředitel Českého olympijského výboru (ČOV) Martin Doktor v sobotu neodletěl na plánovanou inspekční cestu do dějiště olympijských her v Tokiu. Zrušil ji, protože se chtěl zachovat zodpovědně v současné napjaté situaci.

09:57

Ligoví fotbalisté budou po vyhlášení celostátní karantény kvůli pandemii nového typu koronaviru do odvolání trénovat individuálně.

09:46

Kazašský Barys jako druhý účastník čtvrtfinále play-off Kontinentální hokejové ligy po Jokeritu Helsinky přečasně ukončil sezonu. Vedení soutěže o jejím osudu jedná, ale zatím na rozdíl od všech ostatních elitních lig neoznámilo přerušení či zrušení ročníku.

09:05

Šachový Turnaj kandidátů je jednou z posledních akcí, která zůstala v nejbližším sportovním kalendáři. Osm velmistrů začne v úterý v ruském Jekatěrinburgu bojovat o právo vyzvat norského mistra světa Magnuse Carlsena.

08:54

Olympijská kvalifikace v boxu v Londýně bude pokračovat už bez přítomnosti diváků. Rozhodli o tom po víkendových bojích organizátoři. V Copper Box Areně s kapacitou sedm tisíc míst usilují boxeři a boxerky o 77 účastnických míst na hrách v Tokiu.

08:03

Zápasy australské fotbalové ligy se budou do konce sezony hrát bez diváků. Oznámil to tamní svaz v rámci opatření v boji s šířící se nákazou koronaviru, kvůli které musely do čtrnáctidenní karantény celky Wellington Phoenix a Melbourne Victory.

08:02

PONDĚLÍ 16. 3.

21:45

Kvůli pandemii koronaviru se zastavily fotbalové soutěže také v Brazílii a v Mexiku, kde byly přerušeny první a druhá liga i nejvyšší soutěž žen.

19:24

Baseballista New York Yankees působící v nižší soutěži byl pozitivně testován na koronavirus. Hráč se nedostal do kontaktu s nikým z prvního týmu elitní MLB. Zástupci Yankees o tom ujistili vedení Major League Baseball. 

17:52

Mezinárodní cyklistická unie přerušila kvůli pandemii koronaviru sezonu. Všechny závody v jejím kalendáři jsou odloženy minimálně do 3. dubna.

17:30

Italský fotbalový svaz bude kvůli pandemii koronaviru požadovat odložení mistrovství Evropy. O osudu šampionátu, který by se za normálních okolností měl hrát na přelomu června a července, bude UEFA spolu s 55 členskými zeměmi rozhodovat při mimořádné úterní videokonferenci.

17:00

Fotbalisté Grémia k dnešnímu ligovému zápasu se Sao Luiz nastoupili s rouškami. Hráči včetně trenéra Renata Portaluppiho tak při nástupu na trávník protestovali proti pokračování brazilských soutěží navzdory šíření nákazy koronavirem.

16:30

Francouzský fotbalista Paul Pogba z Manchesteru United se rozhodl pomoci v boji s pandemií koronaviru. Sedmadvacetiletý záložník na sociálních sítích vyhlásil finanční sbírku, jejíž výtěžek půjde na nákup pomůcek pro lékaře a zdravotníky.

16:21

Kvůli pandemii koronaviru byly odloženy závody Světového poháru v moderním pětiboji v Sofii a Budapešti i finále seriálu v Soulu. Konat se měly v dubnu a květnu. Světová federace kvůli tomu požádala Mezinárodní olympijský výbor o prodloužení olympijské kvalifikace do 30. června. Původně měl boj o účast v Tokiu skončit 31. května.

15:16

Badmintonová extraliga byla kvůli opatřením proti šíření koronaviru předčasně ukončena. Titul obhájil tým BK 1973 Deltacar Benátky nad Jizerou, který ovládl základní část, v níž vyhrál všech sedm zápasů. Druhý skončil Sokol Radotín Meteor A a bronz získala BA Plzeň.

14:36

Vedení švédského hokeje ukončilo v reakci na pandemii koronaviru předčasně sezonu tamní nejvyšší soutěže. Mistr nebude určen a žádný tým nesestoupí.

14:35

Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo nakonec své hotely v nemocnice, kde by se zdarma starali o nakažené koronavirem, nepromění. Zprávu, kterou zveřejnil i deník Marca, rozšířil bývalý švagr útočníka Juventusu Edgar Caires, jenž ji ale posléze vzal zpět.

14:13

Prezident Švýcarského fotbalového svazu Dominique Blanc se nakazil novým typem koronaviru. Sedmdesátiletý funkcionář byl na nákazu pozitivně testován poté, co si vyžádal vyšetření kvůli bolestem v krku a mírnému kašli. Byl odeslán do domácí karantény.

13:28

Předání olympijského ohně organizátorům letních her v Tokiu se příští týden na stadionu v Aténách uskuteční kvůli pandemii koronaviru bez diváků.

13:06

Argentinský obránce Ezequiel Garay z Valencie se stal prvním fotbalistou ve španělské lize, u kterého byla potvrzena nákaza novým typem koronaviru. Třiatřicetiletý stoper o pozitivním testu na COVID-19 informoval na sociálních sítích.

12:57

O vítězi fotbalové Ligy mistrů by se mohlo rozhodnout ve formátu Final Four. Podle španělského sportovního listu As je závěrečný turnaj pro čtyři nejlepší týmy jednou z variant řešení, která kvůli pandemii koronaviru zvažuje evropská unie UEFA. Stejným způsobem se semifinálovými zápasy hranými jen na jeden zápas v dějišti finále by mohla vyvrcholit i Evropská liga. 

12:56

Bývalý útočník Manchesteru United Wayne Rooney zkritizoval vedení anglického fotbalu za to, že příliš dlouho otálelo s přerušením soutěží kvůli pandemii koronaviru. Podle něj se funkcionáři chovali, jako kdyby pro ně hráči byli pokusní králíci.

11:57

Situace v NBA vyvolala mezi kluby a hráči vlnu solidarity se zaměstnanci hal, kteří mohou být i několik týdnů bez výplaty. K podporovatelům se nyní připojil i pivot Gobert, jehož pozitivní test na koronavirus krizovou situaci odstartoval. Jeho klub oznámil, že francouzský basketbalista rozdělil půl milionu dolarů na pomoc zaměstnancům domácí Vivint Smart Home Areny v Salt Lake City, na podporu sociálních služeb v Utahu a Oklahoma City i na zdravotní péči v rodné Francii.

11:20

Hráči NHL a nižší AHL budou i přes přerušení zámořských hokejových soutěží kvůli pandemii koronaviru dostávat plat, jako kdyby základní část běžela dál. Ve druhé farmářské lize ECHL, která je ještě o úroveň níže pod AHL, byla již sezona předčasně zrušena.

11:03

Hokejovým klubům Slovanu Bratislava a Košicím, které získaly od zeleného stolu ve slovenské lize medaile, se nelíbí vyhlášení výsledků zrušeného ročníku a korunovace Banské Bystrice coby mistra. Šéf soutěže Richard Lintner ale uvedl, že Ligová rada neměla podle řádů jinou možnost, než vítěze určit.

11:03

Sportovní šéf formule 1 Ross Brawn předpokládá po odkladu startu mistrovství světa, že letošní kalendář bude tvořit alespoň 17 z původně plánovaných 22 závodů. Z programu už vypadly či byly odloženy Velké ceny Austrálie, Bahrajnu, Číny a Vietnamu, otazníky se teď vznášejí nad konáním květnových Grand Prix Nizozemska, Španělska a Monaka. Řešením může podle Brawna být zrušení letní přestávky a zkrácení nahuštěných závodních víkendů na dva dny.

10:59

Slovinský útočník Josip Iličič se alespoň symbolickým gestem rozhodl podpořit nemocnici v Bergamu, kde se starají o nakažené koronavirem. Dvaatřicetiletý fotbalista lékařům věnoval míč, kterým dal v úterý v odvetě osmifinále čtyři branky a poslal nováčka soutěže Bergamo přes Valencii do čtvrtfinále.

10:41

Cristiano Ronaldo se podle deníku Marca rozhodl pomoci rodnému Portugalsku v boji s koronavirem. Útočník Juventusu má v úmyslu proměnit svůj řetězec hotelů na nemocnice, kde by se lidé mohli nechat zdarma vyšetřit.

09:23

Mezinárodní veslařská federace (FISA) zrušila kvůli pandemii koronaviru i závěrečný třetí díl Světového poháru a hlavní olympijskou kvalifikaci, která se měla uskutečnit v květnu v Lucernu. Již v úterý byly ze stejného důvodu zrušeny první dva závody seriálu, které se měly konat v dubnu a v květnu v Itálii.

09:20

V basketbalové NBA se objevil třetí případ nákazy koronavirem u některého z hráčů. Podle zámořských médií bylo onemocnění COVID-19 zjištěno u Christiana Wooda z Detroitu. Vedení Pistons jméno neuvedlo, pouze informovalo o tom, že hráč je v karanténě a neprojevují se na něm vážné příznaky nemoci.

