Golf Time

Výhru Dallasu nad Minnesotou nevyčaroval ani Irving 26 body v poslední čtvrtině

Basketbalisté Dallasu padli v NBA doma s Minnesotou 121:124. K výhře je nedotáhlo ani 36 bodů nové posily Kyrieho Irvinga, který 26 bodů zapsal v poslední čtvrtině, což byl nejlepší výkon v závěrečné dvanáctiminutovce jeho kariéry. Damien Lillard 40 body skolil LA Lakers, kterým scházel LeBron James.

Kyrie Irving v utkání s Minnesotou
zdroj: ČTK/AP autor: Tony Gutierrez

Irving poprvé od přestupu z Brooklynu nastoupil na domácí palubovce Dallasu, ale dlouho se hledal. Za poločas dal jen čtyři body, ve třetí čtvrtině jich přidal šest a do poslední části šel Dallas se ztrátou 16 bodů. Pak ale začal Irving řádit a 26 body za čtvrtinu přispěl k tomu, že Dallas měl na konci poslední útok na to, aby srovnal skóre.

Jenže dobře zafungovala obrana Minnesoty, která nenechala Irvinga vystřelit, stejně tak Luku Dončiče, a nakonec sebrala Dallasu míč. "Nedostali jsme se ke střele, jen jsme si mezi sebou přihrávali. Já se snažil připravit střelu pro něj, on pro mě, ale byla skvělá obrana," uznal Dončič, autor 33 bodů. Minnesotu táhl s 32 body Anthony Edwards.

Basketbalista LaMarcus Aldridge se chce v sedmatřiceti letech ještě jednou pokusit o návrat do NBA. Podle informací ESPN je někdejší dvojka draftu jako volný hráč na zkoušce v Dallasu, který se pro závěr sezony snaží posílit tým kolem Luky Dončiče.

Denver nevstoupil do zápasu dobře a prohrával s Miami už o 11 bodů, ale rychle dokázal skóre otočit zejména díky přesné ruce Nikoly Jokiče. Dvojnásobný nejužitečnější hráč soutěže byl dobře bráněn, ale kdykoli se dostal ke střele, tak ji proměnil. Zápas zakončil s 12 úspěšnými střelami ze 14 pokusů a 27 body, 12 doskoky a 8 asistencemi.

"Nikola je skvělý hráč. Dělá všechny okolo sebe lepšími. Všechno trefovali. Jsou opravdu těžko k poražení a nejsou prvním týmem konference jen tak pro nic za nic," řekl hráč Miami Max Strus.

Los Angeles Lakers prohráli 115:127 s Portlandem, který táhl 40 body Damian Lillard. Lakers s novými posilami ale bez LeBrona Jamese nedokázali ubránit perimetr. Portland rozhodl o své výhře 23 trojkami, přičemž 17 za první půlku je klubový rekord. Z toho osm trojek trefil Lillard. Ten je mezi nejlepšími střelci ligy už na čtvrtém místě s průměrem 31,2 bodu na zápas. Nejlepším střelcem Lakers byla s 22 body nedávná posila Malik Beasley.

Charlotte v přestřelce udolalo Atlantu 144:138. LaMelo Ball k tomu přispěl 30 body a 15 asistencemi. Český reprezentant Vít Krejčí zápas sledoval jen z lavičky Hawks.

Donovan Mitchell 41 body dovedl Cleveland k výhře 117:109 nad San Antoniem a jeho tým vyhrál posedmé za sebou. Proti Spurs vedl už v poločase o 18 bodů, když Mitchell v první půli trefil 23 bodů.

NBA:

Charlotte - Atlanta 144:138, Chicago - Orlando 91:100, Cleveland - San Antonio 117:109, Dallas - Minnesota 121:124, Golden State - Washington 135:126, Indiana - Utah 117:123, Miami - Denver 108:112, New York - Brooklyn 124:106, Oklahoma City - New Orleans 100:103, Philadelphia - Houston 123:104, Portland - LA Lakers 127:115.