USK ustál vypjatou koncovku a vyhrál nad Pískem

Nervy drásající duel USK s Pískem skončil výhrou domácích 87:83. Sršni začali v úvodní čtvrtině lépe, ale Pražané duel otočili a drží třetí příčku v tabulce.

zdroj: srsni.com

Domácí tým na Folimance až do poloviny třetí čtvrtiny pouze dotahoval až jedenáctibodovou ztrátu, skóre pak ale otočil dvanáctibodovou šňůrou a koncovku zvládl lépe. Pražané se v klíčové pasáži dostali ze ztráty 49:56 do vedení 61:56.

Šňůru završil třemi body kapitán Patrik Samoura, který byl s 23 body a 8 doskoky nejužitečnějším hráčem zápasu. V týmu soupeře se na 20 bodů dostali Kevin Týml a Martin Svoboda.

Jihočechy porazil USK i podruhé v sezoně, Sršni klesli na deváté místo za Děčín, s kterým mají shodnou bilanci 8-7.