09:20

NEDĚLE 15. 3.

21:06

Fotbalové mistrovství Evropy by se při předpokládaném odložení kvůli pandemii koronaviru mohlo odehrát ještě letos v prosinci. Podle britského listu The Telegraph je to jedna z variant, a dokonce i pravděpodobnější než přesunutí turnaje na příští rok.

19:54

Den po ženském světovém šampionátu zrušila světová curlingová federace i mistrovství světa mužů, které mělo hostit od 28. března Glasgow. Důvodem jsou opatření, která skotská vláda nařídila s cílem omezit šíření nového typu koronaviru.

19:29

V týmu fotbalistů Sampdorie Janov, kde působí i český reprezentační záložník Jakub Jankto, už je šest hráčů nakažených novým typem koronaviru. Klub dnes informoval o tom, že pozitivní test měl dvaadvacetiletý záložník Fabio Depaoli.

17:54

Hokejisté Jokeritu Helsinky ukončili sezonu a do 2. kola play-off Kontinentální ligy proti Petrohradu kvůli pandemii koronaviru nenastoupí.

16:02

Předseda Srbského fotbalového svazu Slaviša Kokeza byl pozitivně testován na nový typ koronaviru. Podle prohlášení na internetových stránkách federace se dvaačtyřicetiletý funkcionář cítí dobře a je pod neustálým dohledem lékařů.

16:02

Žádné důsledky nemá pro basketbalistu Rudyho Goberta vtipkování o koronaviru, kterým se později nakazil. Vedení NBA v pátek podle médií oznámilo, že hráč Utahu nebude potrestán ani pokutován. Po pozitivním nálezu v těle francouzského pivota byla ve středu zámořská liga přerušena na neurčito.

14:06

Pandemie koronaviru velmi pravděpodobně ovlivní odvolání Manchesteru City proti dvouletému vyloučení z evropských fotbalových pohárů. Sportovní arbitráž CAS, na kterou se anglický celek po trestu od UEFA obrátil, totiž kvůli nákaze začala odkládat naplánovaná slyšení.

14:05

Série Euro Hockey Challenge se kvůli pandemii koronaviru pravděpodobně zruší, ale definitivně se rozhodne v pondělí. Švédská hokejová federace už zveřejnila, že se dubnové dvojzápasy v Norsku, s Dánskem i Finskem hrát nebudou. Český národní tým měl absolvovat v EHCh po dvou duelech s Rakouskem, Německem a se Slovenskem. Podle generálního sekretáře svazu Martina Urbana je jasné, že duely hrát nelze, ale čeká se na vyjádření všech účastníků.

13:16

Cyklistický mistr světa Mads Pedersen nenastoupil do závěrečné etapy závodu Paříž-Nice. Čtyřiadvacetiletý jezdec stáje Trek-Segafredo se rozhodl vrátit do Dánska, protože severská země se kvůli koronaviru chystá uzavřít hranice.

12:10

Fotbalová Fiorentina hlásí další dva případy nákazy koronavirem. Den poté, co italský klub informoval o pozitivním testu u útočníka Dušana Vlahoviče, bylo onemocnění zjištěno také u Patricka Cutroneho a Germána Pezzelly.

11:05

Pokud se NBA nerozběhne do konce března, přijde podle médií o 275 milionů dolarů. Zámořská basketbalová liga byla ve čtvrtek přerušena na neurčito poté, co byl u Rudyho Goberta z Utahu objeven koronavirus.

09:00

SOBOTA 14. 3.

22:25

Mezinárodní fotbalová federace FIFA doporučila odložit všechny mezistátní přípravné zápasy, které byly naplánovány nejen na březen, ale i duben. Krátce předtím oznámili Němci, že 31. března se v Norimberku utkání s Itálií podle očekávání neuskuteční.

22:05

Kvůli pandemii byl zrušen zbytek sezony Evropské ligy basketbalistek s účastí USK Praha. Pokračovat nebude ani Evropský pohár mužů a žen.

21:44

Prvního hráče s pozitivním testem má i Bundesliga, v karanténě je dvacetiletý obránce Luca Kilian z Paderbornu.

21:05

Basketbalová liga žen byla kvůli opatřením proti šíření koronaviru ukončena. Mistrem je vítěz základní části USK Praha a má desátý titul v řadě.

20:46

Dva dny před startem byl zrušen závod horských kol Cape Epic. V Jihoafrické republice měl v populárním závodu dvojic útočit na čtvrté vítězství Jaroslav Kulhavý, který se ještě před odvoláním letošního ročníku se svým týmem rozhodl odhlásit a odjet domů.

19:54

Po Bostonu přesunul svůj tradiční maraton také Londýn. V britské metropoli se poběží místo 26. dubna až 4. října. Tahákem závodu měl být souboj nejrychlejších maratonců historie Keňana Eliuda Kipchogeho a Etiopana Kenenisy Bekeleho.

19:08

Po útočníkovi Manolu Gabbiadinim byli pozitivně testováni na koronavirus další čtyři fotbalisté Sampdorie Janov, kde působí i český reprezentační záložník Jakub Jankto. Podle klubového webu se nakazili Omar Colley, Albin Ekdal, Antonino La Gumina a Morten Thorsby a týmový lékař Amedeo Baldari. Koronavirem se nakazil podle webu Fiorentiny také útočník Dušan Vlahovič.

18:55

Florbalová sezona kvůli koronaviru předčasně skončila, nebude se hrát ani superfinále v O2 areně. Superliga mužů i extraliga žen budou bez mistra.

18:50

Dostihová sezona začne v Česku později. Jockey Club oznámil, že jsou zrušeny úvodní mítinky v Praze a Mostu. Česká jezdecká federace odvolala soutěže ve všech disciplínách.

18:10

Finsko je další zemí, která se rozhodla předčasně ukončit nejvyšší hokejovou soutěž. Play-off vůbec nezačne a letošní mistr nebude určen.

17:50

Bostonský maraton se 20. dubna nepoběží. Organizátoři ho kvůli pandemii koronaviru přeložili na 14. září. Nejstaršího světového maratonu se účastní přes 30 tisíc závodníků a v ulicích města ho sleduje až milion diváků.

17:34

Minimálně do 14. dubna se zastaví i futsalová liga. Následně se buď dohrají poslední dvě kola základní části, nebo se soutěž ukončí. Mistrem by se v tomto případě stala Chrudim, s Hodonínem by sestoupilo Vysoké Mýto.

17:24

Biatlonovou sezonu zakončí v Kontiolahti už sobotní stíhačky. Nedělní smíšenou štafetu a závod dvojic IBU odvolala.

17:18

Mezinárodní hokejová federace zrušila mistrovství světa druhé a třetí divize. Odvolány byly dubnové turnaje v Záhřebu, Reykjavíku, Lucemburku a Kapském Městě.

16:24

Bundesliga byla okamžitě pozastavena, všechny víkendové zápasy jsou odloženy.

16:11

Řecká část štafety s olympijským ohněm byla den po slavnostním zapálení předčasně ukončena. Při zastávce ve Spartě přilákala příliš mnoho lidí.

15:54

První golfový major sezony Masters, který se měl na hřišti v Augustě konat 9. až 12. dubna, organizátoři odložili.

15:39

Úvodní závod mistrovství Evropy tahačů se v dubnu v Maďarsku neuskuteční. Na okruhu Hungaroring se mělo jet v polovině června.

15:20

Mistrovství republiky v půlmaratonu, které se mělo běžet 11. dubna jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu, bude později.

14:33

Cyklistický závod Giro d'Italia byl odložen. Organizátoři chtějí Grand Tour uspořádat v jiném termínu.

14:13

Uzavření bazénů komplikuje olympijskou přípravu českých plavců. Měsíční pauza by byla fatální, tvrdí Simona Kubová.

14:03

Odloženy byly rovněž dva březnové zápasy českých házenkářek v kvalifikaci ME proti Švédsku i čtvrtfinále Vyzývacího poháru Dukla - Karviná.

14:01

Zahajovací závod Českého poháru v silniční cyklistice Velká Bíteš-Brno-Velká Bíteš se v plánovaném termínu v neděli 29. března neuskuteční.

13:49

Kvůli koronaviru byly odloženy závody F1 v Bahrajnu a Vietnamu.

13:47

Oštěpařský trenér Jan Železný věří, že se letní olympijské hry v Tokiu uskuteční. Vychází ze své zkušenosti někdejšího člena Mezinárodního olympijského výboru.

"Je to velká panika. Svým způsobem je oprávněné, že se nesportuje a že nejsou akce. Chápu to. Zdraví je přednější," uvedl.

13:26

Odložení německé první fotbalové ligy až po víkendovém programu kritizuje záložník Thiago Alcantara z Bayernu Mnichov: "To je šílené. Lidi, přestaňte bláznit a proberte se. Jsou přece mnohem důležitější věci než jakýkoliv sport."

13:23

Na neurčito byly také odloženy fotbalové soutěže ve Skotsku, kde se mělo v neděli odehrát glasgowské derby mezi druhými Rangers a suverénně vedoucím Celticem.

