Rozhodla až druhá polovina. Basketbalistky USK vyhrály nad Žabinami o 25 bodů

Nebylo to vítězství zcela bez potíží. Dlouholeté suverénky basketbalové ligy hráčky USK musely ve třetím kole ŽBL o vítězství nad Žabinami Brno zabojovat. Druhou desetiminutovku vítězky předchozích osmi ligových ročníků o bod prohrály, nakonec ovšem na palubovce šestého týmu minulé sezony vyhrály jednoznačně 83:58.

Hráčky USK vyhrály nad Žabinami 83:58

"Brněnské holky s námi držely krok. Zápas sice dopadl přes dvacet bodů, ale pocitově to tak nevnímám. Určitě máme co zlepšovat," uvedla hráčka USK Kateřina Elhotová.

Dvouciferné vedení získaly Pražanky až v šesté minutě třetí čtvrtiny. V poslední čtvrtině už měly výrazněji navrch a souboj dosud neporažených týmů dotáhly k očekávanému vítězství.

Nejplatnější hráčkou v týmu USK byla Američanka Alyssa Thomasová, která dala 20 bodů a doskočila osm míčů.

Žabiny Brno - USK Praha 58:83 (12:20, 30:37, 47:59)

Nejvíce bodů: Záplatová 18, Matuzonytéová 10, Malečková 9 - Thomasová 20, Režanová 13, Oblaková 12.