Golf Time

Totální vraždění neviňátek. Basketbalistky USK porazily Chomutov o 92 bodů

Tak tohle byla totální demolice. Basketbalistky USK navázaly v domácí soutěži na středeční rekordní výhru v Evropské lize nad tureckou Cukurovou (109:50) a ve 14. kole domácí soutěže deklasovaly nováčka z Chomutova dokonce 129:37. O dva body za obhájkyněmi titulu jsou hráčky KP Brno po výhře 79:40 nad Slovankou. Dařilo se i dalšímu brněnskému celku Žabinám, které přehrály Trutnov 119:67.

Brionna Jonesová v dresu USK
zdroj: ČTK autor: Deml Ondřej

Chomutov začal proti úřadujícím šampionkám výborně a po minutě a půl vedl 7:4, zbytek čtvrtiny ale prohrál 2:35 a o zápase bylo prakticky rozhodnuto. Pražanky i bez zraněných Kateřiny Elhotové a Terezy Vyoralové bez problémů navyšovaly náskok až na konečných 92 bodů.

Nejlepší ligová střelkyně Brionna Jonesová k výhře přispěla 28 body a 12 doskoky. Double double zaznamenala i Cristina Ouviňaová, která ke 14 bodům přidala 12 asistencí.

Na druhé místo se po sedmé výhře v řadě posunulo brněnské KP. Nejlepší střelkyní zápasu na palubovce Slovanky byla v dresu hostujících Brňanek Michaela Stará, která si připsala 21 bodů. Její spoluhráčka Emily Potterová přidala 14 bodů, navíc zaznamenala i stejný počet doskoků.

S přehledem si vedly i Žabiny, které v duelu s Trutnovem ani jednou neprohrávaly. Hosté dokázali ve vyrovnaném úvodu v páté minutě naposledy srovnat na 14:14, pak už rozdíl ve skóre narůstal. Nejlepší střelkyní zápasu byla s 19 body Natálie Stoupalová, která přidala i devět doskoků.