13:21

Domácí motokrosový šampionát nezačne 12. dubna v Pacově. Úvodní závod sedmidílného českého šampionátu byl přeložen na konec sezony.

13:08

Světový pohár v běhu na lyžích byl předčasně ukončen. Nepojedou se ani zbývající závody v programu o víkendu v Québecu.

12:24

Cyklistický závod Paříž-Nice předčasně skončí sobotní královskou etapou do Valdebore la Colmiane. V neděli už se nepojede 8. etapa s cílem v Nice.

12:16

Cyklistické Giro d'Italia v květnu v maďarské Budapešti neodstartuje. Cyklisté měli v Maďarsku strávit první tři etapy (9.-11. května). Kvůli šíření koronaviru ale maďarská strana start slavného závodu ve svém hlavním městě zrušila.

Na sociálních sítích o tom informoval poslanec Máriusz Révesz.

Pořadatel závodu jedná o pozdějším startu, samotné pořádání Gira je ale vzhledem k rozšířenosti koronaviru v Itálii nepravděpodobné.

12:07

Fotbalové soutěže v Anglii vč. Premier League byly zastaveny min. do 3. dubna.

11:08

Daily Telegraph: Fotbalová Liga mistrů a Evropská liga byly přerušeny.

10:56

Pozastavena byla francouzská fotbalová soutěž Ligue 1 i tamní druhá liga.

10:50

Šéfové NHL Gary Bettman a NBA Adam Silver doufají přes přerušení obou zámořských soutěží v uklidnění situace a dohrání sezony.

NBA byla zastavena jako první z obou zámořských lig ve středu během rozehraného programu, kdy se odehrála jen čtyři utkání ze šesti, NHL ji následovala ve čtvrtek.

Silver s Bettmanem ale zároveň připustili, že nelze odhadovat, jak dlouhá vyhlášená přestávka bude.

10:43

Po italské a španělské lize bude po víkendovém kole nejspíš přerušena i Bundesliga. Vedení německé soutěže o tom rozhodne v pondělí.

10:41

Dalšími zrušenými závody elitní série WorldTour jsou etapový závod Kolem Katalánska, jenž se chystal na jubilejní 100. ročník, a klasiky v Belgii sloužící jako příprava na dubnový "Monument" Kolem Flander.

09:58

Zbytek biatlonového mistrovství Evropy juniorů v Hochfilzenu byl s okamžitou platností zrušen.

09:45

Čeští basebalisté nakonec neodletěli na kvalifikaci prestižního World Baseball Classic. Turnaj v Tucsonu na poslední chvíli odložila MLB na neurčito.

08:32

Finále Světového poháru v běhu na lyžích v Canmore, jež se mělo konat 20. až 22. března, bylo zrušeno. Sezona má skončit tento víkend v Québecu.

07:59

Dva dny před startem bylo zrušeno mistrovství světa žen v curlingu v Kanadě. O cenné kovy a body do kvalifikace o olympijské hry měly bojovat i Češky.

07:48

Kvůli pandemii koronaviru ruší akce i golf. Rozehrané prestižní The Players Championship bylo ukončeno po prvním kole a vedení organizací PGA i LPGA Tour shodně odvolalo další tři turnaje.

07:20

Trenér Arsenalu Mikel Arteta a útočník Chelsea Callum Hudson-Odoi byli pozitivně testováni na koronavirus.

Vedení Premier League na dnešek svolalo mimořádné zasedání a je pravděpodobné, že anglická fotbalová liga bude stejně jako další soutěže přerušena.

07:18

Velká cena Austrálie formule 1, která měla v Melbourne odstartovat dnešními tréninky, se neuskuteční.

07:17

PÁTEK 13. 3.

22:08

Závěrečný turnaj univerzitní basketbalové ligy NCAA označovaný jako "March Madness" se neuskuteční. Vedení sledované zámořské soutěže šampionát zrušilo v důsledku pandemie koronaviru.

21:48

Mezinárodní fotbalová federace FIFA vyhověla žádosti jihoamerické konfederace CONMEBOL a odložila kvůli obavám z šíření koronaviru březnové úvodní zápasy kvalifikace mistrovství světa 2022 v Kataru. Nové termíny bude FIFA teprve hledat podle vývoje pandemie ve světě.

20:15

Mistrovství světa hokejistů do 18 let se v březnu v USA neuskuteční. Mezinárodní hokejová federace turnaj kvůli pandemii koronaviru zrušila.

19:47

Dva březnové přípravné zápasy fotbalové reprezentace v USA s Mexikem a Hondurasem byly v rámci opatření kvůli šíření koronaviru zrušeny.

18:51

Vedení kanadsko-americké NHL přerušilo kvůli pandemii koronaviru na neurčito sezonu.

18:44

Organizátoři Valašské rallye ukončili přípravu prvního závodu mistrovství republiky v automobilových soutěžích, který se měl konat od 3. do 5. dubna. "Soutěž se neuskuteční. Se všemi dotčenými stranami hledáme východisko z této situace," uvedli organizátoři 39. ročníku rallye na sociálních sítích.

18:29

Předseda ČOV Jiří Kejval věří, že se olympijské hry v Tokiu uskuteční v původním termínu. "Nemáme žádný plán B, tak se nemáme čeho obávat. Dnes se zapálil olympijský oheň, tak pevně věříme, že 24. července pochodeň zapálí i olympijský oheň v Tokiu," řekl.

18:21

V týmu basketbalistů NBA Utah Jazz, kde měl údajně pozitvní test na COVID-19 Francouz Rudy Gobert, se přes noc objevil další případ onemocnění, podle zámořských médií jde o rozehrávače Donovana Mitchella.

17:58

Všechny soutěže kvůli šíření koronaviru a nouzovému stavu přerušil i házenkářský svaz. Jedná s evropskou federací EHF o osudu reprezentačních akcí.

17:20

Úterní osmifinálové odvety Ligy mistrů Juventus - Lyon a Manchester City - Real Madrid byly odloženy.

17:06

Zámořská fotbalová liga Major League Soccer byla na 30 dní přerušena. V nové sezoně týmy stihly odehrát dvě kola.

16:56

TSN: Kanadsko-americká NHL je pozastavena. Rozhodčím bylo řečeno, aby si zamluvili lety domů. Oficiálně ale zatím rozhodnutí komunikováno nebylo.

16:47

Pozastavena byla i portugalská nejvyšší fotbalová soutěž.

16:30

Judistické mistrovství Evropy v Praze bylo odloženo ze začátku května na 19. až 21. června. Český svaz se na tom dohodl s evropskou federací.

16:10

Vedení Českého svazu ledního hokeje rozhodlo o tom, že vyhlášením nouzového stavu končí s okamžitou platností extraligová sezona.

16:04

L'Équipe: UEFA se v úterý chystá oznámit, že mistrovství Evropy ve fotbale odloží na rok 2021.

V létě by se pak mohly dohrát Liga mistrů a Evropská liga, u nichž se v nejbližší době očekává jejich pozastavení.

15:53

Útočník Sampdorie Manolo Gabbiadini je druhým fotbalistou v italské lize, který byl pozitivně testován na koronavirus.

15:47

ATP pozastavuje na šest týdnů mužské tenisové turnaje, týká se to např. Monte Carla, Barcelony, Budapešti či Houstonu. Hrát by se opět mohlo nejdříve od 27. dubna.

15:32

Mistrovství světa v letech na lyžích v Planici, jež mělo 19. až 22. března uzavřít skokanskou sezonu, bylo odloženo na příští rok.

15:21

V USA byl podle očekávání zrušen po Indian Wells další velký tenisový turnaj mužů i žen v Miami. Začít měl 23. března.

15:15

Světový pohár skokanů na lyžích byl kvůli koronaviru dva závody před koncem předčasně ukončen. Celkovým vítězem je podruhé Rakušan Stefan Kraft.

15:14

Server The Hockey News: Květnové mistrovství světa v hokeji, které mělo uspořádat Švýcarsko, bylo zrušeno.

15:00

Ligová fotbalová asociace až do odvolání nouzového stavu odložila všechny zápasy první a druhé ligy.

14:52

Světový pohár v biatlonu ve finském Kontiolahti se konat nakonec bude. Ale bez diváků.

14:36

Evropská fotbalová unie UEFA projedná v úterý se všemi 55 členy situaci kolem koronaviru. Řešit se bude budoucnost všech soutěží včetně mistrovství Evropy.

14:18

Stát od pátečních 06:00 zakáže do odvolání akce s účastí přesahující 30 lidí. Opatření se vztahuje na kulturní, sportovní, náboženské a další akce. Vláda zároveň zakázala vstup na sportoviště.

14:16

Finále Světového poháru v biatlonu, jež se mělo konat 20.-22. března v Oslu, bylo zrušeno.

14:12

Vláda vyhlásila na 30 dnů kvůli koronaviru nouzový stav na celém území České republiky. Důvodem je ohrožení zdraví obyvatel.

14:05

Pandemie zneklidňuje olympijské sponzory. V souvislosti s letními hrami v Tokiu jsou ve hře miliardy dolarů.

