Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Studio fotbal - Dohráno Plus

Bořivé, jarní, náročné. Češky půjdou do štafety v osvědčené sestavě

Češky se pustí do štafety v Novém Městě na Moravě ve stejném složení jako na mistrovství světa v Pokljuce. Závod rozjede Jessica Jislová, po ní vyrazí Eva Puskarčíková, Markéta Davidová a finišmankou bude opět Lucie Charvátová. Přímý přenos vysílá ČT sport a web ctsport.cz ve čtvrtek od 15:55.

Markéta Davidová
zdroj: Český biatlon autor: Petr Slavík

Češky skončily ve Slovinsku desáté. Nestřílely vůbec špatně, dobíjely jen šestkrát, ale na trati ztratily příliš mnoho. Nejvíce Puskarčíková. Davidová stahovala, co se dalo, Charvátová počtvrté v týmovém závodu nemusela na trestná kola.

Vzhledem k tomu, že také ostatní týmy nepromění příliš své sestavy, konkurence bude velmi podobná a podobně tvrdá. Plány jsou jasné.

"Makula by zase měla udělat nejvíce práce a kontakt udržet nebo eventuálně něco stáhnout. A Lucka se toho snad zhostí jako na Pokljuce," přál si trenér Jiří Holubec.

Sněhu dost, tepla také

Novoměstské tratě už samy o sobě bývají nesnadné. Teď se k tomu přidávají ještě vysoké teploty, mnohdy i nad deset stupňů, které mají na jinak kvalitně připravenou podložku vliv. Ženy čeká fyzicky náročný závod. Rozměklá trať bere síly.

"Sněhu je dost, ale je mokrý. Je teplo. Je to bořivé, takové jarní," popsala čerstvá mistryně světa Davidová.

Pořadatelé dělají, co se dá. "Trať byla hodně hluboká a byla to dřina, ale s tím se počítá. Bude se připravovat až směrem k závodům, tak to funguje všude," uvedl trenér Ondřej Rybář po prvních úterních trénincích pro svazový web.

"Máme připravený plán a budeme případně reagovat na počasí. Mezi tréninky a závody uzavřeme trať a finálně ji upravíme," zdůraznil šéf tratí Martin Holec.

Český tým si dává hodně záležet na výběru lyží i mázy. Testoval i sám trenér Holubec, který v předvečer dvojkola Světového poháru oslavil 55. narozeniny.

Zdroj
ČT sport, biatlon.cz, biatlonnmnm.cz

Hlavní zprávy