Touchdown

Souboj týmů s nejlepší formou ovládla Atlanta, Cleveland znovu padl

New York – Jedni o svoji vítěznou sérii přišli, druzí ji prodloužili. Atlanta v souboji týmů s aktuálně nejlepší formou v NBA zdolala Detroit 106:103 a zvítězila po sedmé v řadě, naopak Pistons se právě po sedmi zápasech dočkali porážky. Nedařilo se Clevelandu, jenž bez LeBrona James nestačil na Golden State.

Paul Millsap z Atlanty bojuje o míč
zdroj: ČTK/AP autor: Carlos Osorio

Hostům se v Detroitu podařilo ovládnout první poločas, vedli v něm až o 23 bodů. "Detroit v posledních zápasech hrál velmi dobře. Pokud chcete takový tým porazit, tak na ně musíte vletět od samého začátku," řekl Kyle Korver.

I přes velkou ztrátu a střelecké trápení podkošových hvězd se domácím Pistons podařilo zápas zdramatizovat. Greg Monroe smečí dvě sekundy před koncem snížil na rozdíl tří bodů a Detroit pak ještě sebral soupeři míč, vyrovnávací trojka ale už do koše nepadla. (VIDEO)

Cleveland podal bez LeBrona Jamese lepší výkon než v předchozích utkáních, ale na vedoucí tým ligy to nestačilo. Golden State, kteří doma v sezoně prohráli jen jednou, díky výbornému závěru porazili Cavaliers 112:94.

Hosté se v poslední čtvrtině přiblížili na rozdíl čtyř bodů, ale Warriors zabrali a v čele se Stephenem Currym zápas zlomili ve svůj prospěch. Curry dal 23 bodů a přidal deset asistencí, Klay Thompson nastřílel 24 bodů. J.R. Smith prožil nejlepší zápas v novém působišti, když vedl Cleveland s 27 body. (VIDEO)

John Wall zaznamenal 16 bodů a 12 asistencí a Washington zdolal Chicago jasně 102:86. Wall přehrál dalšího výborného rozehrávače Derricka Rose, když ho donutil k dalšímu špatnému střeleckému výkonu a poprvé v kariéře Rose ve vzájemném duelu porazil.

Bulls minuli 20 z prvních 24 střel v zápase a v závěru první čtvrtiny už prohrávali 10:30. Rose dal nakonec 19 bodů, ale trefil jen osm z 19 pokusů z pole. (VIDEO)

Obhájci titulu ze San Antonia odehráli poslední čtvrtinu prakticky bez trojice opor Duncana, Parkera a Ginobiliho, přesto 41 body otočili zápas s Phoenixem a vyhráli 100:95. (VIDEO) Lakers i bez Kobeho Bryanta doma jasně zdolali Orlando 101:84. (VIDEO)

Výsledky NBA:

Brooklyn - Philadelphia 88:90, Detroit - Atlanta 103:106, Golden State - Cleveland 112:94, Indiana - Boston 107:103 po prodl., LA Lakers - Orlando 101:84, Milwaukee - Minnesota 98:84, New Orleans - Memphis 106:95, Oklahoma City - Utah 99:94, Sacramento - Denver 108:118, San Antonio - Phoenix 100:95, Washington - Chicago 102:86.