Případný zákaz diváků na olympijských soutěžích by znamenal ztrátu 800 milionů dolarů (asi 18,2 miliardy korun) za 7,8 milionu vstupenek, ale zůstaly by miliardové příjmy z prodeje televizních práv a marketingu.

13:42

Finsko doporučuje zrušit akce nad 500 účastníků. Světový pohár v biatlonu v Kontiolahti, který začíná dnes, je tak ohrožen.

13:19

Vláda zvažuje vedle dalších opatření od pátku zákaz sportovních akcí s účastí přes deset osob.

13:15

Mistrovství Evropy v parahokeji, které se mělo konat v dubnu ve švédském Östersundu, bylo zrušeno.

12:56

Výkonný výbor Českého svazu ledního hokeje potvrdil odložení extraligy do 29. března.

12:45

První hokejová liga pro letošní sezonu končí. Do extraligy se tak vrací České Budějovice, které s velkým náskokem ovládly základní část druhé nejvyšší soutěže.

12:39

McLaren se kvůli pozitivnímu testu člena týmu na koronavirus odhlásil z Velké ceny Austrálie formule 1.

Zahajovacímu závodu mistrovství světa tak hrozí zrušení.

12:29

Španělská fotbalová liga byla přerušena. Podle plánu se nebudou hrát minimálně nejbližší dvě kola. 

11:38

V karanténě skončili rovněž fotbalisté a basketbalisté Realu Madrid.

11:24

Organizátoři zrušili tradiční házenkářský turnaj Prague Handball Cup, který se měl v hlavním městě konat v první polovině dubna. Největší mládežnické házenkářské akce na světě se mělo zúčastnit přibližně 10 tisíc dětí.

11:14

V řecké Olympii byl slavnostně zapálen olympijský oheň pro Hry v Tokiu, které by měly začít 24. července. Ceremoniál se odehrál bez diváků.

11:10

Vyprodané utkání Spartaku Moskva s městským rivalem Dynamem v play-off Kontinentální hokejové ligy se bude hrát večer bez diváků.

10:54

Jihoamerická fotbalová konfederace CONMEBOL chce odložit březnové úvodní zápasy kvalifikace mistrovství světa 2022 v Kataru. Zástupci konfederace kvůli tomu zaslali oficiální žádost Mezinárodní fotbalové federaci FIFA.

10:52

Švýcarsko je další evropskou zemí, kde předčasně ukončili hokejovou sezonu. Vedení soutěže na začátku března odložilo start play-off o dva týdny, dnes ale zástupci klubů rozhodli o zrušení zbytku ligy.

V květnu má Švýcarsko hostit hokejové mistrovství světa, jeho osud je ale velmi nejistý.

10:40

Mezinárodní basketbalová federace FIBA od pátku přerušuje všechny soutěže. Situaci bude vedení federace nadále sledovat a průběžně vyhodnotí další možnosti. Ke stejnému kroku sáhla i Euroliga spadající pod asociaci ULEB.

Přerušení soutěží se týká i Evropské ligy basketbalistek s účastí USK Praha a Ligy mistrů, kde hraje Nymburk.

10:34

Na Moravě a ve Slezsku byly odloženy do konce března všechny fotbalové soutěže od třetí ligy níže. Rozhodla o tom Řídící komise pro Moravu, pod kterou spadají MSFL, divize i mládežnické soutěže. Znovu hrát se začne nejdříve o prvním dubnovém víkendu.

10:26

Fotbalový Inter Milán zrušil do odvolání tréninky a stejně jako Juventus půjde do karantény. Obránce Juventusu Daniele Rugani byl totiž pozitivně testován na koronavirus. Oba týmy proti sobě nastoupily v neděli v italské lize. Rugani strávil celý zápas na lavičce.

10:24

Zrušeny jsou závěrečné dva závody Světového poháru ve sjezdovém lyžování mužů v Kranjské Goře. Celkovým vítězem je tak Nor Aleksander Aamodt Kilde.

10:10

Basketbalista NBA Rudy Gobert, který byl pozitivně testován na koronavirus, ještě na pondělním tréninku o nemoci žertoval a na závěr rozhovorů s novináři před zápasem proti Detroitu se úmyslně dotkl všech diktafonů před sebou.

10:09

"Ruší se sportovní akce, školy, úřady atd. Co bychom ale měli opravdu zrušit, je rok 2020! Sakra, tohle jsou drsné tři měsíce. Bůh vám žehnej a zůstaňte v bezpečí," napsal na twitteru hvězdný LeBron James z Los Angeles Lakers.

10:03

Velké množství fanoušků Karlových Varů nechce vrátit vstupné za dnešní zrušený zápas předkola play-off hokejové extraligy s Hradcem Králové. Klub jim za to poděkoval.

09:53

Pořadatelé letní olympiády přes rostoucí obavy kvůli pandemii trvají na konání her v řádném termínu. Češi se chystají na inspekci do Tokia.

09:52

Březnový přípravný fotbalový turnaj v Dauhá, jehož se měly zúčastnit čtyři přední evropské reprezentační celky, byl zrušen. Oznámili to zástupci chorvatské federace, která měla do Kataru vyslat národní tým spolu s Portugalskem, Belgií a Švýcarskem.

09:17

Veškerá utkání fotbalové Premier League a nižších lig v Anglii se podle deníku The Times budou hrát kvůli šíření koronaviru bez diváků. Přímé přenosy ze zápasů se navíc nebudou vysílat v restauracích, aby se zabránilo shromažďování lidí.

08:57

Kvůli šíření koronaviru a omezení cest do USA byl zrušen Světový pohár v běhu na lyžích v Minneapolis plánovaný od 17. března. Závěrečná fáze seriálu má pokračovat od soboty v Québecu a vrcholit příští týden v jiném kanadském městě Canmore.

08:39

Osud zápasů české fotbalové reprezentace v USA proti Mexiku a Hondurasu je nejasný. Důvodem je zákaz letů do země z Evropské unie, který vyhlásil americký prezident Donald Trump. Vedení národního týmu podle mluvčího Petra Šedivého aktuálně zjišťuje podrobnosti.

08:20

Columbus bude kvůli opatřením proti šíření koronaviru hostit jako první klub NHL zápas bez diváků, konkrétně dnes proti Pittsburghu. Před prázdnými tribunami budou od příštího týdne hrát domácí utkání také hokejisté San Jose.

07:17

Koronavirus ovlivňuje i basketbalovou NBA. Prestižní zámořská soutěž přerušila sezonu na neurčito poté, co byl jeden z hráčů Utahu pozitivně testován před středečním utkáním s Oklahomou, které bylo okamžitě zrušeno. Dle neoficiálních informací jde o Francouze Rudyho Goberta. 

07:14

STŘEDA 12. 3. 

23:31

Fotbalový klub Juventus Turín uvedl, že jeho obránce Daniele Rugani byl pozitivně testován na koronavirus. Pětadvacetiletý Ital nemá příznaky nemoci.

22:55

"Na akci (MS v krasobruslení, pozn. red.) měly přijet tisíce lidí z různých zemí a být v uzavřeném prostoru. Byla vyhlášena globální pandemie, takže máme za to, že tohle je nejlepší řešení k ochraně občanů," uvedla ministryně zdravotnictví provincie Québec Danielle McCannová.

22:45

Zápasníci v judu přišli o evropský postupový turnaj v Budapešti, který se měl konat v příštím týdnu, a také o závěrečnou světovou kvalifikaci, na níž mají být rozdána poslední místa do Tokia, v Sofii na konci dubna. Federace UWW předběžně počítá s novými termíny v květnu a v červnu.

22:30

Mezinárodní lyžařská federace uvedla, že závěrečné tři závody Světového poháru žen ve sjezdovém lyžování ve švédském Aare zrušila na doporučení švédských úřadů.

Zároveň oznámila, že v karanténě v Aare skončili tři zástupci sponzorů, kteří pociťovali symptomy typické pro koronavirus. Nikdo z nich údajně nepřišel ve Švédsku do styku s osobami spojenými se závody SP.

21:04

Mistrovství světa v krasobruslení, které se mělo konat od 16. do 22. března v Montrealu, bylo zrušeno.

20:28

Ředitel hokejové extraligy Josef Řezníček: "Kluby vzaly zavděk tou pauzou, na níž jsme se dohodli. Je to prachobyčejné koupení času a čekáme, jestli se něco stane, zda se opatření nezměkčí."

19:57

Jedna z největších hvězd NBA LeBron James z Los Angeles Lakers uvedl, že před prázdnými tribunami hrát nebude.

19:56

Český svaz házené odložil finálový turnaj Českého poháru žen, který se měl o nadcházejícím víkendu uskutečnit v Kutné Hoře.

19:45

Zámořská NBA se bude hrát poprvé bez diváků. Premiéru před prázdnými tribunami zažijí basketbalisté Golden State a Brooklynu.

19:08

Závěrečné závody Světového poháru žen ve sjezdovém lyžování v Aare byly zrušeny. Celkovou vítězkou je Italka Federica Brignoneová.

