Liga mistrů UEFA

Satoranský začal v dresu Washingtonu přípravu na NBA 12 body

Reprezentant Tomáš Satoranský byl v prvním přípravném utkání Washingtonu na sezonu NBA hodně vidět. Při prohře s New Yorkem 121:124 po prodloužení odehrál 19 minut, nastřílel 12 bodů a přidal čtyři doskoky a tři asistence.

Tomáš Satoranský
zdroj: ČTK/AP/ autor: Duane Burleson

Trenér Scott Brooks v prvním utkání protočil 15 hráčů a snažil se dát hodně prostoru i nováčkům v týmu bojujícím o místo v kádru pro ligu včetně bývalého rozehrávače Nymburku Chassona Randlea. V sestavě chyběl zraněný nový hlavní pivot Dwight Howard.

Více bodů než Satoranský dali Kelly Oubre (15), Jordan McRea (14) a Otto Porter (13). Český rozehrávač sehrál důležitou roli ve třetí čtvrtině, kdy za stavu 62:71 nejprve po brejku zasmečoval a následně dvěma nájezdy do koše snížil na 73:76 a nastartoval obrat.

Wizards pak ale v sestavě s náhradníky nevyužili v poslední minutě tři trestné hody a další šance na rozhodnutí a duel šel do prodloužení, ve kterém byl lepší soupeř hlavně díky Damyeanu Dotsonovi, který dal v prodloužení 12 ze svých 14 bodů.