Ve formě hrající Nymburk je k nezastavení, poslední Ostrava zaskočila Děčín

Praha – Ve dvanáctém kole NBL porazil Kolín soupeře z Prostějova 80:77 a oplatil mu porážku z úvodního kola. Dotáhl se tak bodově na Děčín, který překvapivě podlehl poslední Ostravě 70:59. Vedoucí Nymburk si připsal další vítězství, když doma přesvědčivě zdolal Jindřichův Hradec 106:73. Nezaváhaly ani druhé Pardubice. Svitavám povolily jen pětašedesát bodů.

Lee Edward Skinner v dresu Kolína
zdroj: ČTK autor: Adámek Ladislav

Ostravu dovedlo k třetí výhře v sezoně trio amerických hráčů. Nejlepším střelcem zápasu byl Deshawn Painter, který si 27 body vylepšil maximum v české nejvyšší soutěži. Jordan Riewer dal 15 a Sterling Smith 12 bodů.

"Pro nás je to velká výhra, protože Děčín je výborný tým. Ohromně si toho vážíme. Výborně jsme bránili, udrželi jsme Děčín na 59 bodech, a to byl klíč k vítězství," řekl kouč vítězů Dušan Medvecký.

Favorizovaní Severočeši se trápili při střelbě a s Ostravou prohráli na doskoky 32:42. "Bohužel střelecká produktivita byla slabá, to bylo velmi skličující. V poločase jsme měli úspěšnost střelby 27 procent, ani pak se to moc nezvýšilo. Dát tak zoufale málo bodů, to je to, co nás bohužel trápí na venkovních palubovkách. Nemáme snajpra, který by nás podržel," uvedl děčínský trenér Pavel Budínský.

Basketbalisté Ostravy překvapivě zdolali favorizovaný Děčín

Kolín zdolal Prostějov

Kolínským lídrem byl Lee Skinner se 17 body a 12 doskoky. Hostům nestačilo k vítězství jedenáctibodové vedení ze závěru třetí čtvrtiny ani 21 bodů Petra Dokoupila a pustili soupeře před sebe v tabulce. Domácí si o vítězství řekli v poslední čtvrtině, kterou vyhráli o osm bodů 23:15.

Nymburk porazil Jindřichův Hradec 106:73. Mistrovský celek vyhrál už popáté za sebou alespoň třicetibodovým rozdílem, pomohl si k tomu čtrnácti přesnými trojkami od osmi různých střelců. Lídrem byl s 21 body Anthony Meier. Hradečtí sekundovali soupeři pouze v poslední čtvrtině, kterou prohráli nejmenším rozdílem 23:25.

Pardubice zdolaly hráče Svitav, USK si veze výhru z Brna

Po středečním pohárovém triumfu v Minsku vyhrály v lize hladce i druhé Pardubice, které porazily Svitavy 86:65 a připsaly si v NBL osmé vítězství z posledních devíti zápasů. Domácí měli pět střelců s dvouciferným výkonem, 19 bodů dal autor čtyř trojek Joseph Wall.

V posledním utkání přivítali basketbalisté Brna pražské USK. Domácí prohospodařili první čtvrtinu, po které ztráceli rozdílem třídy 16:30. Ve druhém poločase sice spustili stíhací jízdu za vyrovnáním, ale Pražané si už vedení udrželi, a odvezli si vítězství 84:78. USK tak odskočilo předposlednímu Brnu na rozdíl tří bodů.

Opava prohrála potřetí za sebou, tentokrát v Ústí nad Labem

Domácí vrátili Slezanům drtivou porážku z prvního kola (60:93) a bodově se na ně dotáhli. V utkání 12. kola ani jednou neprohrávali. Přes polovinu jejich bodů zaznamenaly americké opory Khristian Smith (24) a Cory Abercrombie (20). Opavský prapor držel zejména Martin Gniadek, který si připsal 21 bodů, ale žádný ze spoluhráčů jeho střelecký výkon nenapodobil.

Basketbalová Kooperativa liga mužů - 12. kolo:

Nymburk - Jindřichův Hradec 106:73 (33:18, 58:32, 81:50) Nejvíce bodů: Meier 21, Hruban 16, Benda a M. Svoboda po 12 - Lipkins 19, Fait 16, Zuzák 13. Pardubice - Svitavy 86:65 (26:17, 41:30, 65:42) Nejvíce bodů: Wall 19, Burnett 15, Škranc 13, Kohout 12, Švrdlík 10 - Jelínek 14, Roseboro 12, Mays 10. Kolín - Prostějov 80:77 (18:19, 37:36, 57:62) Nejvíce bodů: Skinner 17, Vocetka 16, Bakič 13 - Dokoupil 21, Slezák 14, Souček 12, Ústí nad Labem - Opava 81:62 (24:17, 45:39, 65:54) Nejvíce bodů: K. Smith 24, Abercrombie 20, Pecka 14 - Gniadek 21, Kvapil 9, Šiřina 7.