18:54

Tenisový turnaj žen WTA v Praze se s největší pravděpodobností letos neuskuteční. Organizátoři po dnešní poradě uvedli, že si za současné situace nedovedou konání akce představit. O svém záměru informovali vedení WTA, která licence na pořádání turnajů spravuje.

18:32

Kvůli epidemii koronaviru bylo odloženo finále Španělského poháru mezi fotbalisty Bilbaa a San Sebastianu, které se mělo odehrát 18. dubna v Seville. Ve čtvrtek navíc budou zástupci svazu, vedení La Ligy a hráčů jednat o možném přerušení soutěží.

17:23

Prvním oficiálně známým cyklistou, jenž se nakazil koronavirem během únorového závodu Kolem Spojených arabských emirátů, je Rus Dmitrij Strachov. Nemoc COVID-19 odhalil u člena týmu Gazprom-RusVelo až pátý test. Strachov je v SAE v nemocnici, ale cítí se dobře.

17:22

Odkládá se rovněž finálový turnaj Fed Cupu, který se měl konat v dubnu v Budapešti. Mezinárodní tenisová federace hledá náhradní termín.

16:56

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch (ANO) k zrušení zápasu Schia s USK v Praze:

"Šlo o Italky z Boloně, což byla zasažená lokalita ještě před tím, než Itálie zavedla karanténu. Byla to riziková lokalita a my jsme nechtěli riskovat zavlečení a rozšíření nákazy. Teď musíme být maximálně obezřetní a odpovědní a nezavdávat příčinu k dalšímu šíření nákazy. Avizovali jsme italskému týmu, že nemají jezdit, a ta komunikace proběhla už dříve. Oni přesto přijeli a usilovali o to, aby se hrálo. Ale z mého pohledu přijet z Itálie, která je v karanténě, a ještě z vysoce rizikové oblasti, je velmi nerozumné."

16:48

Odložena byla také dubnová motocyklová Velká cena Argentiny, v níž se měli letos poprvé představit jezdci MotoGP. Pojede se v listopadu.

16:01

Pražský půlmaraton, který se měl běžet 28. března, byl vzhledem k opatřením kvůli koronaviru odložen. Nový termín bude oznámen později.

15:22

Basketbalistky Slavie Praha odmítají kvůli koronaviru hrát ligu i bez diváků. Jejich dnešní zápas na palubovce Žabin tak skončí kontumačním vítězstvím Brňanek 20:0. Klub z hlavního města uvedl, že ani mimořádná opatření ministerstva zdravotnictví nepovažuje za dostatečná.

14:16

Maraton ve Vídni je dalším běžeckým závodem, který se neuskuteční kvůli epidemii koronaviru. Akci naplánovanou na 19. dubna pořadatelé zrušili, protože považovali za nemožné závod v současné situaci bezpečně uspořádat. 

14:13

Fotbalisté AS Řím neodletí k úvodnímu osmifinále Evropské ligy v Seville. Zápas se měl kvůli koronaviru odehrát ve čtvrtek bez diváků.

14:07

Obránce druholigového Hannoveru Timo Hübers měl jako první profesionální fotbalista v Německu pozitivní test na koronavirus. Klub předpokládá, že se nakazil v sobotu večer na akci v Hildesheimu, a protože od té doby nebyl v kontaktu s nikým z klubu, neměl by být hrozbou pro ostatní. 

13:19

Úvodní čtvrtfinále Evropské ligy basketbalistek mezi USK Praha a italským Schiem se dnes neuskuteční. Utkání, které se mělo původně v rámci opatření proti šíření nového typu koronaviru odehrát v hale Královka bez diváků, zrušilo ministerstvo zdravotnictví.

13:16

Slovenská hokejová liga byla kvůli obavám z šíření koronaviru předčasně ukončena. Dohodli se na tom zástupci klubů. Titul zřejmě nebude udělen.

13:14

Zatímco SP v biatlonu se v Novém Městě na Moravě kvůli hrozbě šíření koronaviru uskutečnil bez diváků, Finsko podobné opatření nepřijalo. Na SP v Kontiolahti by i proto měla být od čtvrtku tradiční kulisa. V ohrožení je však "finále" v Oslu. Je možné, že biatlonisté zůstanou ve Finsku a místo cesty do Norska dokončí sezonu v Kontiolahti.

12:50

Utkání první a druhé fotbalové ligy se kvůli epidemii koronaviru zatím odkládat nebudou. Nejbližší dvě kola se uskuteční bez diváků a po následné reprezentační přestávce Ligová fotbalová asociace, která české profesionální soutěže řídí, situaci znovu vyhodnotí.

12:45

Šest fotbalistů z italské ligy bylo navzdory povinné dvoutýdenní karanténě povoláno do argentinské reprezentace na kvalifikační zápasy o mistrovství světa. Švédsko naopak oznámilo, že březnová přípravná utkání odehraje bez legionářů působících v Serii A.

11:27

Golfové Czech Masters se letos v Česku neuskuteční. Pořadatelé turnaj série European Tour, který měl odstartovat 20. srpna na hřišti Albatross u Prahy, kvůli koronaviru s předstihem zrušili. V nejisté situaci více než pět měsíců před zahájením turnaje zastavili přípravy.

10:59

Mezinárodní judistická federace o měsíc prodloužila kvalifikační období pro olympijské hry v Tokiu. Žebříček se uzavře k 30. červnu. Nikoli k 31. květnu, jak původně plánovala. Výkonný výbor federace tak rozhodl na mimořádném zasedání v reakci na rušení turnajů kvůli epidemii koronaviru.

10:40

Fotbalisté Getafe kvůli epidemii koronaviru v Itálii neodcestují ke čtvrtečnímu úvodnímu utkání osmifinále Evropské ligy na stadionu Interu Milán. Prohlásil to předseda španělského klubu Ángel Torres Sánchez s tím, že je mu jedno, zdali to bude pro klub znamenat vyřazení.

10:20

Vzpěračské mistrovství Evropy plánované na 13. až 21. dubna se uskuteční o dva měsíce později. O odložení šampionátu v Moskvě kvůli epidemii koronaviru rozhodla evropská federace. Mezinárodní federace zrušila juniorské mistrovství světa, které mělo začít 13. března v Bukurešti.

08:35

Odložené utkání 28. kola anglické ligy Manchester City - Arsenal se dnes hrát nebude. Fotbalisté "Gunners" totiž přišli po únorovém utkání Evropské ligy do styku s majitelem Olympiakosu Pireus Evangelosem Marinakisem, který nedávno oznámil, že se nakazil novým typem koronaviru.

08:24

Norští běžci na lyžích vynechají kvůli obavám z koronaviru závěr Světového poháru v Kanadě a USA. Velký křišťálový glóbus tak získá poprvé v kariéře Rus Alexandr Bolšunov. Mezi ženami má od předchozího závodu v Oslu jisté celkové vítězství Norka Therese Johaugová.

08:00

STŘEDA 11. 3. 

19:57

Prezident Českého hokeje Tomáš Král při současném vývoji situace kolem šíření koronaviru příliš nevěří, že by se konalo květnové mistrovství světa ve Švýcarsku. "Nevím, co by se muselo stát, aby se 15. dubna mohlo zodpovědně říci, že se bude mistrovství světa konat a nebude problém. Ale byl bych samozřejmě šťastný, kdyby to tak bylo," řekl Král.

18:37

Fotbalisté Barcelony a Bayernu Mnichov kvůli šíření nového typu koronaviru příští středu odehrají bez diváků domácí odvetné zápasy osmifinále Ligy mistrů s Neapolí, respektive s Chelsea. Jde o třetí a čtvrté březnové utkání prestižní soutěže, která se budou hrát za zavřenými dveřmi. Bez přítomnosti fanoušků se uskuteční také dnešní osmifinále a další španělsko-italský souboj mezi Valencií a Bergamem i středeční zápas Paris St. Germain s Dortmundem.

18:16

Kvůli epidemii koronaviru skončila německá hokejová liga předčasně, play-off ani nezačne. Mistrovský titul podobně jako v lize EBEL udělen nebude.

18:13

Úvodní čtvrtfinále Evropské ligy basketbalistek USK - Schio se ve středu uskuteční podle plánu bez diváků, přestože české úřady žádaly o jeho zrušení. "Neexistuje žádná právní vyhláška nebo uzákonění, proč by nám měli zápas zakázat. Z české strany bylo několik důrazných doporučení, která ovšem mezinárodní federace neakceptovala, a tím pádem máme povinnost zápas odehrát, jinak by hrozila kontumace v náš neprospěch," řekl generální manažer pražského klubu Marek Kučera.

18:10

Podle ředitele hokejové extraligy Josefa Řezníčka není zřejmé, jak se bude situace vyvíjet dál. Zda - a případně za jakých okolností - se soutěže dohrají do konce. Řešení je více, krajní variantou je případně i předčasné ukončení soutěže. "I to by samozřejmě podléhalo shodě většiny klubů. Má to teď nějakou posloupnost. Předně bylo třeba zaujmout stanovisko k dnešku, což jsou dva zápasy předkola extraligy a první ligy. Zítra se sejdou obě skupiny za první ligu i extraligu a bude se řešit, co dál. Ve čtvrtek je pak výkonný výbor," řekl Řezníček.

