Dosavadní šéftrenér české biatlonové reprezentace kvůli rodině končí na své pozici, je však možné, že z biatlonu neodejde úplně. Už teď má nabídku na post sportovního ředitele a metodika. "Věřím, že se dohodneme. Určitě bude dál pevnou součástí týmu, jen v jiné roli, pokud to přijme," říká šéf svazu Jiří Hamza. Ten řeší i další změny v realizačním týmu. Jasno má být v dubnu.
Bude z Rybáře "trenérský guru"? Biatlonisté plánují změny, ve hře je i zahraniční kouč
Rybář by mohl být z pozice metodika jakousi opozicí reprezentačním trenérům. "Rozšiřoval by své poznatky dovnitř hnutí a byl by takovým v uvozovkách trenérským guru," uvažuje Hamza a zamýšlí se i nad dalšími otázkami.
Jednou z nich je případný zánik funkce šéftrenéra v českém biatlonu po Rybářově odchodu. "Je to ve vývoji, nechci teď říkat tak ani tak. Uděláme vše, aby to bylo ku prospěchu biatlonu, abychom mohli dál dělat lidem radost a aby to osobně i profesně všem vyhovovalo," říká Hamza.
Končící sezona je zároveň začátkem jednání o složení realizačních týmů reprezentací. "Nejpozději do konce dubna bude jasno," uvádí Hamza a prozatím nekomentuje informaci, že u žen nebude pokračovat Zdeněk Vítek. "Není to teď na stole. Jednáme o tom, kdo bude mít jakou roli. Určitě nechceme lidi ztratit. Není nás moc. Je to všechno o konsenzu lidí, co se v biatlonu pohybují."
V úvahu přichází také zapojení střeleckého trenéra, možné je i angažmá zahraničního odborníka. "Nic není vyloučeno. Vedeme jednání a uvidíme, kde budeme a kde nebudeme úspěšní. Chceme, aby biatlonový příběh mohl pokračovat."
Rybářovi poděkoval Hamza za dlouholetou vytrvalou práci u týmu zakončenou olympijskými úspěchy. "Každý máme rodiny a děti, máme i občanské životy. Ondra pro český biatlon strašně moc udělal a myslím, že ještě udělá. Je třeba mu poděkovat. Věřím, že bude i dál jedním z mých nejbližších spolupracovníků."
Související články
Vítková po skvělé sezoně moc odpočívat nebude. Brzy zase zamíří do hor
22. 3. 2018
Rozpačitý konec Světového poháru. Češi Ťumeň bojkotují, Fourcade chce glóbus
22. 3. 2018
Šéftrenér biatlonové reprezentace Rybář skončí, chce se věnovat rodině
21. 3. 2018
Koukalová: Měla jsem pocit, že ve mně vidí zrádce. Ale copak za to můžu?
21. 3. 2018
Vlažný rozjezd, pak olympijské zacinkání. Se sezonou jsme spokojeni, říká šéftrenér biatlonistů
19. 3. 2018