Archiv D: 5x trenér

Washington se dočkal čtvrté výhry v sezoně

New York - Basketbalisté Washingtonu se po osmi porážkách v řadě dočkali v NBA vítězství, na domácí palubovce v pátek porazili Orlando 105:97. Český reprezentant Jan Veselý do zápasu zasáhl sporadicky a ke čtvrté výhře Wizards v sezoně přispěl za čtyři minuty hry dvěma útočnými doskoky.

Kouč Randy Wittman s hráči Washingtonu
zdroj: ČTK/AP

Washington je stále na chvostu pořadí celé NBA, na opačném konci dál září Los Angeles Clippers. Kalifornský celek prodloužil vítěznou šňůru o šestnáctý zápas v Salt Lake City, kde porazil domácí Utah Jazz 116:114.

Ve tvrdém utkání, ve kterém rozhodčí odpískali 61 faulů a házelo se 81 trestných hodů, se Clippers nepoložili ani při devatenáctibodovém manku ve třetí čtvrtině. Po zdařilém obratu drží Clippers nejdelší vítěznou sérii v NBA za poslední čtyři roky, naposledy tak dlouho hájil čistý štít Boston, který to v listopadu a prosinci 2008 dotáhl na 19 výher za sebou.

Neuspěl naopak lídr Východní konference Miami oslabený o potrestaného Dwyanea Wadea. Navzdory 35 bodům LeBrona Jamese prohrál tým Heat s domácím Detroitem 99:109. Čtveřice náhradníků Pistons jasně předčila hráče z lavičky soupeře (64:20), zazářil zejména Will Bynum s 25 body a 10 asistencemi.

Výsledky NBA

Brooklyn - Charlotte 97:81, Cleveland - Atlanta 94:102, Dallas - Denver 85:106, Detroit - Miami 109:99, Golden State - Philadelphia 96:89, Indiana - Phoenix 97:91, LA Lakers - Portland 104:87, New Orleans - Toronto 97:104 po prodl., Sacramento - New York 106:105, San Antonio - Houston 122:116, Utah - LA Clippers 114:116, Washington - Orlando 105:97 (za domácí Veselý 2 doskoky).