FIS MČR Horní Mísečky

Vyoral zazářil 28 body a pomohl Pardubicím snížit ve čtvrtfinálové sérii s Brnem

Osmadvacet bodů, sedm doskoků i asistencí. S takovou bilancí zakončil Tomáš Vyoral třetí utkání čtvrtfinále domácí ligy proti Brnu, a především díky němu Pardubice porazily Jihomoravany 97:84, díky čemuž snížily sérii na 1:2. Východočeši se dočkali triumfu v play-off poprvé od roku 2018. Ústí nad Labem zdolalo Kolín 89:78 a v sérii na čtyři vítězství vede 2:1.

Vyoral dotáhl Pardubice k snížení série s Brnem

Důležitý moment zápasu v Pardubicích přišel už po 71 sekundách hry. Klíčový rozehrávač Brna Viktor Půlpán si při nájezdu do koše poranil při střetu s bránícím Vyoralem prst a musel z utkání odstoupit. Hosté se bez něj přetahovali se soupeřem o vedení do začátku druhé čtvrtiny, ve zbytku zápasu už měli navrch Východočeši.

"Když přijdete v první minutě o nejdůležitějšího rozehrávače, ještě takovýmhle způsobem, a není to ani potrestané. Je to zlomenina, to pozná každý. Jsme smutní, protože je to velké oslabení. Do zítra musíme přijít s plánem, jak to tady zvládnout a zvítězit," řekl brněnský kouč Lubomír Růžička v rozhovoru pro TVCOM.cz.

Ústí dovedli k druhé výhře nad Kolínem Američané Spencer, Autrey a Svejcar, kteří se podělili o 54 bodů. Double double těsně unikl domácímu kapitánovi Ladislavu Peckovi, jenž k 16 bodům přidal devět doskoků.

Série pokračují ve středu.

Čtvrtfinále play-off basketbalové ligy mužů - 3. zápasy:

Pardubice - Brno 97:84 (24:23, 54:46, 72:65)

Nejvíce bodů: Vyoral 28, Šafarčík 17, Pekárek 12 - Puršl 15, Mišula 14, Bálint 12. Stav série: 1:2.

Ústí nad Labem - Kolín 89:78 (13:14, 36:26, 62:48)

Nejvíce bodů: Spencer 19, Autrey 18, Svejcar 17, Pecka 16 - Lošonský 13, Martin a Křivánek po 11. Stav série 2:1.