Žabiny Brno uhájily druhou pozici před pražskou Slavií, radoval se také Chomutov

Tři zápasy 16. kola nabídla nejvyšší soutěž basketbalistek. V atraktivním souboji druhého se čtvrtým uspěly domácí Žabiny Brno proti pražské Slavii a po výhře 88:80 po prodloužení udržely druhou příčku. Ve druhém utkání se radovaly hráčky Chomutova na palubovce Slovanky po výsledku 91:59 a Trutnov si poradil s Ostravou 73:60.

Utkání Žabiny Brno – Slavia Praha
zdroj: Žabiny Brno

Slávistky přitom byly blízko výhry a tím i posunu před Žabiny v tabulce. V poslední čtvrtině základní hrací doby smazaly devítibodové manko a po dílčím obratu vedly dokonce o šest. V závěru však neudržely dvoubodové vedení a Brňanky poslaly zápas do prodloužení.

V nastavení Pražanky už ani jednou nevedly a zmohly se jen na čtyři body. Naopak domácí Žabiny osmi body rozhodly o tom, že zůstanou v tabulce druhé.

Chomutov je pátý s vyrovnanou bilancí osmi výher a osmi porážek. Souboj devátého Trutnova s hostující osmou Ostravou patřil domácímu celku, který slavil znovu po pěti ligových duelech.