Vítěznou sérii Olomoucka ukončil Děčín, Edwards přispěl 18 body
V prvním utkání za Děčín pomohl Jaden Edwards svému novému týmu k hladké výhře 89:71 nad Olomouckem. Pětadvacetiletý křídelní hráč se s 18 body dělil o pozici nejlepšího střelce severočeského celku, třebaže nefiguroval v základní sestavě. Stejný počet bodů dal i Jordan Ogundiran. Olomoucko prohrálo po pěti ligových zápasech.
Děčín získal Edwardse v tomto týdnu jako náhradu za zraněnou novozélandskou oporu Isaaca Davidsona. Do NBL se Edwards vrátil po více než dvou měsících, v polovině listopadu skončil v Ústí nad Labem.
"S Edwardsem jsme v kontaktu už delší dobu, ale více nás tlačila bota pod košem, takže jsme přivedli Šturanoviče. Pak se ale zranil Davidson a Edwards byl ochoten hned přijet, takže jsme po něm sáhli a jsem moc rád, že se mu jeho debut povedl a předvedl velmi slušný výkon," uvedl trenér vítězů Tomáš Grepl.
V utkání Děčína s rozjetým Olomouckem bylo ve hře šesté místo ve skupině A1, které jako poslední znamená přímý postup do čtvrtfinále. Hosté však na sérii pěti lednových výher nenavázali a poprvé letos v lize podlehli. Nepomohlo jim ani 22 bodů Langstona Wertze.
Děčínský pivot Adam Pecháček ocenil práci domácího mužstva v obraně. "Povedlo se nám udržet jejich střelce, hlavně Cartera, který dal jen deset bodů, což je na jeho poměry málo a trochu ho to rozhodilo," řekl.
V zápasech skupiny A2 uspěli slávisté a Ostrava, která zvítězila o dva body v Pardubicích. Tři týmy se tak srovnaly na osmi výhrách, poslední Jindřichův Hradec má na kontě jen tři.
Basketbalová Kooperativa liga mužů – 3. kolo nadstavby:
Skupina A1:
Děčín – Olomoucko 89:71 (28:21, 47:35, 64:48)
Nejvíce bodů: Ogundiran a Edwards po 18, Pecháček 16 – Wertz 22, Wright 15, Žák a Carter po 10.
Skupina A2:
Pardubice – Ostrava 81:83 (16:28, 37:48, 57:68)
Nejvíce bodů: Ahmad 18, Dailey 15, Lukeš 11 – Autrey a Rideau po 17, Bailey 12.
Slavia Praha – Jindřichův Hradec 88:68 (22:18, 51:33, 64:58)
Nejvíce bodů: Dallas 17, Watson-Gayle 16, R. Pumprla 14 – Pekárek 17, Fairweather 16, Liddell 13.