17:59

Vedení mezinárodní hokejové ligy EBEL se rozhodlo kvůli koronaviru k ráznému kroku a během čtvrtfinálových sérií sezonu ukončilo. Titul udělen nebude.

17:54

V Německu se kvůli šíření koronaviru odehraje bez diváků několik utkání fotbalové ligy včetně sobotního derby mezi Dortmundem a Schalke. Také přípravný zápas Německa s Itálií bude 31. března hostit prázdný stadion v Norimberku.

17:54

Florbalové soutěže se budou hrát, unie ale zastavila předprodej vstupenek na superfinále mužů i žen plánované na 19. dubna v pražské O2 areně. "Příprava akce zatím probíhá a rozhodne se podle dalšího vývoje," uvedl prezident Českého florbalu Filip Šuman.

17:24

KLÍČOVÉ INFORMACE:

- hokejový svaz rozhodl, že utkání play-off proběhnou podle plánu s maximálním počtem 100 diváků na zápas (čeká však na vyjasnění, zda se do limitu sta osob počítají také pořadatelé a hráči - v takovém případě by se zápasy rušily); rozhodnutí padne ve středu

- úterní utkání hokejového play-off probíhají bez diváků

- ve středu se odehraje dohrávka 1. fotbalové ligy Teplice - Liberec (s maximální návštěvou sta lidí), o dalších zápasech rozhodne LFA ve středu

- soutěže pořádané FAČR (od 3. ligy níže + MOL Cup) se neodkládají

- v ohrožení je středeční basketbalové utkání mezi USK Praha a italským Schiem

- basketbalová utkání NBL a ŽBL se budou hrát bez diváků; stejně tak volejbalové soutěže

- v ohrožení je konání květnového ME v judu, tenisového turnaje WTA a také Pražského půlmaratonu (28. 3.)

17:17

Definitivní rozhodnutí podle Kalinové může padnout nějakých deset dní před závodem. "Pokud by se v dubnu nemohlo běžet, tak bychom případně hledali náhradní termín. Nebylo by to jednoduché, závodů je hodně. Ale letos se určitě uskuteční," dodala Kalinová. 

17:17

Pokud by opatření trvalo déle, mohlo by postihnout i republikový šampionát v půlmaratonu, který by se měl uskutečnit 11. dubna tradičně jako součást Pardubického vinařského půlmaratonu. "Zatím tu akci připravujeme, jako by měla proběhnout. Je to za měsíc, to se může stát cokoliv," řekla ředitelka závodu Míla Kalinová.

17:14

Florbalové soutěže budou - podobně jako házenkářské zápasy - i po opatřeních kvůli koronaviru pokračovat. Pořadatel ale musí zajistit, aby v hale nebylo více než 100 osob. Naopak basketbal a volejbal se obejde zcela bez diváků.

17:01

"Po dohodě s pořádajícími kluby budou utkání sehrána bez diváků, přístup na zimní stadiony budou mít vedle hráčů a realizačních týmů pouze osoby, které jsou nutné k organizaci utkání, televizním přenosům a informování veřejnosti. Postup pro další utkání předkola, play-off a další soutěže bude upřesněn zítra, po schůzkách extraligových a prvoligových klubů," uvedl mluvčí hokejového svazu Zdeněk Zikmund. 

16:49

Utkání Hradec Králové - Karlovy Vary sledujte od 18:40 na ČT sport a webu ctsport.cz. Zápas mezi Olomoucí a Zlínem začíná již v 17 hodin.

16:48

Dnešní zápasy hokejové extraligy a první ligy se budou hrát podle programu, ale bez diváků. O dalším osudu soutěží se bude jednat ve středu.

16:44

KLÍČOVÉ INFORMACE:

- hokejový svaz rozhodl, že utkání play-off proběhnou podle plánu s maximálním počtem 100 diváků na zápas (čeká však na vyjasnění, zda se do limitu sta osob počítají také pořadatelé a hráči - v takovém případě by se zápasy rušily)

- ve středu se odehraje dohrávka 1. fotbalové ligy Teplice - Liberec (s maximální návštěvou sta lidí), o dalších zápasech rozhodne LFA ve středu

- soutěže pořádané FAČR (od 3. ligy níže + MOL Cup) se neodkládají

- v ohrožení je středeční basketbalové utkání mezi USK Praha a italským Schiem

- basketbalová utkání NBL a ŽBL se budou hrát bez diváků; stejně tak volejbalové soutěže

- v ohrožení je konání květnového ME v judu, tenisového turnaje WTA a také Pražského půlmaratonu (28. 3.)

16:20

Biatlonové závody jsou také zrušeny. "V důsledku to znamená, že sezona pro nás právě skončila," řekl ředitel soutěží Českého poháru dorostu a dospělých Vlastimil Vávra. Nebude ani loučení se zimou v jabloneckých Břízkách, kde se exhibice jezdila i jako mistrovství republiky v super sprintu a letos se měla konat 25. března.

16:19

"S ohledem na to, že aktuální zimní sezona má před sebou poslední tři víkendy, kalkulujeme i s variantou, že se v tomto ročníku s velkou pravděpodobností už žádné závody na našem území bohužel neuskuteční," uvedl prezident lyžařského svazu Lukáš Heřmanský po zasedání výkonného výboru.

15:52

Domácí biatlonové závody v této sezoně skončily. Kvůli opatřením proti šíření koronaviru se neuskuteční Český pohár ani loučení se zimou v Jablonci.

15:43

Jansta rozhodnutí vlády chápe, ale upozornil, že sport na něj doplatí. "Zvláště pro sport je to drtivé opatření také proto, že jeden z mála zdrojů na jeho podporu (vstupné a zájem sponzorů) je ohrožen. Ale nezbývá než to respektovat," doplnil.

15:42

Sportovní organizátoři by měli svůj postup konzultovat s hygieniky nebo na vládní infolince, doporučuje Česká unie sportu (ČUS). "Česká unie sportu doporučuje dodržovat při organizaci sportovní činnosti nařízení vlády a ministerstva zdravotnictví a sledovat vývoj situace na oficiálních zdrojích. Důležité je upřesňovat svůj postup konzultacemi s oficiálními úřady, a to na nonstop infolince Vlády ČR, Krajské hygienické stanici, popřípadě se Státním hygienickým ústavem," uvedl předseda ČUS Miroslav Jansta.

15:26

Veškeré domácí lyžařské a snowboardové závody jsou zrušeny. Rozhodl o tom Svaz lyžařů ČR.

15:24

Středeční dohrávka 23. kola první fotbalové ligy mezi Teplicemi a Libercem se odehraje s maximální účastí 100 osob. Do stanoveného počtu 100 lidí spadají všichni na stadionu včetně hráčů, rozhodčích a členů realizačních týmů. Odpovědnost za dodržení vládou určené kvóty bude mít pořadatelský klub. Tepličtí na svém webu oznámili, že na zápas s Libercem nebudou vpuštěni ani novináři.

15:21

Řezníček také připustil, že lze jen sotva nějak zásadně omezit počet lidí, jichž se hokejový zápas bezprostředně týká. "Zredukovat může klub akorát tak počet lidí z pořadatelské služby. Když tam nebudou diváci, tak netřeba hlídat hlediště. To je asi tak jediná věc," konstatoval.

15:21

Hranice sta osob je podle šéfa extraligy Josefa Řezníčka hraniční. "Dvacet hráčů na každý klub, trenéři, maséři a další lidé kolem týmu, box časoměřičů, čtyři rozhodčí, statistici, ledaři, zdravotní a pořadatelská služba, televize... K té stovce se určitě budeme v součtu dostávat," vypočítal Řezníček.

15:16

Robert Záruba: "Vysílání z Hradce Králové připravujeme. Máme ale i rezervní plán. Je možné, že v příštích dnech budeme vysílat archivní zápasy."

15:16

Robert Záruba: "Pro hokej jsou diváci zásadní. Hokejová kultura je na tom založená. Něco bychom tím zabili. Extraliga má letos úžasné divácké výsledky a teď tahle nepříjemnost. Zdraví je ale přednější než sport a divácký zájem."

15:15

Robert Záruba: "Dnes by se zápasy (v Hradci Králové a Olomouci) měly hrát před prázdnými tribunami."

15:14

Robert Záruba: "Dost dobře si nedovedu představit, že pokud to zúžíme na minimum, že se jde vejít do té stovky."

15:13

Robert Záruba: "Prezident Král řekl, že extraliga končí, protože do stovky se to nedá dobře vměstnat."

15:12

Robert Záruba: "Hokejový svaz vyvodil první závěr, že se limit týká pouze diváků. Zdálo se, že lze (play-off odehrát). Nezapočítávali se do toho hráči, funkcionáři atd. Tisková konference skončila a přišla nová upřesňující zpráva, že jde o sto účastníků na místě, kde se utkání koná."

