Je nám líto, video expirovalo.
Následuje
Sezóna za vodou

Welsch se dočkal zkušeného spoluhráče, do Nymburka přichází Bartoň

Nymburk - Basketbalový reprezentant Luboš Bartoň se znovu vrací ze Španělska do české ligy. Minimálně v příští sezoně bude oblékat dres mistrovského Nymburku. V jeho kádru se tak sejdou dva nejlepší čeští basketbalisté minulé dekády, když už třetí sezonu v týmu začne Jiří Welsch.

Luboš Bartoň
zdroj: ČTK autor: Michal Doležal

"Taková nabídka se v mé fázi kariéry nedala přejít. Rád bych pomohl Nymburku naplnit jeho ambice. Vzhledem ke kvalitě jeho kádru neočekávám, že moje role bude stěžejní, ale byl bych rád, aby byla důležitá. Pomůže mi také, že s několika hráči se dobře znám z reprezentace," uvedl Bartoň.

Čtyřiatřicetiletý Bartoň patří mezi nejúspěšnější české basketbalisty. Odchovanec Děčína hrál v zahraničí od roku 1998, kdy odešel na zámořskou univerzitu. Následně prošel Itálií (Boloňa, Řím) a velkou hvězdou se stal ve Španělsku, kde dokonce se slavnou Barcelonou v roce 2010 vyhrál Evropskou ligu. Oblékal tam i dresy Badalony, Fuenlabrady a naposledy Valencie.

V sezoně 2012/13 se poprvé vrátil do české ligy, když na dva měsíce oblékl dres USK Praha, pak však odešel do německého Braunschweigu. Minulou sezonu zase začal v Děčíně, než zamířil do Valencie. Tam po sezoně skončil a kývl na nabídku Nymburku, který se o něj zajímal již v minulosti.

S Bartoněm přichází do Nymburku zejména zkušenost. Mohl by plnit podobnou roli jako v minulosti Ladislav Sokolovský. Trenér Kestutis Kemzura ho může využít na pozici tři, ale i na čtyřce.

"Jsme rádi, že se nám podařilo získat dalšího českého zkušeného hráče a legendu českého basketbalu. Všichni víme, co Luboš v Evropě dokázal. Prosadil se v těch nejlepších týmech. Jsme přesvědčeni, že nám svými zkušenostmi hodně pomůže. Je to velmi variabilní a fyzicky zdatný hráč s výbornou střelbou z delších vzdáleností, což potřebujeme," řekl Kemzura.

Nymburk tak má na soupisce již 12 jmen, z nichž sedm jsou čeští reprezentanti. Doplňuje je čtveřice Američanů a Slovák Radoslav Rančík.

Zdroj
ČTK

Hlavní zprávy