V boji o bronz v NBL přituhuje. Brno vyhrálo v Ústí po prodloužení

Basketbalisté Ústí nad Labem nevyužili možnost získat před domácím publikem historicky první ligovou medaili, druhý duel play-off o třetí místo s Brnem po strhující stíhací jízdě v závěru prohráli 77:82 po prodloužení. Série hraná na dvě vítězství se tak rozhodne v pondělí v Brně.

Sluneta nečekaně vyhrála úvodní duel v Brně 84:80 rovněž po prodloužení poté, co celý zápas dotahovala náskok domácích. Podobný průběh měl i dnešní zápas, v němž do poslední čtvrtiny vstupovalo Brno s náskokem 22 bodů. Ústí ale ovládlo závěrečnou část 29:7. Prodloužení si dvoubodovou střelou s klaksonem vynutil Lamb Autrey, jenž čtyři sekundy před koncem poslal do nastavení i první zápas. Rozhodující pětiminutovku ale tentokrát lépe zvládlo Brno.

Nejlepším střelcem zápasu byl s 25 body domácí Autrey, Delano Spencer dal o tři méně. Na doskoku opět úřadoval kapitán Ústí Ladislav Pecka, který zapsal double double za deset bodů a 13 doskoků. V týmu hostů dal Jakub Krakovič 16 bodů.

Ústí nad Labem - Brno 77:82 po prodl. (13:27, 27:45, 45:67, 74:74)

Nejvíce bodů: Autrey 25, Spencer 22, Pecka a Joseph po 10 - Krakovič 16, Mišula 14, Bálint 13. Stav série: 1:1.