Následuje
Technology Florbal MB - FbŠ Bohemians

Má někdo z Čechů šanci napodobit 12 let starý triumf? Moravec cítí formu

Hochfilzen (Rakousko) – Na Hochfilzen má krásné vzpomínky biatlonový expert České televize Roman Dostál. Před dvanácti lety v Rakousku vybojoval titul mistra světa ve vytrvalostním závodě. Dokáže na něj navázat někdo ze čtveřice Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Michal Krčmář a Tomáš Krupčík? Přímý přenos startuje na ČT sport a webu ctsport.cz v 14:30.

Ondřej Moravec
zdroj: ČTK autor: Luboš Pavlíček

"Cílem pro každý závod je být do desítky, ale každý závod se vyvíjí jinak, takže úplně načrtnout se dopředu nedá," řekl trenér Michael Málek.

V nejlepší formě jezdí na šampionátu Moravec. Pátý byl ve sprintu i ve stíhačce a zvedl si náladu. "A 'dvacka' je strašně o tom, jak se člověk cítí. Když je na tom dobře, tak se pak projevují i velké rozdíly, co se týče běhu. A souvisí to i s psychikou, protože potom trénujete i mnohem lépe na střelnici," řekl Moravec. "Tréninku jsem si fakt užil, bavil jsem se na lyžích i střelbou, takže dobrý."

Loni na MS v Oslu překvapil pátým místem ve vytrvalostním závodu Krčmář, který ale v Hochfilzenu pokazil sprint. "Cítil něco v krku, ale říkal, že při jízdě to bylo v pohodě," řekl Málek. Do pohody se podle jeho slov dostává i Šlesingr. "Cítil jsem z něj, že se začal soustředit na ten závod, tak uvidíme," řekl kouč. Pro oba to bude klíčový závod v boji o účast v klání s hromadným startem, kam postupuje patnáctka nejlepších ze Světového poháru a patnáctka podle výsledků ze světového šampionátu. Krčmář i Šlesingr nesmějí propadnout.

Ve vytrvalostním závodu hraje podle Dostála důležitou roli koncentrace. "Je složité se po čtyřech kilometrech na trati vrátit soustředěný na střelnici a pak se při běhu soustředit na techniku, aby ti neujížděla. V tom je to těžké a páté kolo strašně bolí, hlavně když se špatně střílí," řekl Dostál.

Fourcade ještě větším favoritem

Favoritem je Martin Fourcade. Francouz bude útočit na pátý triumf v závodu na 20 km z velké akce v řadě. Vyhrál na MS v Novém Městě na Moravě 2013, na olympiádě v Soči a na MS v Kontiolahti 2014 i loni v Oslu.

Připravit Fourcada o titul mohou především Němci Simon Schempp, Arnd Pfeiffer či Rus Anton Šipulin, ale šanci mají i další. "Je tam pořád ta přirážka minuta za netrefený terč, což je pak velký zásek. I proto v individuálu vylítnou mnohdy závoďáci, se kterými se nepočítá, třeba i nějaký průměrný běžec," řekl Dostál.

Zdroj
ČT sport, ČTK

Hlavní zprávy