15:08

KLÍČOVÉ INFORMACE:

- hokejový svaz rozhodl, že utkání play-off proběhnou podle plánu s maximálním počtem 100 diváků na zápas (čeká však na vyjasnění, zda se do limitu sta osob počítají také pořadatelé a hráči - v takovém případě by se zápasy rušily)

- ve středu se odehraje dohrávka 1. fotbalové ligy Teplice - Liberec (s maximální návštěvou sta lidí)

- soutěže pořádané FAČR (od 3. ligy níže + MOL Cup) se neodkládají

- v ohrožení je středeční basketbalové utkání mezi USK Praha a italským Schiem

- basketbalová utkání NBL a ŽBL se budou hrát bez diváků; stejně tak volejbalové soutěže

- v ohrožení je konání květnového ME v judu, tenisového turnaje WTA a také Pražského půlmaratonu (28. 3.)

14:48

Na seznamu zrušených sportovních akcí se ocitl také sobotní galavečer smíšených bojových umění MMA Oktagon 16 v Ostravě. Pořadatelé akci odloží na jiný termín. "Je to pro nás rána, protože jsme do poslední chvíle vše připravovali na 110 procent. V žádném případě se ale akce neuskuteční bez diváků," uvedli zástupci Oktagonu. 

14:42

Osud hokejového play-off je nejistý. Panuje spor o to, na koho se vztahuje limit sta osob. "Dostali jsme zprávu, že na ministerstvu vnitra se diskutuje o tom, jestli by do té stovky lidí neměli být zahrnuti všichni. Pokud dostaneme oficiální rozhodnutí, že se do toho počítají všichni, tak hokej v tuto chvíli skončil," řekl prezident Českého hokeje Tomáš Král.

14:39

Středeční dohrávka fotbalové ligy Teplice - Liberec se odehraje s maximální účastí 100 osob. O dalším osudu nejvyšší soutěže se rozhodne ve středu.

14:34

Bez diváků sehrají utkání baráže na ME 2020 slovenští fotbalisté. Domácí zápas s Irskem je na programu 23. března.

14:33

Další zemí, která na epidemii koronaviru reagovala zákazem akcí s větším počtem diváků, je Rakousko. Ministerstvo zdravotnictví dnes rozhodlo, že se nesmějí konat venkovní akce s více než 500 návštěvníky, pro události v halách platí omezení do 100 diváků. Akce se mohou konat před prázdnými tribunami, což bude případ čtvrtečního duelu osmifinále Evropské ligy mezi fotbalisty Lince a Manchesteru United. 

14:21

Král původně na tiskové konferenci uvedl, že se do limitu nepočítají pořadatelé, novináři a televizní produkce.

14:20

Vedení Českého hokeje nově čeká, koho vláda do limitu 100 osob zahrnuje. Pokud nejde jen o diváky, bude to podle prezidenta svazu Tomáše Krále konec soutěží.

13:51

V extralize se dnes hrají duely druhého předkola extraligy mezi Olomoucí a Zlínem a Hradcem Králové a Karlovými Vary. V první lize se hrají druhé duely předkola Poruba - Jihlava a Slavia - Třebíč.

13:51

Soutěže řízené Českým hokejem včetně extraligy i první ligy tak budou pokračovat podle rozpisu s maximální návštěvou do 100 diváků. V rozehraném play-off by se mělo odehrát minimálně předkolo a o dalším postupu budou jednat na svazu zástupci extraligy i první ligy ve středu.

13:32

Prezident ČSLH Tomáš Král: "Záleží na klubech, jestli 100 diváků připustí, nebo ne. Obsluha se do tohoto počtu nepočítá."

13:31

Prezident ČSLH Tomáš Král: "Musíme se připravit na to, že situace se každou chvíli mění. Může se stát, že se všechno zakáže. S kluby se chci znovu sejít po odehrání předkola."

13:29

Prezident ČSLH Tomáš Král: "Hraje se do počtu diváků, který stanovila vláda. Na zápase může být maximálně 100 přihlížejících diváků. Do toho čísla se nepočítají osoby zajišťující zápas, novináři ani televizní produkce."

13:27

Prezident ČSLH Tomáš Král: "Veškerá utkání všech soutěží a turnajů se budou hrát dle rozpisu s tím, že návštěvnost utkání nesmí přesáhnout 100 osob ve stejný čas."

13:25

Brífink českého hokeje nyní živě na ČT24.

13:24

Házenkářský svaz k úplnému uzavření zápasů nesáhl. Pořadatelský klub je povinen zajistit, aby na utkání dorazilo maximálně 100 osob. "V tomto počtu jsou zahrnuti hráči/hráčky a členové realizačních týmů nastupující k utkání, rozhodčí, delegáti/delegátky, pořadatelská a zdravotní služba, zástupci médií (v případě televizních utkání i pracovníci televize), zástupci svazu a všechny ostatní osoby přítomné v prostoru sportovního zařízení," uvedl svazový prezident Jaroslav Chvalný. 

13:01

Házenkářské soutěže se kvůli epidemii koronaviru nebudou odkládat. Pořadatelský klub je povinen zajistit, že se zápasů zúčastní nejvýš 100 osob.

12:55

"Věříme, že současná opatření budou účinná, a proto pokračujeme v přípravě aktivit naplánovaných na duben a další měsíce. Sledujeme vývoj situace, a pokud to bude nutné, přistoupíme i k omezení nebo přesunutí dalších akcí," uvedl Jiří Kejval, předseda ČOV.

12:48

Brífink s vedením Českého hokeje k opatřením, která dnes vyhlásila Bezpečnostní rada státu, a jejich dopadu na hokejové soutěže se uskuteční dnes v 13:15.

12:46

KLÍČOVÉ INFORMACE:

- vláda ČR zrušila konání sportovních akcí s účastí nad 100 lidí

- fotbalová a hokejová utkání by se podle premiéra Babiše mohla konat bez diváků

- pořadatelé nejvyšších fotbalových a hokejových soutěží budou během dneška a zítřka zasedat

- soutěže pořádané FAČR (od 3. ligy níže + MOL Cup) se neodkládají

- v ohrožení je středeční basketbalové utkání mezi USK Praha a italským Schiem

- hokejový svaz přerušil prodej lístků na zápasy reprezentace proti Rakousku, které se má hrát 8. a 10. dubna ve Znojmě.

- basketbalová utkání NBL a ŽBL se budou hrát bez diváků; stejně tak volejbalové soutěže

- v ohrožení je konání květnového ME v judu, tenisového turnaje WTA a také Pražského půlmaratonu (28. 3.)

12:43

"Jsme na hranici, kdy by mělo padnout rozhodnutí, jestli bude turnaj s diváky, nebo bez nich, jestli máme začít stavět tribuny a další věci," uvedl Tejkal. Loni areálem prošlo od kvalifikace po finále patnáct tisíc fanoušků.

12:43

Pokud bude situace příznivá, pražský ženský tenisový turnaj okruhu WTA by se měl uskutečnit podle plánu. Akce je na programu v termínu od 27. dubna do 2. května. "Budeme ale samozřejmě na prvním místě následovat kroky a rozhodnutí státní správy a sekundárně doporučení vedení WTA Tour jako organizátora turnajů," konstatoval mluvčí Karel Tejkal.

12:41

České volejbalové soutěže po zákazu vlády pořádat kvůli epidemii koronaviru sportovní akce s účastí přes 100 osob budou pokračovat bez diváků. Stejné opatření přijaly také basketbalové soutěže NBL a ŽBL.

12:35

Pokud bude situace okolo nového koronaviru příznivá, pražský ženský tenisový turnaj okruhu WTA by se měl na přelomu dubna a května uskutečnit.

12:35

Český olympijský výbor kvůli koronaviru přesunul březnové akce na podzim. S ceremoniály chystanými na začátek dubna zatím počítá. Pokračují přípravy na OH v Tokiu.

12:26

"Respektuji a podporuji rozhodnutí vlády ČR, správná cesta. Jednoznačně podporuji přerušení ligy například do 2.4. stejně jako v Itálii. Ze zdravotních a bezpečnostních důvodů, životy a zdraví nad sport a zábavu. A to i hráčů a organizátorů. Fotbal bez diváků je navíc nesmysl," uvedl na Twitteru předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík.

12:24

Zrušen je tradiční běžecký závod v Pečkách (10 km) a úvodní podnik běžecké Run Tour v Českých Budějovicích. Podobný osud zřejmě potká také Pražský půlmaraton, jehož pořadatelé by měli rozhodnout do 11. března.

12:21

Podle sportovního ředitele soutěže Zdeňka Ringsmutha nebylo ve hře přerušení soutěže a odsunutí zápasů na pozdější termíny. "V tuto chvíli nemáme informaci, jak dlouho bude opatření trvat. Navíc na termínovou listinu nejvyšších soutěží jsou navázány i nižší soutěže a hlavně pak přípravy národních týmů. Což zejména v případě mužské reprezentace a přípravy na olympijskou kvalifikaci nelze měnit," vysvětlil Ringsmuth.

