MS hráčů do 18 let 2024 Finsko

Desthieux zajel životní závod, čeští biatlonisté se sprintem protrápili

Francouz Simon Desthieux si po stříbru z únorového sprintu mistrovství světa udržel skvělou formu a ve stejné disciplíně zajel svůj nejlepší výsledek ve Světovém poháru. V Novém Městě na Moravě skončil první. Češi střelecky ani běžecky neoslnili. Zpravodajství a přenosy ze SP v biatlonu sledujte na ČT sport a webu ctsport.cz.

Simon Desthieux
zdroj: ČTK/AP

Bezchybný Desthieux za sebou o dvě vteřiny nechal Švéda Sebastiana Samuelssona, třetí skončil Němec Arnd Peiffer.

Pro Desthieuxe se jedná o první zlato kariéry, jeho maximem bylo dosud pět druhých míst v rámci elitního seriálu.

Do nedělní stíhačky se dostali 39. Michal Krčmář, který jako jediný skončil na bodech, 45. Jakub Štvrtecký a 47. Ondřej Moravec.

Za zmínku stojí i 11. místo norské hvězdy Johannese Bö, od kterého se určitě čekalo daleko více. Jeho týmový kolega Sturla Holm Laegreid a bratr Tarjei skončili na čtvrté a páté příčce.

Jaký byl závod?

První z českých mužů Žemlička nevstoupil do závodu dobře, hned ze začátku si připsal 450 metrů navíc, ale druhou položku už vybílil dokonale a navíc v rytmu. Celkově až 88. příčka.

Václavík napodobil Žemličku, i on zastřílel na ležce totožně špatně za tři minus a závěrečnou ranou na stojce ztratil koncentraci. Skončil na 80. místě.

Štvrteckému se sezona střelecky vůbec nevyvíjí podle jeho představ, úvod sprintu mu ale na stavu vyšel perfektně. Celkově pak za dvě, do klidu má mladý český reprezentant stále daleko.

"Dvě trestná jsou špatně. Běžecky jsem se cítil nedobře na trati, trpěl jsem od začátku do konce, ale bojoval jsem. Sníh složitý nebyl, musíme to rozebrat," řekl Štvrtecký.

Kde bydlí na Vysočině biatlonové výpravy?

Krčmář s Moravcem vyjížděli do závodu kvůli podmínkám na trati až z těch nejzadnějších pozic, prvně jmenovaný se zmýlil na úvod jednou, ale vůbec mu to neběželo. Dalších 150 metrů doplnil po stojce.

Moravec, který by měl po příštím týdnu ukončit kariéru, jak dopředu avizoval, zapsal jednu chybu po střelbě vleže a průběžně byl až hluboko – sedmapadesátý. A jednou kroužit musel i posléze.

První ze dvou dílů SP v Novém Městě na Moravě uzavřou v neděli stíhací závody, ve Vysočina Areně se poté bude závodit opět od příštího čtvrtka. Přímé přenosy odvysílá ČT sport a web ctsport.cz.

Sprint mužů SP v biatlonu v Novém Městě na Moravě:

1. Desthieux (Fr.) 22:58,0 min. (0 trest. okruhů), 2. Samuelsson (Švéd.) -2,4 (0), 3. Peiffer (Něm.) -4,4 (0), 4. Laegreid -10,4 (1), 5. T. Bö (oba Nor.) -10,6 (1), 6. Doll (Něm.) -14,5 (1), 7. Fillon Maillet -26,9 (2), 8. Jacquelin (oba Fr.) -29,9 (1), 9. Fak (Slovin.) -32,8 (0), 10. Latypov (Rus.) -37,2 (1), ...39. Krčmář -1:30,6 (2), 45. Štvrtecký -1:36,8 (2), 47. Moravec -1:41,9 (2), 80. Václavík -2:39,6 (4), 88. Žemlička (všichni ČR) -2:53,6 (3).

Průběžné pořadí SP (po 20 z 26 závodů): 1. J. T. Bö (Nor.) 901, 2. Laegreid 882, 3. Dale (Nor.) 743, 4. Fillon Maillet 714, 5. T. Bö 703, 6. Samuelsson 671, ...23. Krčmář 244, 36. Moravec 147, 72. Žemlička 17, 82. Krupčík (ČR) 7, 84. Štvrtecký 6.