Golf Time

Vedoucí čtyřka ligy basketbalistek vyučovala soupeřky

Favorizované týmy basketbalistek školily soupeřky v 17. ligovém kole. Vedoucí USK Praha deklasoval Chomutov v jeho hale 108:37, Levhartice daly nejméně bodů v sezoně. Druhé Žabiny zvítězily v Trutnově 78:57 a další brněnský celek Tany porazil Slovanku 100:82. Čtvrtá Slavia vyhrála na palubovce ligového nováčka Brandýsa nad Labem 84:71.

Basketbalistky USK Praha
zdroj: ČTK autor: Ondřej Deml

USK povolil Chomutovu v první a čtvrté čtvrtině vždy jen šest bodů. Nizozemka Hofová si 29 body vylepšila střelecký rekord v české lize, k tomu přidala 12 doskoků. Nejlepší střelkyní domácích byla s osmi body Ukrajinka Kovtunová, která odehrála teprve třetí ligový zápas v sezoně.

Žabiny dva dny po výhře v prodloužení nad Slavií zvítězily bez potíží v Trutnově. Dvaceti body k tomu přispěla bosenská rozehrávačka Kněževičová, Američanka Cunaneová měla 17 bodů a 13 doskoků. Debut v nejvyšší soutěži si odbyla šestnáctiletá Kalná, která za šest minut zaznamenala dva body.

Slavia se na výhru v Brandýse nečekaně nadřela. Třiceti body pomohla Pražankám nejlepší ligová střelkyně Hanušová, která zaznamenala navíc 17 doskoků, což je její kariérní maximum.

Slovanka se v Králově Poli dotáhla ve třetí čtvrtině na rozdíl dvou bodů, ale domácí basketbalistky nakonec vyhrály přesvědčivě o 18 bodů. "Zápas jsme měly pod kontrolou, ale nejsem spokojená s nasazením. Dostaly jsme 82 bodů doma od Slovanky, na méně bodech jsme udržely i eurocupové týmy," řekla trenérka Tany Marcela Krämer. "Měly jsme i problémy s trestnými hody. Jsme rádi, že takové utkání máme za sebou," poukázala na 15 neproměněných trestných hodů. Anežka Kopecká se zasloužila o výhru 23 body a 13 doskoky.