12:19

Bez diváků se odehrají všechny zápasy nejvyšších basketbalových soutěží NBL a ŽBL. "Je to nepopulární rozhodnutí pro fanoušky i pro kluby, ale v tuto chvíli nemáme jinou možnost. Naším cílem je, aby se soutěže po sportovní stránce řádně dohrály," vysvětluje sportovní ředitel obou soutěží Zdeněk Ringsmuth. 

11:54

O budoucnosti hokejového play-off extraligy se rozhodne po poledni. Dnes je na programu duel mezi Olomoucí a Zlínem a také zápas Hradce Králové s Karlovými Vary.

11:43

REAKCE FOTBALOVÝCH KLUBŮ:

- Viktoria Plzeň pozastavila prodej vstupenek na víkendové venkovní utkání na Spartě a následný domácí zápas s Mladou Boleslaví. "Klub se situací intenzivně zabývá a v průběhu dne bude informovat o dalších opatřeních," uvedli Západočeši na sociální síti.

- Slavia Praha napsala na Twitteru: "Vzhledem k rozhodnutí Bezpečnostní rady státu o zákazu pořádání sportovních akcí nad 100 lidí čekáme na vyjádření ze strany LFA ohledně následujících utkání. Ve středu zasedne ligový výbor, kde se aktuální situace bude řešit."

11:42

Program české fotbalové reprezentace zatím zůstává podle plánu. Svěřenci trenéra Jaroslava Šilhavého mají na konci března odletět do Spojených států amerických, kde v rámci přípravy na letní evropský šampionát odehrají zápasy s Mexikem a Hondurasem.

11:39

"Uvidí se a rozhodne se v následujících dnech a týdnech. Budeme muset jednat s evropskou federací juda. To se nedá říct hned takhle od stolu bezprostředně po této informaci, jakou vydala vláda. Budeme muset vycházet z podmínek, které budou, a na ty podmínky reagovat," řekl Dolejš.

11:38

"Turnaj připravujeme, jako kdyby se měl konat, a bude záležet na dalších rozhodnutích vlády. Zatím bychom ho mohli uspořádat. Ten zákaz platí do odvolání, věříme, že se situace ještě může změnit," řekl Dolejš.

11:38

Nejisté je pořádání květnového ME v judu, které by měla hostit Praha. "Rozhodovat se bude v následujících dnech a týdnech," řekl předseda Českého svazu juda Jiří Dolejš.

11:24

KLÍČOVÉ INFORMACE:

- Vláda ČR zrušila konání sportovních akcí s účastí nad 100 lidí

- fotbalová a hokejová utkání by se podle premiéra Babiše mohla konat bez diváků

- pořadatelé nejvyšších fotbalových a hokejových soutěží budou během dneška a zítřka zasedat

- soutěže pořádané FAČR (od 3. ligy níže + MOL Cup) se neodkládají

- v ohrožení je středeční basketbalové utkání mezi USK Praha a italským Schiem

- hokejový svaz přerušil prodej lístků na zápasy reprezentace proti Rakousku, které se má hrát 8. a 10. dubna ve Znojmě.

- zrušeno je vyhlášení ankety Fotbalista roku a také Nejlepší handicapovaný sportovec roku 

11:22

Ligová fotbalová asociace, která pořádá první a druhou nejvyšší soutěž, by se aktuální situací měla zabývat na středečním zasedání ligového výboru.

11:20

POTVRZENO: Kvůli epidemii koronaviru se neuskuteční vyhlášení ankety Fotbalista roku, které bylo naplánováno na 22. března. Rozhodla o tom fotbalová asociace.

11:19

Pražský půlmaraton by se měl konat 28. března. "Další informace k 22. ročníku Pražského půlmaratonu přineseme nejpozději ve středu 11.3. v 16:00," napsali pořadatelé na Facebooku.

11:17

Pořadatelé Pražského půlmaratonu: "Respektujeme rozhodnutí Vlády ČR o zákazu akcí nad 100 účastníků a děkujeme, že se snaží dostat situaci pod kontrolu. Vzhledem k čerstvým událostem nejen u nás, ale i ve světě, je pro všechny nejlepším rozhodnutím omezit šíření. Zdraví je nyní na prvním místě."

11:14

Další akcí, které může opatření zásadně ovlivnit, je květnové ME v judu. Judisté doufají, že šampionát v Praze budou moci na začátku května uspořádat. 

11:10

Kvůli koronaviru je v ohrožení středeční úvodní čtvrtfinále EL basketbalistek mezi USK Praha a Schiem. Italky totiž můžou dostat zákaz vstupu do ČR.

11:06

Znamená to, že fotbalové zápasy od třetích lig níž a MOL Cup se uskuteční.

11:06

"Soutěžní utkání organizované FAČR, KFS, nebo OFS, se neruší; pořadatel utkání (domácí klub) je povinen zabezpečit, že se soutěžního utkání nezúčastní více než 100 osob," napsal na Twitter generální sekretář FAČR Jan Pauly. 

10:52

V Itálii a na Slovensku již včera nejvyšší představitelé přistoupili k plošnému zákazu sportovních akcí.

10:47

"Opatření se nejvíc dotkne hokejového play-off a fotbalové ligy. To jsou stěžejní události," říká Ponikelský.

10:45

Ředitel ČT sport Jiří Ponikelský: "Kdybychom to udělali jako na Slovensku, bylo by to určitě jasnější."

10:44

Ředitel ČT sport Jiří Ponikelský: "SP v biatlonu ve Finsku se pravděpodobně pojede. Sport bude pokračovat, ale v omezené míře. Dnešní utkání házenkářů se pravděpodobně odehraje bez diváků. Vláda dala velký prostor svazům a oddílům, je na nich, zda se bude hrát bez diváků."

10:43

"Představitelé sportu nyní budou zasedat a radit se," říká Ponikelský. "Zrušilo se i vyhlášení ankety Fotbalista roku. Dotkne se to i programu ČT sport."

10:42

Ředitel ČT sport Jiří Ponikelský: "Sport před prázdnými tribunami není to pravé pro sport."

10:41

Ředitel ČT sport Jiří Ponikelský: "Sportovní prostředí takové opatření očekávalo. Slovensko včera zakázalo veškerý sport bez omezení."

10:35

Hokejové kluby zrušily či pozastavily předprodej vstupenek. "Další vývoj hokejové extraligy určí mimořádné jednání Asociace profesionálních klubů ledního hokeje, které proběhne v nejbližších dnech," uvedla generální manažerka Sparty Barbora Snopková Haberová. 

10:34

Ředitel extraligy Josef Řezníček nechce předjímat, zda se bude dnes hrát bez diváků, či budou zápasy odloženy.

10:33

Už dnes jsou na programu další zápasy předkola play-off extraligy či první ligy hokeje. Vedení soutěží a Českého svazu ledního hokeje bude situaci řešit na poledním jednání.

10:33

Za zavřenými dveřmi se odehraje středeční zápas basketbalistek USK Praha, které ve čtvrtfinále budou hostit italský tým Schio. Klub českých šampionek to oznámil na Facebooku. 

10:24

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch: "Neomezujeme sportování, jen akce s větším koncentrováním lidí na jednom místě. Itálie uzavřela lyžařská centra, ale k tomu nechceme přistoupit."

10:23

Ministr zdravotnictví Adam Vojtěch: "Další opatření nyní nejsou na programu. Situaci u nás i v zahraničí budeme vyhodnocovat. Případná další opatření zavedeme, pokud budou nutná."

10:21

Premiér Babiš: "Zápasy mohou pořadatelé zorganizovat bez diváků. Na fotbale ani na hokeji více než sto lidí není. Lidé se mohou dívat doma."

10:10

"Sportovní akce jsme nediskutovali do detailu, při menších kabinách by se mohly konat," řekl premiér Babiš k extraligovému play-off.

10:07

Dnes jsou na programu například zápasy předkola play-off extraligy či první ligy hokeje. Vedení svazu bude situaci řešit na poledním jednání. 

10:07

Podle premiéra Babiše by se mohly sportovní akce teoreticky konat bez diváků

10:06

Dosud musely být pouze hlášeny akce a shromáždění nad 5000 lidí krajským hygienickým stanicím.

10:05

Zákaz se týká divadelních, hudebních, filmových a dalších představení, stejně tak sportovních či náboženských akcí, a to veřejných i soukromých s účastí. 

10:03

Vláda kvůli novému koronaviru zakáže od úterních 18 hodin akce nad 100 účastníků. Řekl to premiér Andrej Babiš (ANO).

10:02

Dobrý den, po jednání Bezpečnostní rady státu přijala vláda nové opatření kvůli koronaviru.

Finsko není nemocí COVID-19 zásadně ohroženo. V oblasti, kde mají biatlonisté závodit, je jen jeden případ nákazy. Omezení zatím platí pouze pro novináře, kteří v mixzóně musí se sportovci hovořit s odstupem několika metrů.

Česká reprezentace ve Finsku trénuje od úterka. Program v Kontiolahti začne čtvrtečním sprintem mužů.

Na Holmenkollenu by měli biatlonisté závodit od 20. března. V Norsku však jsou od úterka zakázány sportovní akce pro více než 500 osob.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy